Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A72 - Лични впечаления и коментари
#1

[Изображение: 88173a4dd4e2.jpg]

Samsung Galaxy A72 разполага с 6.7" Super AMOLED дисплей с Full HD+ и опресняване при 90Hz. На борда си разполага със Snapdragon 720G, 6/8GB RAM и 128/256GB за файлове + microSD слот, който може да бъде използван и като слот за втора nanoSIM карта. Основната камера е оборудвана с 64 МР основен сензор с OIS + 12 МР с ултраширок обхват + 5 МР макро камера, четвъртата е 8 МР телекамера с автофокус и с оптична стабилизация. Последната всъщност позволява Galaxy A72 да предложи 3х оптично и до 30х цифрово приближение. Селфи камерата е 32 MP. Предлага сензор за отпечатъци, NFC и MST за безконтактни разплащания, стерео говорители с технология на AKG, поддържа възпроизвеждане на звук с високо качество, включват опция за едновременно възпроизвеждане на звук към две Bluetooth устройства и поддържа бързо зареждане при 25 W. Има рейтинг IP67, което позволява да изкара до 30 минути на дълбочина 1 метър. Батерията на устройството е с капацитет 5000 mAh. Galaxy A72 се предлага в България в черен, бял, син и лилав цвят.

 
Цитирай
Аксесоари
#2


 
Цитирай
#3

Ползвам телефона от 5 дена и вече 4 пъти получавам известие, че SD картата ми е махната „unsafely“, докато телефона си стои на масата без да се ползва дори. Оказва се, че това е проблем, който засяга доста модели и е в резултат от ъпдейта до One UI 3.1.
 
Линкове с описан проблема: Reddit и форум на Samsung

Хубаво би било, ако и вие имате такъв проблем, да го репортнете през Samsung Members по този начин, за да може от Samsung да генерират bug-fix.
[Изображение: 33986923_m.jpg]

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#4

Здравейте, някой с проблем с Wi-fi на телефона? Само при мен ли е по-слаб от колкото на другите телефони?
_________
Ъпдейт:
Излезе фалшива аларма. Просто ми даваше привидно по-малко чертички на Wi-fi обхвата от колкото на стария ми А50, което обаче нямаше общо с реалността. Тоест, като замерих скоростта и при двата, А72 даде даже доста по-добри резултати, въпреки, че привидно А50 уж стоеше на повече чертички.

П.П.: А камерата на телефона снима брутално добре! Този път А72 и А52 невероятно смазаха с камера !!

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#5

Защитата срещу случайно докосване не работи. Бъг, който го берем във всички други модели на Самсунг в последните три години ... Явно - го правят нарочно !!!

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#6

Можете ли да ми кажете разлика в предни и задни камери между Samsung S20 и Samsung A72.Имам S20 от скоро преди това бях с A70.S 20 ми е по мъничък и сякаш очакванията ми за предна камера бяха други от този тип модел.
Цитирай
#7

Разликите са, че на S20 камерите са по-добри, числата на пикселите не означават нищо в случая, защото единия е флагмн, другия среден клас.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

^ Колега, тествал ли си камерите на двата модела един до друг за да го твърдиш? Разбирам, че го твърдиш на база твърдение по default - "бюджетна А серия = на по-лоша камера от на флагмана", но тази година играта на Самсунг е друга. Не случайно сложиха дори OIS на А52 и А72. Провери ревюта в YouTube, в които сравняват камерите на А72 с тази на други модели. Дори с тази на S21, iPhone 12 и тн.т.... Ще останеш учуден Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lenux за това мнение:
  • alexander_sirakov
Цитирай
#9

Нужно ли е да съм ги тествал, за да ми е ясно, че Samsung няма да направят средния клас, да снима като високия. Дори и с OIS.
А това, че го сравняват с флагманите, не означава, че снима като тях, с по-големи пиксели е и повече камери, колкото да си мислят хората, че е като флагман, а то всъщност се указва, че S21 и iPhone 12 с 12MP камера го пръскат.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • android_97
Цитирай
#10

Аз смятам, че това е доста добро представяне от камера на телефон от среден клас. Оптичната стабилизация е незаменима при снимки с телеобектива. Макро камерата прави дооста детайлни снимки, както се вижда от последната. Все още, обаче, не съм тествал по-подробно възможностите на телефона. С гугълската камера, пък, нощните снимки стават убиец.
[Изображение: 34210939_s.jpg]
[Изображение: 34210938_s.jpg]
[Изображение: 34210937_s.jpg]
[Изображение: 34210936_s.jpg]

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#11

Здравейте. Използвам телефона вече 4-ти ден. Впечатленията ми са, че батерията издържа много. Звукът при слушане на музика и през телефона, и през слушалки е много добър и силен. Камерата също е много добра. Като цяло много добър телефон. Единственото което не знам дали е проблем и защо се получава е, че се свързва по-бавно към Wi-Fi. В най добрия случай се свързва за 5 секунди, друг път може и 10 секунди да отнеме... На някой случвало ли му се е подобно нещо с този или някой друг телефон?
Цитирай
#12

На всички телефони се случва.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

(2021-04-25, 13:25:11)kircho940 написа:  На някой случвало ли му се е подобно нещо с този или някой друг телефон?

При мен отнема 5 секунди, но съм забелязал, че на старото ми LG G2 се свързваше моментално, а при Samsung става бавно.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#14

А някой знае ли дали поддържа 5G

Honor 7 -> Huawei Mate 10 lite -> Samsung Galaxy A50 - > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#15

Няма, има Galaxy A72 5G, но моделът все още не е обявен.

 
Цитирай
#16

Здравейте! Вчера купих на жената A72, днес и се обаждам да я чуя как е, набирам от моя S9+ с включен VoLTE на Теленор, тя е на A1. В моята слушалка нейният глас беше с изключително лошо качество при наличие на обхват. Попитах я дали и свети VoLTE индикатора до барерията, не свети, въпреки това в настройките на Мрежата е активиран.  Не очаквах такова отвртат качество. Да не е някакъв софтуерен проблем?

Благодаря ви предварително!
Цитирай
#17

Аз от няколко дена съм с този телефон и за сега съм нямала никакви проблеми. Батерията се държи доста стабилно, мобилните данни и wifi са отлични. Камерата е страхотна.

Honor 7 -> Huawei Mate 10 lite -> Samsung Galaxy A50 - > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#18

(2021-04-26, 17:05:29)Erato написа:  Аз от няколко дена съм с този телефон и за сега съм нямала никакви проблеми. Батерията се държи доста стабилно, мобилните данни и wifi са отлични. Камерата е страхотна.

Пише ли ви 4G/ LTE До процента на батерията, когато сте на мобилни данни?
Цитирай
#19

Има нов ъпдейт:
[Изображение: 34238608_m.jpg]

(2021-04-26, 17:20:57)Тодор Г написа:  Пише ли ви 4G/ LTE До процента на батерията, когато сте на мобилни данни?

Да.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#20

(2021-04-27, 09:20:20)alexander_sirakov написа:  Има нов ъпдейт:
[Изображение: 34238608_m.jpg]


Да.

Вчера ми изписваше, при проверка за ъпдейт че е  с този от февруари (за телефона е latest version) не ми дава по-нова . Днес ще го пробвам пак дали ще пожелае да се ъпдейтне с априлския. Купих телефона от Telenor. Въобще няма нито HD нито HD+ аудио разговор. 
Сърдечно ви благодаря за отговорите! Heart
Цитирай
#21

(2021-04-27, 14:35:16)Тодор Г написа:  Въобще няма нито HD нито HD+ аудио разговор.
А имате ли активирана услуга за разговори през 4г мрежа (volte)? Ако не трябва да се обадите на оператор за да я активират на сим картата Ви.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#22

Да, и аз мисля, че трябва да се активира ръчно, въпреки, че на моята карта беше активирано автоматично, още когато тогавашният ми оператор обяви официално, че 4G ще е достъпна за всички.

Иначе, за да ъпдейтнеш най-лесно до новата версия, можеш да закачиш телефона към компютър и с програмата Smart Switch да ъпдейтнеш. Другият вариант е с Odin, но там трябва да си изтеглиш и ръчно ROM-а и може да не ти се занимава. Този телефон, като гледам, поне според sammobile, не получава брандиран софтуер от операторите и би трябвало да няма значение дали е купуван от магазин на някой от операторите.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#23

(2021-04-27, 18:06:53)alexander_sirakov написа:  Да, и аз мисля, че трябва да се активира ръчно, въпреки, че на моята карта беше активирано автоматично, още когато тогавашният ми оператор обяви официално, че 4G ще е достъпна за всички.

Иначе, за да ъпдейтнеш най-лесно до новата версия, можеш да закачиш телефона към компютър и с програмата Smart Switch да ъпдейтнеш. Другият вариант е с Odin, но там трябва да си изтеглиш и ръчно ROM-а и може да не ти се занимава. Този телефон, като гледам, поне според sammobile, не получава брандиран софтуер от операторите и би трябвало да няма значение дали е купуван от магазин на някой от операторите.

Здравейте, успях да ъпдейтна телефона до последната априлска версия през самите настройки. След рестарт VoLTE то вече светна до 4G иконката. При опит за провеждане на разговор липсва отново HD или HD+ разговор. След като направих справка в сайта на А1, се оказа, че самите те не поддържат VoLTE за А72, а телефонът го поддържа. На техният сайт е изписано че VoLTE услугата е достъпна само за следните апарати: 

Huawei P40 lite, Huawei P40 pro, Huawei Mate 40, Huawei P30 lite, Huawei P30, Huawei P30 pro, Huawei P Smart 2021, Huawei P Smart 2019
Samsung S21, Samsung S10+, Samsung S10, Samsung S10e, Samsung S20, Samsung S20+, Samsung Galaxy Note 20 и серия 10, Samsung S20 Ultra

Тръбят постоянно че имат уж 5G покритие във Варна, а едно VoLTE не могат да поддържат. Undecided
Цитирай
#24

За справка - ползвам услугите на Виваком. Предполагам, че съвсем скоро ще А1 ще добавят и А72 в съвместимите устройства. Мисля, че се добавят допълнителни параметри в настройките на мрежата за всяко едно различно устройство в зависимост от комуникационния му модул. Би трябвало, обаче, ако в магазините на A1 се предлага Galaxy A72, предварително да е оптимизирана мрежата, за да може A72 да работи и с VoLTE/VoWiFi.

П.П. Оказа се, че на моя телефон не беше активирана услугата VoWiFi и си я активирах чрез изпращане на SMS до оператора.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#25

След новия ъпдейт забелязвам лагване и насичане, при преминаване от Камера към което и да е друго приложение. В момента, в който се изчертае другото приложение изцяло, лагът и насичането изчезва. Същото се забелязва и при преминаване от приложения, които съдържат видео съдържание към други. Появи се и икона за четене на QR кодове в quick toggle менюто. Телефонът загрява малко повече, но не знам дали не е и заради затоплянето на времето навън. Относно батерията - може би съвсеем лек спад в живота ѝ.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)