Анкета: Бихте ли си купили електромобил? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, вече съм с такъв
1.30%
1
1.30%
Да, но все още са много скъпи
37.66%
29
37.66%
Да, защото не вредят на природата
1.30%
1
1.30%
Да, но след години, когато се усъвършенстват
28.57%
22
28.57%
Не, предпочитам на дизел, бензин или газ
18.18%
14
18.18%
Не, по-скоро хибрид
7.79%
6
7.79%
Не, не шофирам
5.19%
4
5.19%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли си купили електромобил?
#51

Голям скандал се разраства свързан с Тесла.
Цитат:Свързан с хиляди жалби срещу системите за подпомагане на управлението, в центъра на които е Autopilot. Позовавайки се на Handelsblatt, Carscoops разказва, че голямата грижа на Tesla е била да потули тези жалби, а не да разреши проблемите.
В изтеклите данни се говори за над 2400 клиентски жалби, свързани с внезапно ускорение, 1500 са за непреднамерено рязко спиране, както и 1000 за катастрофи. В таблица с инциденти, свързани със системите за подпомагане на управлението, фигурират над 3000 жалби. Повечето са от САЩ, но има също от Азия и Европа.
Както и за изтичане на данни на100 000 служители и клиенти.Става въпрос за флашка с 100 GB конфиденциална информация, предоставена на Handelsblatt от недоволен бивш служител на компанията.
В Германия вече се коментира, че подобно изтичане на лична информация в страната не е имало. Файловете съдържат над 100 000 имена на бивши и настоящи служители, включително осигурителния номер на Илон Мъск, както и имейл адреси, телефонни номера, заплати на служители, банкови сметки на клиенти и тайни производствени детайли, пише Automotive News.

Източник

Huawei P30
Цитирай
Аксесоари
#52

Електромобилите са с цели 79% по-проблемни от автомобилите с ДВГ
Проучването идва от надеждната организация за наблюдение на потребителите Consumer Reports (CR). В неотдавнашно проучване CR изследва 330 000 автомобила, като разглежда 20 често срещани автомобилни проблема – от дребни проблеми като скърцащи спирачки до сериозни ремонти като сериозни проблеми с двигателя и трансмисията. В проучването всеки автомобил е класиран от 0 до 100 по надеждност, като се отчита сериозността.

https://www.kaldata.com/%d0%b0%d0%b2%d1%...53842.html

Huawei P30
Цитирай
#53

(2023-12-01, 14:09:26)DoryanY написа:  В неотдавнашно проучване CR изследва 330 000 автомобила, като разглежда 20 често срещани автомобилни проблема – от дребни проблеми като скърцащи спирачки до ...
Тук мирише на тенденциозност! Какво общо имат спирачките - с вида на двигателя?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#54

Това за надеждността е нормално да е по-ниска в началото. Утвърдените производители все още ползват заемки от двг колите, а новите все още нямат натрупан опит. Ел. колите са тежки за размера си и натоварват окачването, спирачки, гуми,, повече. С времето ще станат по-надеждни. Още повече, че са по-прости за проектиране и направа и куцо и сакато се втурва да прави ел.коли. Ще се нароят нови марки

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#55

още нещо - по принцип.

Защо няма отговор от сорта на „Шофирам, но само под наем. Засега не предвиждам да купувам какъвто и да е автомобил!“

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#56

(2023-12-01, 20:47:25)jhoro написа:  Тук мирише на тенденциозност! Какво общо имат спирачките - с вида на двигателя?
В няколко статии съм чел че електрическите автомобили имат проблеми със спирачките-ръждясват много,Тесла използва пластмасов педал за спирачките,който много се чупи.
Цитат:Компактният лифтбек, с който Tesla навлезе на пазара за масови модели преди шест години, страда от често срещаните при електрическите автомобили проблеми с окачването и спирачките. Спирачните дискове при „тройката“ се износват близо четири пъти по-често от средното за всички автомобили в доклада на TÜV.
Окачването пък дефектира 15 пъти по-често. При Model 3 „страдат“ и светлините – всички осветителни елементи се оказват ненадеждни, но най-вече – късите светлини и като цяло – фаровете. Интересното е, че пробегът при Model 3 (55 000 км) е с около една четвърт по-нисък от средната за класацията на TÜV стойност.
Източник

Huawei P30
Цитирай
#57

(2023-12-02, 08:36:49)jivkojj написа:  Ел. колите са тежки за размера си и натоварват окачването, спирачки, гуми,, повече.

Просто не са стигнали до там - в дизайна.
Последния мой автомобил беше Espace II (J63). Тежеше 1430 кг празен, но благодарение на стъклопласта. Ако беше от метал - щеше да е към 2 тона, колкото са по-новите. Grand Espace IV - 1931 кг.

(2023-12-02, 10:21:10)DoryanY написа:  В няколко статии съм чел че електрическите автомобили имат проблеми със спирачките-ръждясват много,Тесла използва пластмасов педал за спирачките,който много се чупи.
Източник

Това няма нищо общо с факта, че са електрически!
Опелите що идваха почти ръждясали?
[Изображение: 966-9quFxc.jpg]

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#58

(2023-12-02, 10:24:18)jhoro написа:  

Това няма нищо общо с факта, че са електрически!
Опелите що идваха почти ръждясали?
[Изображение: 966-9quFxc.jpg]
Има общо,защото при електрическите автомобили механичните спирачките се използват по-рядко и затова ръждясват-те спират посредством рекуперация(връщане на енергия в батерията при намаляване на скоростта).

Huawei P30
Цитирай
#59

(2023-12-02, 10:58:18)DoryanY написа:  Има общо,защото при електрическите автомобили механичните спирачките се използват по-рядко и затова ръждясват-те спират посредством рекуперация(връщане на енергия в батерията при намаляване на скоростта).

Хайде да правим разлика, между спиране (до 0) и „убиване“/намаляване на скоростта!
Когато има дълго спускане - нормално превключвам на по-ниска предавка и използвам „моторна спирачка“. но когато трябва по-рязко да се спре - ползва се истинската!

Явно си малък и не помниш/знаеш едно време ... колко калпаво „феродо“ продаваха. Колите свиреха бетер симфоничен оркестър.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#60

[quote pid="1745505" dateline="1701510060"]

Явно си малък и не помниш/знаеш едно време ... колко калпаво „феродо“ продаваха. Колите свиреха бетер симфоничен оркестър.
[/quote]
@jhoro Не съм малък-71-ви набор съм,помня старото „феродо“-Бащата какво„феродо“слагаше на Москвича Big Grin . .Аз съм от шофьорите които рядко натискат рязко спирачките,повече намалявам-обирам скоростта,и щадя спирачките.Много се отплеснахме,с тези спирачки.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#61

(2023-12-02, 12:08:13)DoryanY написа:  @jhoro Не съм малък-71-ви набор съм,помня старото „феродо“-Бащата какво„феродо“слагаше на Москвича Big Grin .
Аз съм от шофьорите които рядко натискат рязко спирачките, повече намалявам -обирам скоростта и щадя спирачките. Много се отплеснахме, с тези спирачки.

Добре де, не си „малък“ - просто си „по-малък“! Не давате и да ви „подмлади“ човек!
Рязкото спиране обикновено става по нежелание!

А се отплеснахме за спирачки, щото уж много скърцали.
На което говорих, че шасито е едно, а задвижването - съвсем друго.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#62

Ако имахме гараж заради зареждането с ток за колата, бих си купил малка 100% електрическа кола, само за градско ползване.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
[-] 3 потребители изказват благодарност на Павел Василев за това мнение:
  • Be6i4, greenandroid, jhoro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)