Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A52/A52 5G - Лични впечатления и коментари

Здравейте! Нормално ли е вечер при лягане телефона е на 30тина процента батерия и сутрин да е на 5-6 процента батерията, при положение, че изключвам wi-fi, мобилни и затварям всички приложения, и е включена само една аларма сутринта? 🤔 Samsung A52 5G
Цитирай
Аксесоари

Не, не нормално. Нещо точи батерията. При добра оптимизация системата сваля не повече от 3-4% през нощта.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • dayana_s
Цитирай

(2022-05-14, 11:27:16)NoMaD написа:  Не, не нормално. Нещо точи батерията. При добра оптимизация системата сваля не повече от 3-4% през нощта.

Как мога да разбера кое може да е това нещо
Цитирай

Устройство за дрейн на батерията може да провери с приложенията Wakelock Detector или BetterBatteryStats.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • dayana_s
Цитирай

Аз ползвам AccuBattery Pro на всички мои устройства и следя всичко, също можеш да пробваш да добавиш всички приложения в дълбок сън за да се види пак ли ще точи батерията така.

Galaxy S23 256 | Galaxy Watch4 44 | Galaxy Buds 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на tendenzy за това мнение:
  • dayana_s
Цитирай

Здравейте. От около месец синът ми ползва А52s Awesome Mint като до момента телефона се представя отлично. Вчера обаче решихме да извадим слота за СИМ картата, за да му добавим карта с памет, но същия излиза  до само до половината / някъде опира и не мога да го изкарам целия /. Гледам да не го дърпам силно, за да не се счупи. Някой имал ли е подобен проблем и евентуално съвети как да извадим слота?
Благодаря.
Цитирай

Преди време бях писал по темата, но пак да попитам тук повечето ако имат опит и с други марки телефони с Амолед екрани.
Става дума за яркостта на екрана.
На слънце в началото е много ярък и всичко се вижда идеално, но напече ли го слънцето и мине ли 42 градуса и яркостта пада все едно наполовина, а сладъра е на максимум. Охлади ли се до под 40 градуса и пак е много ярък. Тествах и Galaxy s10e и s20fe и там е такова положението.
Лошото е че ако навън е много горещо, например на плаж, имаш не повече от 5мин на максимална яркост преди да загрее.
Доста дразнещо е това, защото какъв е смисълът от тези ярки екрани като имаш на разположение около 5мин в горещо време?
Явно Самсунг бързат със задействане на някаква защита.

Някой има ли наблюдение как е при другите марки например с Амолед екрани?
[-] 2 потребители изказват благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • milenvn, stihlkata
Цитирай

Явно и Ултрата е така.

   
[-] 1 потребител изказва благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Този "проблем" или по-точно тази "защита" я имат дори айфоните.
Ако и ползваш светла тема на пълна яркост не се учудвам че грее като печка и става така. Пробвай да контролираш яркостта от друго приложение като веднага се сещам за youtube vanced чрез swipe controls, като си изключил всички други опции които засягат яркостта.

Galaxy S23 256 | Galaxy Watch4 44 | Galaxy Buds 2
Цитирай

Здравейте купих а52 4g update до 4.1 андроид 12 и забелязвам лек лаг, докато скролвам най-вече в google play store, най-гладко вървят messenger и браузърите,facebook и Instagram, но на моменти и там леко лагва, това нормално ли е или аз се вкарвам във филм. Преди това бях с а22 там сякаш по плавно беше скролването, може ли да е от защитното стъкло проблема примерно?
Цитирай

(2022-07-02, 17:19:45)stefan0w написа:  Здравейте купих а52 4g update до 4.1 андроид 12 и забелязвам лек лаг, докато скролвам най-вече в google play store, най-гладко вървят messenger и браузърите,facebook и Instagram, но на моменти и там леко лагва, това нормално ли е или аз се вкарвам във филм. Преди това бях с а22 там сякаш по плавно беше скролването, може ли да е от защитното стъкло проблема примерно?
За съжаление си лагва. Не знам каква е причината, но и 5G версията с малко по-мощния 750 процесор, твоя е 720, също доста лагва на моменти.
Някой път е супер гладко и бързо, друг път за елементарни неща лагва. Така е и при s модела. 
Явно трябва да се свикне с това. 

Според много ревюта Самсунг го правят едва ли не нарочно. Защото Моторола или Шаоми телефон със 720 процесор върви дори леко по-гладко от Самсунг със 778, какъвто е А52s.
[-] 2 потребители изказват благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • milenvn, Riger
Цитирай

(2022-07-02, 17:54:44)XAn4ETO написа:  За съжаление си лагва. Не знам каква е причината, но и 5G версията с малко по-мощния 750 процесор, твоя е 720, също доста лагва на моменти.
Някой път е супер гладко и бързо, друг път за елементарни неща лагва. Така е и при s модела. 
Явно трябва да се свикне с това. 

Според много ревюта Самсунг го правят едва ли не нарочно. Защото Моторола или Шаоми телефон със 720 процесор върви дори леко по-гладко от Самсунг със 778, какъвто е А52s.

Ясно, благодаря за коментара а какво ше кажете за тази функция ram plus да я пускам ли на 6 защото по подразбиране си е на 4 ? Вие как я ползвате или не се занимавате?
Цитирай

За нормално ползване и ежедневни задачи 4 GB RAM са достатъчни. За повече инфо по въпроса погледни в тази тема: Използвате ли опцията RAM + на смартфона си?

 
Цитирай

Намалил съм я на 2gb, защото няма никакъв смисъл от нея. Даже има клипове в тубата, където нагледно доказват тази безсмислица.
Цитирай

(2022-07-02, 17:19:45)stefan0w написа:  ...забелязвам лек лаг, докато скролвам най-вече в google play store...
Според мен не е лаг, ако говорим за Google Play Store. Като се пусне Play Store, при скрол надолу страницата се прехвърля много точно към следващата. Предполагам, че от Samsung са се загрижили за ултрабързия скрол и са го ограничили. Може би е заради дисплея с 90 херца на А52 4G или този със 120 Hz за А52s.

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
Цитирай

Забелязах че при видео разговор през messenger около 15 20 мин, доста загря телефона, това нещо го нямаше при а22, много странно кое причинява това греене, при намален екран под средата на brightness. При вас как се държи на видео разговори?
Цитирай

Колко често си рестартирате телефона?
Питам, защото забелязах, че след всяко рестартиране, телефонът работи много по-мазно и гладко.
До към 1 седмица така и после пак рестартиране, за да е така.
Пишат го много потребители в чуждите форуми, така, че не е само мое наблюдение.
Цитирай

Аз съм го настроил да се рестартира всяка неделя сутрин.

The Truth is out there.
Цитирай

Здравейте,регистрирах се за да ви питам нещо разбирате повече Smile .Април си купих за първи път Самсунг а 52 4g .Камерата си работеше нормално. След може би месец/може и ъпдейт да е имало-не помня/ започна да прави проблем. Ще се опитам да обясня ясно Smile .Правя снимка с увеличение,затварям камерата.По-късно пак искам да снимам отварям я и тя стои на ползваното при предната снимка увеличение,а не се връща на 1 примерно.
Един приятел се рови доста и предложи вариант да я заключа ,да затворя,после да отключа и се оправяше сякаш .И така до следващото обновяване.Сега от както получих около 15-ти последното пак започна и този път нищо не помага Sad .Измъчих този приятел/съвестно ми е и само да го занимавам с това/ ,но се оправя за малко и после пак така,не се връща в изходна позиция.Питах приятелки с др.модели на Самсунг-нямат този проблем.Аз бях с Хонор ,LG-нямало е такова нещо до сега.
Някой може ли да каже какъв му е проблема на този телефон и как да се оправи това? Обичам да снимам и пропускам моменти да връщам камера в изходна позиция след всяка снимка извън стандартното.
Благодаря на всички предварително!
Цитирай

Като за начало опитай с изчистване кеша на приложението и рестарт на устройството.

 
Цитирай

Това го пробвахме няколко пъти и наистина като за начало Smile .Не помогна.
Цитирай

С връщане до заводски настройки пробвано ли е?

 
Цитирай

Честно казано само това не съм правила,защото докато си наглася пак всичко... Sad - оставила съм го за последен вариант,накрая. Не знам защо изобщо започна да прави този номер...Иска ми се някак ако може без това ...
Цитирай

Може да се опита с друга камера, за са се види дали ще прави същия проблем.

 
Цитирай

Друга камера? На тези самсунги,които питах нямаха такива ядове.Единия беше А22 другите 3 не помня...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)