Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A52/A52 5G - Лични впечатления и коментари
#76

Не съм на зор мога да изчакам. До сега не съм имал самсунг, жената смени два и е доволна та почва и мен да ме заразява
Цитирай
Аксесоари
#77

(2021-08-28, 15:59:11)XAn4ETO написа:  Сегашният даже вече го няма почти никъде. Спрян е от производство. И цената му скочи вместо да пада.
Аз моят го взех преди 4 месеца за 675лв от емаг, а сега го няма никъде нов за под 780лв.
Намират се все още - Тап

 
Цитирай
#78

(2021-08-28, 20:23:34)NoMaD написа:  Намират се все още - Тап

Знам, ама цената вече върви нагоре, а не надолу Smile Щом моя съм го взел за 675лв преди 4 месеца.
Но това наистина са последни бройки и явно вече не се произвежда. Идва заместника му.
Цитирай
#79

Съгласен съм. Явно търсенето определя и цената. При всички стоки е така, не само при телефоните. Ама не вярвам да не му падне цена след като излезе наследника, то още малко остана.

 
Цитирай
#80

A52s вече го има и най-странното е че най-ниската цена без договор е във Виваком. 749лв
Цитирай
#81

Насочила съм се към А52 за купуване, но навсякъде е почти изчерпан, намират се много малко бройки тук-там.  
Според вас струват ли си 100лв. отгоре за А52S от Виваком или да взема чистата А52 версия?
За новата, за жалост, все още няма много отзиви.
Цитирай
#82

Ако не държиш на 5G, чистия А52 не е хич лош. В момента съм с него и се държи доста прилично. До сега не ми е правил никакви проблеми и не се е затормозвал, а съм го натоварвал прилично и ползвам два профила едновременно (личен и служебен). Така, че даже А52s би трябвало да е още по-добре, защото е с по-добър процесор. Всичко е въпрос на приоритет и финансови възможности, като цяло телефончето, за този клас, е много добро.

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай
#83

(2021-09-01, 23:51:50)tdd написа:  Насочила съм се към А52 за купуване, но навсякъде е почти изчерпан, намират се много малко бройки тук-там.  
Според вас струват ли си 100лв. отгоре за А52S от Виваком или да взема чистата А52 версия?
За новата, за жалост, все още няма много отзиви.

Струват си 100 лева спрямо чистия А52. Този нов модел е със осезаемо по-мощен процесор.
Цитирай
#84

Определено си струва - А52s идва по-мощен дори от А52 5G, основна разлика от обикновения А52, и разбира се по голямото опреснение на дисплея от 120hz спрямо 90hz при "обикновения"

А52s уж беше спряган на цена от 900+ лв. а то какво се оказа - и в технополис го пуснаха на 820лв. Явно първоначалната цена е била за 8/256. С тази сапунерка ще избият пазара - добро попадение е за тези пари.
Цитирай
#85

Пазара ще избият ако пуснат до 900лв чакания а72 5г


а52 е без телефото сензор. Но явно масовия потребител му е все тая липсата на зуум-а.
Цитирай
#86

A72 5G мисля, че няма да види бял свят. Преди седмица Моторола пусна Edge 20, който е негов аналог - Олед 6.7 дисплей, 3х телефото, 144 хц. 8/128, SD 778.
Според мен си има някаква договорка/контрол между производителите, защото Самсунг лесно могат да затапят всички ниши и другите ще лапат мухи. Пък и не върви да се пускат аналогични телефони с различна марка.
Цитирай
#87

Някой има ли си представа защо този месец забавих август ъпдейта и вече е септември а все още ми казва че няма по нова версия от юлския security patch.
A52 5g мисля че беше от виваком ?

До момента всичко беше перфектно до 3тата седмица на месеца ъпдейта идваше.
Иначе един колега с а52 4г вече е с август ъпдвйта от някоя друга седмица но мисля че 4г получава по рано ъпдейтите така или иначе


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#88

Аз съм с 5g модела и съм с август ъпдейта от 1 седмица.

   
Цитирай
#89

Явно карък.
Парадоксалното е че получих Play Store update-а за Август ..
те нали са два едното е security пача което все още ми е Юли а другото е отделно 
Google Play System update и се проверява от About Phone -> Software Information -> Google Play system update (tap to check for updates).
======

Между другото имам едно JVC радио с bluetooth.
Откакто взех A52 5G .. audio profileа не се свързва автоматично и трябва да минат 30-40 секунди за да успея РЪЧНО да го закача което е много голяма мизерия.
Стария ми телефон беше  Xiaomi A2, предишния Samsung S4 .. като съм свързал и Xiaomi A3 и разни Sony-та . при нито един телефон до момента не съм имал такъв проблем.
Врътвам на контакт , радиото тръгва и до няколко секунди телефона се закача автоматично на трите профила - call, audio & contacts (автоматично).
Имах малко перипетии докато намеря точната опция така че volume-а на радиото да не се бъгва с volume -а на телефона и да не ме ограничава до 15 от 25.

Просто не съм убеден че JVC-то е старо или бъгаво и трябва да го сменя а по-скоро че самсунг са си измислили нещо специфично Smile

Samsung A52s 5G
Цитирай
#90

(2021-09-01, 21:39:11)XAn4ETO написа:  A52s вече го има и най-странното е че най-ниската цена без договор е във Виваком. 749лв

Вече не е странно....

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#91

(2021-09-01, 21:39:11)XAn4ETO написа:  A52s вече го има и най-странното е че най-ниската цена без договор е във Виваком. 749лв

Я погледни пак, вече е 819лв.
Цитирай
#92

(2021-09-04, 06:29:37)graveholle написа:  Я погледни пак, вече е 819лв.

Значи, който се е усетил да си е купил Wink
Цитирай
#93

(2021-09-04, 08:11:52)XAn4ETO написа:  Значи, който се е усетил да си е купил Wink

Дам, аз мисля днес да го налазя, но се чудя от виваком или от някой техношит.
Цитирай
#94

Това явно засега са най-ниските цени.
Но според мен ако не бързаш изчакай 1 месец. Ще има оферти.

   
Цитирай
#95

(2021-09-04, 09:39:02)XAn4ETO написа:  Това явно засега са най-ниските цени.
Но според мен ако не бързаш изчакай 1 месец. Ще има оферти.

Надали, сега като почнат даскало лапетата и пак ще има дефецит на телефони, таблети и лаптопи.
Цитирай
#96

Здравейте,малко помощ отностно правилно функциониране и настройки спрямо батерията ?! Нещо за момента не съм доволен от нея...
Цитирай
#97

Да няма дрейн батерията? Провери я с BetterBatteryStats или Wakelock Detector за всеки случай.

 
Цитирай
#98

(2021-09-04, 14:14:16)Brwstoqnov/ написа:  Здравейте,малко помощ отностно правилно функциониране и настройки спрямо батерията ?! Нещо за момента не съм доволен от нея...

Сподели нещо повече по въпроса. Кой модел имаш и кое те кара да мислиш така?
Аз съм с 5G и съм невероятно доволен от батерията.
Цитирай
#99

(2021-09-04, 16:07:03)XAn4ETO написа:  Сподели нещо повече по въпроса. Кой модел имаш и кое те кара да мислиш така?
Аз съм с 5G и съм невероятно доволен от батерията.

Рязък спад на заряда говорим за 40/50% от него , без докосване дори на телефона ,обикновенния а52 ,няма приложение на заден фон ,включен wifi и местоположение..Пък ако го натисна за час два съм на червено вече с пуснат режим на пестене на енергията съм даже..

(2021-09-04, 16:00:08)NoMaD написа:  Да няма дрейн батерията? Провери я с BetterBatteryStats или Wakelock Detector за всеки случай.


Ще проверя набързо с тези приложения и ще дам резултат дано се справя .
Цитирай

(2021-09-04, 18:15:26)Brwstoqnov/ написа:  Рязък спад на заряда говорим за 40/50% от него , без докосване дори на телефона ,обикновенния а52 ,няма приложение на заден фон ,включен wifi и местоположение..Пък ако го натисна за час два съм на червено вече с пуснат режим на пестене на енергията съм даже..



Ще проверя набързо с тези приложения и ще дам резултат дано се справя .

Ооо това е много зле. Определено има някое приложение, което го съсипва. Но проблемът със сигурност не е в самия телефон. 
Огледай си приложенията. Ако не откриеш сам проблема ще се наложи един хард ресет.
Поне после бързо става възстановяването на всички приложения и настройки.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)