Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A52/A52 5G - Лични впечатления и коментари

Тогава провери за някакви настройки в самата камера.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • reninel
Цитирай
Аксесоари

@reninel, аз съм с друг модел на Samsung, но нищо не пречи да пробваш дали и при теб не е така.
При мен менюто е на английски и затова указанията са на този език.
Влиза се в приложението Camera, после горе вляво има едно зъбно колело (Camera Settings), превърта се надолу до секция General, предпоследната опция в секцията е Settings to keep, влиза се в нея и първото възможно нещо за избор е Camera mode (то дава възможност камерата да пази последната настройка и да стартира следващия път директно с нея), то трябва да е изключено.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
[-] 3 потребители изказват благодарност на siebel за това мнение:
  • pecaata, Plamen11, reninel
Цитирай

Точно там е! Или на български, влизаш в настройките на камерата, после настройки за запазване, режим камера-трябва да е изключено. Така ще стартира камерата винаги в стандартен режим и няма да запазва последни правени настройки!

Samsung Galaxy   A54 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на pecaata за това мнение:
  • reninel
Цитирай

Чистенето на кеша би трябвало да нулира всичките настройки на камерата и да са "по дефо" след това, но нищо не пречи да се опита и този начин, дано даде резултат.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • reninel
Цитирай

Благодаря на всички за включването.Чак сега успях да видя отговорите.siebel и pecaata и проверих-точно там където и двамата казвате е настройката ,но всичко е изключено в менюто. Sad .
NoMaD и ти си прав защото след изчистването бях направила само 2 неща в настройките и те са се върнали като в началото...
Но това не оправи проблема Sad
Виждам,че най-отдолу има едно "Нулиране на настройките" сега и него ще пробвам да видя Sad въпреки,че както явно се случи изчистването на кеша сякаш ги нулира... Редактирам-и това не помогна Sad
Ако не стане май ще се наложи да го нося от където го купих...
М-у другото днес на плажа в 2 чанти и на сянка загря доста и почерня дисплея толкова,че трудно се четеше -точно както беше описано няколко мнения по-назад.До сега телефоните ми не са правили подобно нещо-това нормално ли е? Smile
Цитирай

Това с потъмняването няма как да се оправи. При всички телефони с Амолед екрани го има. Явно е някаква защита.
[-] 1 потребител изказва благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • reninel
Цитирай

Да благодаря Smile ,вчера ми го казаха в магазина.Самсунгите били така...било защита някаква.Явно на плаж с друга марка трябва да се ходиSmile)))
По въпроса с камерата според тях проблема е в задапаратното устройство-т.е. аз.Не съм ползвала тел.правилно.Ще пробвам да обясня.Снимам и после за да излезя от камера натискам кръгчето от навигационните бутони и започвам да гледам друго.Това не било правилно.Трябвало да натискан това,което е като знак < и така поне 2 пъти,вместо 1 път с кръгчето.Като казах,че на всички предни телефони съм си работила така ми вдигнаха рамене  -така бил самсунга.Възможо ли е според вас или ме отсвириха.
Във всеки случай следващия телефон няма да е самсунг(без да обиждам никой) ,аз и сега не исках,но само той ме устройваше като цена и параметри..
Цитирай

Аз нямам и не съм имал проблеми със затъмняване било то на плаж или когато е бил 50 градуса. Не изключвам тъмната тема.

Кръгчето ти минимизира приложението т.е. остава в това положение в което е било, докато стрелкичката връща стъпка назад и обновява състоянието при следващо стартиране на приложението.

Galaxy S23 256 | Galaxy Watch4 44 | Galaxy Buds 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на tendenzy за това мнение:
  • reninel
Цитирай

Аз съм със светлата тема и споделих какво са ми казали точно защото по-напред още един потребител беше се оплакал от същото. Smile
Днес също-стои си под чадъра в 2 чанти и като извадя да погледна нещо /на сянка/ пак след 5 мин.потъмня.
Точно това ми казаха за 0 и < .Понеже до сега предните не са били така и не съм имала проблем като ползвам кръгчето реших ,че е проблем.Сега ги обърнах и ще свиквам с този начин на ползване Sad .
Благодаря на знаещите за включванията по явно моя /не на телефона/ проблем.
Цитирай

Не е проблем на твоя телефон. Всички потъмняват. Айфон за 2000+ лева потъмнява, s22 ultra потъмнява, Xiaomi Poco F3 потъмнява, S20 Fe също, s10e и той.
Да изреждам ли всичко, което съм тествал?
[-] 1 потребител изказва благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • reninel
Цитирай

Той като седи в чантата пак се затопля, защото времете е толпо и пак се загрява, а и като почнеш да го ползваш, още повече.
Но това не е проблем, всички телефони правят така, това е някакъв вид защита.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • reninel
Цитирай

Потъмняването е защита на Amoled екраните, иначе ще прегорят и ще има остатъчно, статично изображение.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • reninel
Цитирай

(2022-08-20, 09:18:00)reninel написа:  Да благодаря Smile ,вчера ми го казаха в магазина.Самсунгите били така...било защита някаква.Явно на плаж с друга марка трябва да се ходиSmile)))
По въпроса с камерата според тях проблема е в задапаратното устройство-т.е. аз.Не съм ползвала тел.правилно.Ще пробвам да обясня.Снимам и после за да излезя от камера натискам кръгчето от навигационните бутони и започвам да гледам друго.Това не било правилно.Трябвало да натискан това,което е като знак < и така поне 2 пъти,вместо 1 път с кръгчето.Като казах,че на всички предни телефони съм си работила така ми вдигнаха рамене  -така бил самсунга.Възможо ли е според вас или ме отсвириха.
Във всеки случай следващия телефон няма да е самсунг(без да обиждам никой) ,аз и сега не исках,но само той ме устройваше като цена и параметри..

Има нова актуализация, която включва подобрение при камерата. Инсталирай я, може пък да оправи проблема.

Samsung Galaxy   A54 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на pecaata за това мнение:
  • reninel
Цитирай

Здравейте, жена ми е с A 52S 5g от известно време и имам няколко въпроса.
Телефона го купи от Йетел, но изглежда е бил предвиден за руски или съседни на Русия пазари, защото при настройките на телефона, първо излезе руски език, след това узбекски, таджикски и т.н. Тези бяха отгоре, в последствие продължава с европейските езици.
Зарядното устройство също е брандирано и на руски език.
Проблемът е, че е с макс. мощност 15 w. и телефона се зарежда доста бавно.
Въпросът ми е, дали след като е предвиден за руския или подобен пазар, е сложено по-маломощно зарядно?
Всъщност, някой ако може да сподели, колко вата е неговото оригинално зарядно.
И още едно питане имам - при опит за създаване на Samsung акаунт с нейният имейл в Gmail, посочвам опцията "влез с Гугъл акаунт". Обаче телефона връща, че е невъзможно, защото в имейла има символ, неподдържан от Samsung. А реално имейла съдържа само букви на латиница и препинателни знаци. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?
Благодаря!

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2022-08-28, 13:16:44)truewarrior22 написа:  Здравейте, жена ми е с A 52S 5g от известно време и имам няколко въпроса.
Телефона го купи от Йетел, но изглежда е бил предвиден за руски или съседни на Русия пазари, защото при настройките на телефона, първо излезе руски език, след това узбекски, таджикски и т.н. Тези бяха отгоре, в последствие продължава с европейските езици.
Зарядното устройство също е брандирано и на руски език.
Проблемът е, че е с макс. мощност 15 w. и телефона се зарежда доста бавно.
Въпросът ми е, дали след като е предвиден за руския или подобен пазар, е сложено по-маломощно зарядно?
Всъщност, някой ако може да сподели, колко вата е неговото оригинално зарядно.
И още едно питане имам - при опит за създаване на Samsung акаунт с нейният имейл в Gmail, посочвам опцията "влез с Гугъл акаунт". Обаче телефона връща, че е невъзможно, защото в имейла има символ, неподдържан от Samsung. А реално имейла съдържа само букви на латиница и препинателни знаци. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?
Благодаря!

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk

A52S официално не се продава в нито една от изброените страни. 
Всички зарядни на Самсунг са на английски и руски.
Почти всички модели на Самсунг, които се продават със зарядно, са с 15 W такова. Ако искате по-бързо трябва да си купите 25W зарядно на Самсунг и подходящ usb-c - usb-c кабел, което е между 50-60 лева. 15 ватовото зарежда телефона за около час и половина (20-100%), с 25 вата същия диапазон се запълва за малко над час.
Пробвайте да създадете нов Самсунг акаунт, без опцията "вход с Гугъл". Посочете пак gmail-a.
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • truewarrior22
Цитирай

Ползвате ли AOD функцията и не ви ли се струва, че дори на максимална яркост е прекалено тъмен на дневна светлина, да не говорим за силно слънце?
Поради тази причина съм я изключил, защото не виждам смисъл.
Но, защо от Самсунг не са я направили по ярка? Все пак екранът го позволява. На всички Самсунг телефони ли е толкова тъмно?
Цитирай

(2022-10-02, 06:27:15)XAn4ETO написа:  Ползвате ли AOD функцията и не ви ли се струва, че дори на максимална яркост е прекалено тъмен на дневна светлина, да не говорим за силно слънце?
Поради тази причина съм я изключил, защото не виждам смисъл.
Но, защо от Самсунг не са я направили по ярка? Все пак екранът го позволява. На всички Самсунг телефони ли е толкова тъмно?

При мен, когато загрее телефона, екрана потъмнява и на дневна светлина не се вижда добре. До колкото знам, при цялата А серия е обща болката.
Иначе имам служебен хуявей (незнам точно модела) и на слънце да седи, екрана е ярък и се вижда отлично !
Цитирай

Аз не говоря за това потъмняване. Всички телефони с Амолед екрани го имат.
Говоря, че дори и да не е загрял телефона AOD функцията е прекалено тъмна, дори на максимална яркост. На силна слънчева светлина почти нищо не се вижда и винаги го почуквам 2 пъти екрана, за да светне и да мога да видя поне колко е часът.
Цитирай

Нова актуализация - кръпка за сигурност ноември 2022

Грешка Октомври 2022! Bu


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung galaxy GTi7500 Samsung galaxy nexus Meizu MX4 Redmi 3pro Huawei nova Redmi Note 5 MI 8 POCO F3 Samsung galaxy a52s
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobibmv за това мнение:
  • stihlkata
Цитирай

(2022-10-12, 08:29:20)bobibmv написа:  Нова актуализация - кръпка за сигурност ноември 2022

Грешка Октомври 2022! Bu

Преди 2 дена излезе има писано в темата за актуализации, проблеми, съвети
Цитирай

Колеги как свързвате телефоните си с телевизора
Цитирай

В смисъл? Каква марка е телевизора и за какво свързване става въпрос?

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай

За безжично свързване да споделяш екрана но понеже приложения много за това питам кое е най удачно просто и лесно
Цитирай

Ами вграденото Smart View работи най-добре.
[-] 1 потребител изказва благодарност на BisVal за това мнение:
  • XAn4ETO
Цитирай

Аз също ползвам Smart View(вграденото, става и през Smart Things) и съм доволен. Май е най-добрия вариант, особено при свързването с телевизор от същата марка.

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)