Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с батерията Mi9t
#1

Здравейте телефона е зареден до 100% и в 22:00 часъ е изключен от зарядното спрял съм мобилните данни и във 6:00 сутринта 9% от батерията я няма клетъчното радио ги е изяло без да се докосва телефона. Това нормално ли е имали решение? телефона е Mi9t мерси на отзовалите се.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Здрасти. Ще може ли пак от същото меню, където пише класиране да избереш най-долното - детайли. Там дава по-ясна представа защо само в режим очакване пада батерията, защото изписва будене, GPS, зареждане...

И на първо време си провери в Autostart дали тръгват само приложения, които ти искаш.
Виж на вайбър настройките за Wifi дали ползва системното или неговото си, защото държенето на Wifi будно от viber доказано прави проблеми при много хора.
В този ред на мисли трябва да видиш в настройките на wifi дали е направено да работи паралелно с мобилната мрежа.
В Gps настройките да се види дали е пуснато bluetooth и Wifi сканиране.

А най-добрия тест е да оставиш телефона на самолетен режим през нощта
Цитирай
#3

Дори да икл 4G
Радиото пак търси за 4G и това води до по голяма консумация вечерта, нормално е.

Ако искаш да го избегнеш или самолетен или слагаш картата само на 2G за вечерта през

*#*#4636#*#* > Phone Information 1 > Set preferred network type > GSM

Ако си със 2 сим карти го правиш и на двете

Аз съм с Mi9 Se (3070mah) и ми дръпнало около 10% като съм бил с вкл gps, bluetooth, мобилни, имам над 100 приложения и втората карта е на GSM защото е ваучер е не го ползвам.

Според мен 10% си е напълно нормално при мен

[Изображение: Screenshot-2021-03-21-13-11-44-980-com-m...center.jpg]

Разбира се ако изкл gps, и е на спестяване на батерия + 2 те карти на GSM дърпа само 1-2% за 10 часа.

Hint: Ако си в планина и няма никой обхват ползвай GSM режима, със сигурност ще се единствения със способност за телефония, смс и бавни мобилни (Колкото да напишеш нещо в меса и да пристигне след 1-2 мин)

Много пъти ми се е случвало да съм единствения с обхват защото съм единствения с Xiaomi и имам достъп до *#*#4636#*#* докато другите им търси 3G/4G/4G+ мрежа и следователно не намира даже и 2G (GSM)

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#4

Благодаря ви, има и друг проблем със сензора за близост като говоря угасва и като приключа не светва.
Цитирай
#5

За това не знам, аз съм имал 2 телефона на Xiaomi и с двата е работил 100% правилно

Имам приятел с Mi9T където екрана му е пръснат точно в частта на сензора и пак работи.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)