Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A52/A52 5G - Лични впечатления и коментари

(2021-10-17, 11:26:00)esil2 написа:  И аз съм на виваком но си ми бяха активирани още когато бях със стария телефон макар, че и той не беше поддържан от оператора та се наложи да се обаждам и да казвам че съм с друг съвместим телефон, но не всякога става номера зависи на какъв човек попаднеш.
https://prikachi.net/image/FxRsQ
https://prikachi.net/image/FxUul
Самото пускане на vowifi става като се включи самолетен режим и след това wifi

Пратих съощението и ми върнаха отговор че неможе да се активира Volte–то.Имаше линк към страницата им доколкото разбирам се плаща това и на какъв план съм. Доста странен начин за активиране.

Galaxy Gio\\Galaxy Grand Duos\\LG D-855\\Xiaomi Redmi 5+ \\ Xiaomi Redmi 6 note pro \\ Redmi Note 7\\Galaxy A52s 5G....
Цитирай
Аксесоари

По принцип както ти беше писал и колегата телефона ти трябва да го има в списъка на оператора и тогава е лесно става с смс, но ако го няма начините са два. Първия е да намериш от някой познат съвместим телефон да си поставиш картата и да активираш услугите, а другия начин е да се обаждаш всеки ден на оператора с надеждата да попаднеш на добър служител, да се опиташ да го излъжеш че ползваш съвместим телефон например Huawei P40 но не успяваш да активираш услугите чрез смс и да го помолиш той да ти ги активира
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • tenekia
Цитирай

(2021-10-17, 11:51:33)esil2 написа:  По принцип както ти беше писал и колегата телефона ти трябва да го има в списъка на оператора и тогава е лесно става с смс, но ако го няма начините са два. Първия е да намериш от някой познат съвместим телефон да си поставиш картата и да активираш услугите, а другия начин е да се обаждаш всеки ден на оператора с надеждата да попаднеш на добър служител, да се опиташ да го излъжеш че ползваш съвместим телефон например Huawei P40 но не успяваш да активираш услугите чрез смс и да го помолиш той да ти ги активира

Благодаря, ще пробвам с един познат служител Smile

Galaxy Gio\\Galaxy Grand Duos\\LG D-855\\Xiaomi Redmi 5+ \\ Xiaomi Redmi 6 note pro \\ Redmi Note 7\\Galaxy A52s 5G....
Цитирай

В краен случай разгледай виваком кои телефони поддържат и потърси някой познат с такъв телефон да ти направи услуга за 10-15мин предполагам ще свършиш работа

(2021-10-15, 14:16:01)pecaata написа:  Като влезеш в настройки на началния екран, има опция скриване на приложения.

Видях я тази опция но ако речеш да влезеш в тези приложения има ли някакъв удобен начин без да се налага да ги махаш от скрити
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • tenekia
Цитирай

Май не! Ако искаш провери в Members за съвети и въпроси, има доста инфо там.

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай

(2021-10-18, 07:59:54)pecaata написа:  Май не! Ако искаш провери в Members за съвети и въпроси, има доста инфо там.

Нищо не пише по въпроса даже и в гугъл плей не можах да намеря подходящо приложение с което да скриеш дадено приложение от екрана и когато ти потрябва лесно да го пуснеш. Тук при Самсунг има възможност да го сложиш в защитена папка но тогава се получава нещо като клонинг на самото приложение на което не му се разрешава достъп до галерията.  Например имате скайп в защитена папка решавате да пратите снимка от поставената в телефона карта памет не става. Също така не открих и възможност за заключване на папки и приложения без да ги местиш в тази защитена папка. Ако някой знае за някакъв начин било то и чрез външно приложение нека сподели.
Между другото с приложението Cube ACR от гугъл плей успях да накарам телефона да записва разговори когато ми потрябват.
Цитирай

Secure Folder-а е основно за BYOD и бизнеса Smile
Когато те е грижа за фирмената информация я държиш в Secure Folder-а.
Secure Folder-а има e-fuse (в някои модели или всички не съм сигурен) и допълнително след рутване на телефона => престава да работи за по принцип докато не си купиш нов телефон.

на A52 5G бях го конфигурирал да имам достъп до личните файлове от Secure Folder-а . обаче .. нещо съм забравил как точно и сега с A52s 5G .. ми е единствения наличен проблем . не ми дава Smile

респективно давам телефона на децата да си цъкат ... и на жената преди да и дам A52-ката .. защото фирмената информация беше и е secured и изолирана от user space-а.
Единствено правя изключение за банковия APP защото беше досадно с 3 finger print-а да си видиш транзакциите Big Grin

Samsung A52s 5G
Цитирай

Нова актуализация за 5G модела.

   
[-] 1 потребител изказва благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • tenekia
Цитирай

(2021-10-20, 06:28:10)XAn4ETO написа:  Нова актуализация за 5G модела.

На мен ми излезна същата актуализация само че беше 400мб което е страннно.

Galaxy Gio\\Galaxy Grand Duos\\LG D-855\\Xiaomi Redmi 5+ \\ Xiaomi Redmi 6 note pro \\ Redmi Note 7\\Galaxy A52s 5G....
Цитирай

Ама ти си писал, че си с 5G s модела, а аз съм с първия 5G модел
[-] 1 потребител изказва благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • tenekia
Цитирай

Някой абонат на А1 да е успял да подкара 5G на А52s след вчерашния ъпдейт?
Днес говорих със Самсунг и казаха, че след ъпдейта трябва да си работи 5G, но отново не се свързва. С А1 не можах да се свържа с човек който да ми даде адекватен отговор, а само глупости от рода, че това зависи от Гугъл и какви ли не локуми ми разтягаха. Иначе провериха, че картата и абонаментния план позволяват ползване на 5G. Естествено бях и в зона на покритие на 5G.

1916 
Цитирай

(2021-10-20, 15:59:45)milss написа:  Някой абонат на А1 да е успял да подкара 5G на А52s след вчерашния ъпдейт?
Днес говорих със Самсунг и казаха, че след ъпдейта трябва да си работи 5G, но отново не се свързва. С А1 не можах да се свържа с човек който да ми даде адекватен отговор, а само глупости от рода, че това зависи от Гугъл и какви ли не локуми ми разтягаха. Иначе провериха, че картата и абонаментния план позволяват ползване на 5G. Естествено бях и в зона на покритие на 5G.

Значи Самсунг са излъгали....

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • milss
Цитирай

(2021-10-20, 16:36:24)batala написа:  Значи Самсунг са излъгали....

Иначе бяха много убедителни. Чак IMEI ми искаха да проверят телефона дали е предназначен за нашия пазар.

1916 
Цитирай

Пробвайте със зануляване на мрежови настройки и последна актуализация на Carрier Services от Гугъл плей.

 Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB Titanium Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на joro333 за това мнение:
  • milss
Цитирай

И аз имах проблем в началото с 5G модела и Виваком, но се оказа, че от оператора са решили да изключат 5Gто и след много разговори видяха това.

Между другото след днешния октомврийски ъпдейт, има няколко програми, които ми накъсват все едно съм на 30 херцов екран. Чистя им кеша и данните и всичко е идеално гладко, но като се ъпдейтнат и пак насичат доста.

Жена ми също има 5G модела и той не е ъпдейтнат нарочно. Там тези програми са си мазни като за 120 херца.

Вече взе да ми минава през главата, че Самсунг нарочно не оптимизират устройствата, за да има видима разлика с флагманите .

Не знам, но е много странно всичко това и не знам къде да търся причината?
Цитирай

(2021-10-20, 19:14:59)joro333 написа:  Пробвайте със зануляване на мрежови настройки и последна актуализация на Carрier Services от Гугъл плей.

Това с мрежата го направих по-рано днес.
Иначе Carrier Services наистина имаше някаква актуализация от 5-ти този месец. Сега съм извън града, но утре вечер като се прибера ще видя дали има полза от ъпдейта на Carrier Services.
Писах и на съпорта на А1 да видим дали ще има адекватен отговор.

1916 
Цитирай

Супер е телефончето. От 1 месец съм с него и е супер. Само не ме кефи, че още няма 5G връзка. Дано го оправят скоро. Другото което не не кефи е батерията. Можеха поне едни 5000 mAh да сложат...
Цитирай

Някой успял ли е да инсталира работеща gcam
Цитирай

След последния ъпдейт за А52s телефона не се свързваше с 5G мрежата на А1. Днес @velizar.peshev сподели, че е успял да се свърже и аз потвърждавам, че и при мен работи 5G.
Без да съм получавал ъпдейт си тръгна. Явно от А1 не бяха включили модела за работа в 5G мрежата им или са направили нещо друго, но се оправдаваха със Самсунг. Явно вината е била в А1, поне последната седмица.

1916 
Цитирай

Ако причината е в Самсунг защо с виваком няма такива проблеми, там всичко си работи и 5g и volte и vowifi. Има обаче нещо което не знам дали е само при мен или самия телефон си е така, някак ми се струва че не звъни особено силно въпреки че е усилен докрай.
Цитирай

Една от причините е различната честота която ползва всеки оператор. Сигурно има още.

1916 
Цитирай

(2021-10-26, 19:17:58)milss написа:  Една от причините е различната честота която ползва всеки оператор. Сигурно има още.

Възможно е. Иначе при теб как е звъненето като сила имам впредвид
Цитирай

Аз съм доволен. Ето как е при мен:


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
Цитирай

Искам да споделя, че за поне втори път забелязвам, че телефонът не отчита правилно минутите екран. Исках да снимам, че много преди да останат 50% имам 6 часа екран.
Да ама от 10 мин стои на 5 часа и 57 мин и не отчита това, което правя.

   
Цитирай

Някой има ли идея как да усилим звука на този телефон
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)