Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A72 - Лични впечаления и коментари
#51

Да. Като другото устройство може да е телефон, може да е и компютър. За нуждите на бекъп, най-удачно е да ползваш компютър. Просто и на него инсталираш Smart Switch и следваш стъпките в програмата.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
Аксесоари
#52

Може да ползваш и облак за снимките, google photos, например.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#53

Има нова версия, но все още не е налична за България.


[Изображение: 34915992_m.png]

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#54

Интересно, че А52 получи сега само секюрити пач.
Цитирай
#55

Новата версия вече е налична и за BGL.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#56

След последната версия, нямам възможност да усиля вибрацията за известията. Мисля, че е на минимума и реших, че искам да се усеща повече и като влязох в менюто - има настройка само за interaction вибрацията. При вас така ли е?

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#57

От няколко дни го разцъквам апаратчето.
Пряко сравнение със С21+

+ по-голяма и издръжлива батерия
+ макро камера
+ възможност (за разлика от с21) да заключа повече от едно приложение в recent screen-a (недоумявам защо при флагмана липсва тази възможност)
+ куалком процесор = читави модеми, модемите на ексиноса са жив зян
+ gcam за по-вманичените, стоковата камера за мен снима на нивото на с21

- 90хз (не ми прави впечатление, пак се движи по-мазно от 60хз)
- няма 5Г
- 6гб рам има и версия с 8гб рам
- няма DEX
- UFS 2.1

За цената си е много, много добър избор.
Въпреки по-слабия процесор ONE UI работи много мазно.
Цитирай
#58

Считате ли за нормално да намирам Note 8 за по-плавно рабтещ? Зная за разликата в класовете, но единия е 2017 Smile

Xiaomi Mi Max
Цитирай
#59

Здравейте колеги, от днес имам проблем с устройството. Майками го използва, инещо стана със звука от двата говорителя. Взе да пращипо неясни причини, не е изпускан, не е и мокрен. Повреме на разговор пращи и нищо не се чува. Веднага за тест пуснах музика от тубата и пак същото. Според вас хардуерен ли е проблема или софтуерен. От двете говорителчета пращи и звука не е чист.
P.S Проблемът се оправи след 30 минути,включвах, изключвах........минахасе 30 минути не го ползвах и пак същото, все едно продънен говорител......дано изчезне
Цитирай
#60

По-малко вероятно софтуерен, по-вероятно хардуерен.

Така или иначе, предполагам преди да го пратиш за сервизиране, ще му затриеш информацията, така че му направи един ресет и ако не се оправи ....
Цитирай
#61

Здравейте, някъде да сте мяркали настройка за ограничаване на зареждането? Второ зареждане вече го намирам на 78/80%, а не намирам такава настройка.

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk

P20 Pro Twilight
Цитирай
#62

Няма такава настройка
Рестартирай го
Цитирай
#63

Нов ъпдейт:
   
Цитирай
#64

Здравейте не знам дали тук е правилно да задам въпроса си. Интересуват ме дали има някакви настройки за камера на Самсунг А70... От както съм закупила телефона не ми харесва особено камерата, но не разбирам от настройки. Примерно с нормалната камера снимам кучето ми и муцунката и излиза дълга, а с приложението Снапчат, съвсем нормална, не знам дали аз съм разбърникала нещо или просто си е такава камерата Smile Ще бъда благодарна, ако ми помогнете
Цитирай
#65

Не използвай широкоъгълната камера, а използвай основната. Широкоъгълната е очаквано да вкарва такива изкривявания в изображението.
Също така, съм сигурен, че Snapchat използва известно кропване в снимката, тоест, изображението изглежда по-близко, отколкото е реално и ти се отдалечаваш повече от това, което снимаш (в случая - кучето). Пробвай да се отдалечиш повече, когато снимаш с камерата и ще видиш, че изображението ще излезе същото - разбира се, пак да се повторя - използвай основната, а не широкоъгълната камера.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexander_sirakov за това мнение:
  • Valeria
Цитирай
#66

(2021-06-29, 15:07:04)alexander_sirakov написа:  След последната версия, нямам възможност да усиля вибрацията за известията. Мисля, че е на минимума и реших, че искам да се усеща повече и като влязох в менюто - има настройка само за interaction вибрацията. При вас така ли е?

Хора, нямате ли го тоя проблем?  Big Grin

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#67

(2021-09-05, 12:51:06)alexander_sirakov написа:  Хора, нямате ли го тоя проблем?  Big Grin

И аз като вляза в "сила на вибриране" ми излиза да го настроя само за "взаимодействие с докосване".

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lenux за това мнение:
  • alexander_sirakov
Цитирай
#68

Току що получих нов ъпдейт. Добавена е и функцията за повече RAM памет. Вътрешната памет може да се ползва като оперативна, но не помня колко може да се добавя. 

   

Доколкото виждам ползва 4GB и не се задава от никъде или да се изключва. 

   

Модератор може ли да ми премести поста в темата на А52? Малко съм се объркал Smile
Цитирай
#69

Проблем от днес. Телефона е в джоба ми и си слушам музика със слушалки с блутут. Решавам да видя нещо и греда  - тъча не бачка. Рестартирам със задържане на волум даун и пауър бутон и всичко си идва на мястото точно до следващото заключване ! 
Гаранционен апарат на 3 месеца , но не съм в България/ апарата е закупен от там/  . 
Някакви насоки!?  Благодаря !

Phone: Samsung  Galaxy А72  Color: Awesome Blue - Android 12
Цитирай
#70

Здравейте, за Русия вече има ъпдейт до Android 12 /A725FXXU4BULA/. За повече инфо - https://doc.samsungmobile.com/SM-A725F/SER/doc.html

П.П. https://www.sammobile.com/news/galaxy-a7...-released/

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#71

Вече има андроид 12 и в полша

Honor 7 -> Huawei Mate 10 lite -> Samsung Galaxy A50 - > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#72

Тук може да ги следите:
https://samfrew.com/ru/model/SM-A725F/
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • alexander_sirakov
Цитирай
#73

Наличен е за България.

Горещо препоръчвам в удобно за всеки потребител време, да направи пълен ресет след ъпдейта !

   
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • Be6i4, Nenko_16
Цитирай
#74

Колеги, някой да даде по-подробно мнение след ъпдейта до 12? Камера, бързина, анимации, плавност, батерия?

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#75

Ми .... все същия си е.
Не забелязвам проблеми, ресетнах го след ъпдейта.
Не забелязвам и да върви по-мазно, но поне не върви по-бавно, което не е маловажно.

Има леки визуални промени тук там.

Нещо положително.
Вече няма battery optimization меню в  settings, apps, special access, a са сложили игнорирането на оптимизациите в пропъртис на самия апп.

И като, че ли работи много по-стабилно.
Държа 3 приложения, които ми е важно да работят нон стоп, без значение потреблението на батерия.

       
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)