Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A72 - Лични впечаления и коментари
#26

^ При мен няма лаг, всичко си върви доволно мазно и бързо след ъпдейта. Опитай да изчистиш далвик кеша.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
Аксесоари
#27

Dalvik мисля, че отдавна не се използва. Как препоръчваш да го направя? Тъпото е, че не го прави и всеки път, но все още не мога да хвана точно кога се случва...

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#28

Поради факта, че Qualcomm бе засегната от глобалния недостиг на чипове, доведе от своя страна премиерата на Galaxy A72 да е ограничена заради този фактор.

https://mobilebulgaria.com/news/nedostig...-a52-i-a72

 
Цитирай
#29

Има нова версия, но все още я няма за България. Промените са:
[Изображение: 34488164_m.jpg]

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#30

Здравейте. Имам проблем със звука на уведомленията, никакъв го няма. Звука ми е включен. И никъде другаде няма проблем. Някой знае ли как се оправя?

П. С. Рестарт не помага

Honor 7 -> Huawei Mate 10 lite -> Samsung Galaxy A50 - > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#31

Има няколко плъзгача за различни видове звуци - известия, тон на звънене и тн. Всичките ли са усилени? Да не е включен Do not disturb?

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#32

(2021-05-18, 15:39:50)alexander_sirakov написа:  Има няколко плъзгача за различни видове звуци - известия, тон на звънене и тн. Всичките ли са усилени? Да не е включен Do not disturb?
Всичко е включено, без do not disturb.

Honor 7 -> Huawei Mate 10 lite -> Samsung Galaxy A50 - > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#33

Здравейте, аз имам много добра оферта за А72, но малко се чудя за А52. Вторият е с по-добър процесор, но по-малка батерия, а А72 е една идея по-голям. Днес ги огледах в офиса на Виваком и не виждам разлики, пробвах и камерите и ми се стурва, че малко мажат.
Цитирай
#34

A52, ако не е 5G, е със същия процесор като на A72. Камерата според мен не маже въобще. Качил съм снимки по-горе.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexander_sirakov за това мнение:
  • bstsvetkova
Цитирай
#35

Не е 5Г версията, обикновения. Благодаря, ще видя снимките. А защо не 72, нали си с него?

A A52 5G?
Цитирай
#36

А, не, не, аз подкрепям A72, може би запетайката е объркваща. На този етап, и в близките 1-2-3-4-5 години не виждам каква полза ще имам от 5G свързаност, при условие, че 4G на моя телефон достига до 130-140 Mbit/s. Имам си VoWifi, VoLTE, така че засега смятам, че 5G е само за реклама и за повишаване на цената на устройството.

От друга страна, процесора на A52 5G е по-мощен, което е хубаво да се вземе предвид. За мен избора беше ясен - искам голям дисплей и голяма батерия. А разработчиците от самсунг е ясно, че в един момент умишлено ще скапят работата на телефона, така че, освен ако няма да се играят по-тежки игри на телефона, не виждам предимство в по-мощния процесор, а виждам недостатък в по-високата цена.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#37

Samsung Galaxy A52 5G, освен, че е с 5G е с 120Hz, Snapdragon 750G, 4500mAh.
Samsung Galaxy A72 е с 90Hz, Snapdragon 720G, 5000mAh.
Но ти си се насочила и към A52 и казваш, че е с по-добър процесор, което се отнася за A52 5G, после пък казваш, че не говориш за 5G, но май за нея говориш.
По-добре виж няклоко ревюта, че в магазина не знаеш, може да е мостра.
Та A72 е по-скъп от A52 5G.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • alexander_sirakov
Цитирай
#38

(2021-05-17, 17:49:07)alexander_sirakov написа:  Има нова версия, но все още я няма за България. Промените са:
[Изображение: 34488164_m.jpg]

Вече е налична за BGL.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexander_sirakov за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#39

(2021-05-20, 19:45:49)alexander_sirakov написа:  А, не, не, аз подкрепям A72, може би запетайката е объркваща. На този етап, и в близките 1-2-3-4-5 години не виждам каква полза ще имам от 5G свързаност, при условие, че 4G на моя телефон достига до 130-140 Mbit/s. Имам си VoWifi, VoLTE, така че засега смятам, че 5G е само за реклама и за повишаване на цената на устройството.

От друга страна, процесора на A52 5G е по-мощен, което е хубаво да се вземе предвид. За мен избора беше ясен - искам голям дисплей и голяма батерия. А разработчиците от самсунг е ясно, че в един момент умишлено ще скапят работата на телефона, така че, освен ако няма да се играят по-тежки игри на телефона, не виждам предимство в по-мощния процесор, а виждам недостатък в по-високата цена.

Та викаш... лоша е 5G и е само за реклама.. Добра и е рекламата, и то много добра!


Прикачени файлове Миниатюри
   
.jpg 194475535_1107932403064246_6849416257549290671_n.jpg Размер: 17.73 KB  Сваляния: 240

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#40

Ко? Аз съм писал за себе си. Ти ако можеш да приложиш в практиката 634 Mbit/s свързаност на телефона ти - супер, еваларка... значи си направил правилния избор!  Big Grin

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#41

Така е! Но коментирай разумно! Не отхвърляй 5G като рекламен трик, а се радвай на иновациите, от това всички печелим! Тази скорост е измерена от вкъщи с оператор А1.... живея в краен квартал в София! В центъра достигам до 1.5–2.5 Gbit/s. Пък нека 5G-то е лошо... Успех и лека вечер!

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#42

Завършил съм магистратура по телекомуникации, изобщо не подхождам снизходително към технологията. В личен план не намирам приложение за нея, затова и изборът ми е такъв!
Все още не разбрах - ти по какъв начин оползотворяваш 2 Gbit/s на мобилен телефон, но съм отворен за идеи! Smile
Поне да беше за фиксиран Интернет - там, разбирам, но на мобилен телефон...

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexander_sirakov за това мнение:
  • milss, stenlius
Цитирай
#43

Здравейте от няколко дни съм със samsung a 72, спрях се на него благодарение и на вашите отзиви. Аа сега искам да ви помоля за помощ. Когато говоря по телефона и пусна на високоговорител ако се отдалеча на 1 ръка разстояние нищо не се чува отсреща от това което говоря, това бъг на тела ли е или има някакви настройки/какви? Благодаря ви.
Цитирай
#44

Не съм чел за такъв проблем, но ако си в помещение, в което има ехо, е възможно noise cancelation-а на телефона да става твърде агресивен и да реже гласа ти. Пробвай го навън, на открито.
Аз нямам проблем, когато ползвам телефона за разговори на високоговорител, но никога и не съм не отдалечавал толкова от него.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#45

(2021-06-18, 20:28:53)nadia_bg написа:  Здравейте от няколко дни съм със samsung a 72, спрях се на него благодарение и на вашите отзиви. Аа сега искам да ви помоля за помощ. Когато говоря по телефона и пусна на високоговорител ако се отдалеча на 1 ръка разстояние нищо не се чува отсреща от това което говоря, това бъг на тела ли е или има някакви настройки/какви? Благодаря ви.

И А52 е така и не е бъг. Нарочно явно е направено, за да заглушава околния шум и над една ръка разстояние си вече в графата околен шум Smile
Бях го чел и в едно ревю.
[-] 1 потребител изказва благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • alexander_sirakov
Цитирай
#46

Благодаря ви, ще го пробвам и на открито, прави го и в месинджъра и на тела високоговорител..  много е тъпо, защото детето си говори с камера с баща си и баба си и се оказа че като се отдалечи за да я видят и не я чуват... добре че поне не е бъг, гадното на тези телефони с много памет е че ако се наложи да отиде на ремонт всичко заминава...(клипове и снимки, музика..)
Цитирай
#47

Всъщност, не. Правиш си бекъп със Smart Switch, как така ще заминават снимки и клипове?

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#48

Здравейте, какви са плюсове те и минусите на телефончето ако може да споделите, не мога да реша между Poco f3 5g, Xiaomi redmi note 10 pro, Samsung a72, ползвам телефона с постоянно пуснат мобилен Нет, местоположение , всяка вечер видео разговори, снимки, клипове, сегашния от 7:00 до 21:00 и е на 40 %
Цитирай
#49

По принцип Покото е най-добро от изброените, освен камерата му. Но имат проблем с прегряването на екрана и след 10 минути сериозно ползване става странно тъмен, доста информация има за това в ютуб. Не знам как при А72, но при А52 имам същия проблем с екрана, НО само когато го пече слънцето фронтално в екрана. Дисплеят става горещ направо, иначе във всички други ситуации е идеален.
Това го установих, когато в един много горещ и слънчев ден ми се наложи да ползвам навигация, докато вървях. Така се нагря телефона, че не се пипаше екрана.
При покото е по-зле положението.
При ползване на навигация в колата го нямам този проблем, защото слънцето не го пече фронтално в екрана. Не знам дали това е нормално за амолед.
Цитирай
#50

(2021-06-19, 10:38:44)alexander_sirakov написа:  Всъщност, не. Правиш си бекъп със Smart Switch, как така ще заминават снимки и клипове?

Отворих го, това е да си прехвърлям нещата на друго устройство нали?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)