Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

POCO X3 Pro - Лични впечатления и коментари

Здравейте. В крайна сметка заслужава ли си ъпдейта на телефона към Андроид 12 и MIUI 13? Как е откъм батерия, работа, бъгове?
Цитирай
Аксесоари

Заслужава си. Някои дребни бъгове са изчистени. Определено не е по-зле... Wink

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Благодаря. Това ме интересува - да не е по-зле от билд 12.5.2, с който съм в момента. С индонезийски фирмуер.
Цитирай

Има нов секюрити ъпдейт за октомври 2022

Honor 90 - 12/512
[-] 3 потребители изказват благодарност на Galaxy_ace123456789 за това мнение:
  • Analizatir, bobi700402, suffer
Цитирай

Днес ми дойде MIUI13 и Android12 (секюрити от октомври2022)по нормалния начин без да сменям региони и разни други гимнастики.Вярно почаках малко повечко но дето се вика аз бърза работа нямах.Тела си работеше перфектно и с MIUI12,купих го преди година от Техмарт.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobi700402 за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Някой може ли да ми напише името на тема от вграденият магазин, която е като стоковата на Xiaomi а не на Poco.Много ми харесват на нея анимираните подвижни икони.След ъпдейта до MIUI13 тела подържа тези икони.За сега намирам само една MiRoom която е за М13.Знам, че има много други теми с анимирани икони но изгледа им е ужасен.
Цитирай

Принципно проблемът не е толкова от темата, колкото от Launcher-a.
с Xiaomi.eu се ползва MIUI launcher И съответно иконите са си каквито ти трябват. Освен това има запис на разговори и други оптимизации. Цял ром не се сменя само заради икони.
Но не всеки иска да си отключва телефона или да го флашва. Зависи точно колко те дразнят точно иконите. Все пак основата идея не е да се взираш в дизайна, а да светнеш екрана, да си свършиш някаква работа и да го загасиш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • bobi700402
Цитирай

Suffer след ъпдейта виждам, че приложението Поко комюнити е почти 7ГБ толкова ли трябва да е голямо? Изчистих му кеша. Не, че ми пречи даже го ползвам трябва ли да го деинсталирам или не? Иначе аз го ползвам.
Цитирай

Нямам идея. Аз съм с xiaomi.eu И не съм чувал и виждал такова приложение.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • bobi700402
Цитирай

267 мб е при мен

Honor 90 - 12/512
[-] 2 потребители изказват благодарност на Galaxy_ace123456789 за това мнение:
  • bobi700402, suffer
Цитирай

Видях, че имам обновление за сигурност (октомври 2022) с иконката на MIUI 13. Проблемът е, че ъпдейта не се стартира. В смисъл или седи на 0%, докато не го спра, или ми изписва да опитам по-късно.

Проблем ли ще е, ако си остана на 12.5.5...че и без това чета из някои форуми, че след ъпдейт, телефонът умирал. 

Поздрави!
Цитирай

Някой знае ли, ако заключа вече отключен бутлоадър, дали при повторно отключване се чака пак 7 дни ?
Цитирай

Само понякога.
Ако е на същия телефон май не се чака повече.
Но се замисли, че като е заключен трябва пак да влизаш в developer options и да пускаш заявка.
Мисля, че като ми се е налагало повторно отключване не съм чакал
Цитирай

Ще го пращам за гаранционно освежаване - батерия, лайсни, усб конектор.
Моя човек в сервиза иска обаче да НЕ е отключен и да е със стоков ром.
За една и съща бройка иде реч, но пубера ще откачи(и напълно го разбирам, по-голямо го*но от стоковия ром НЯМА), ако трябва да чака пак 168 часа.
Цитирай

Е щом е за гаранция, значи нямаш избор. Заключвай и стоков. После ще кажеш дали се чака или не.
Въпреки че и аз си мисля че не се чакаше, но не съм на 100% сигурен.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
[-] 1 потребител изказва благодарност на bgbore_96 за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Ще разберем като го върнат. Дано не го бавят много и дано не му сменят платка или не подменят телефона Big Grin
Цитирай

Няма, няма, 2 дни с куриерите, частите са поръчани, тая процедура е отиграна.
Но исках да съм сигурен, дали се чака, защото ако се чака, предпочитам да платя батерията и да не пипам бутлоадъра.
Цитирай

Качих порт на мяу14/андро13
Работи супер мазно, предвид че досега апарата е бил с андро11/мяу12, няма никакъв спад в производителността.
Цитирай

офф топик:

Ми Ю ай, де

Всеки път като видя Муй, Мую, хиоми, шайоми, ксиоми, хуйвей, хавай и настръхвам.


А по останаталата част от темата?
Защо порт?
Не е ли предвиден за ъпдейта скоро?
Цитирай

Знам как се пише Wink

На този етап има само портове. Предполагам основната причина е липсата на weekly билдове.
Цитирай

Как мога да го деактивирам това ограничение??извинявам се ако питам където не трябва  Sleepy


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

На кой регион си? Трябва да се достъпна по принцип, но е ужасна и известява отсрещния
Цитирай

(2023-01-17, 11:24:49)emzo написа:  Няма, няма, 2 дни с куриерите, частите са поръчани, тая процедура е отиграна.
Но исках да съм сигурен, дали се чака, защото ако се чака, предпочитам да платя батерията и да не пипам бутлоадъра.

Предпочетох да си платя батерията (30лв дилърска цена), отколкото да локвам и да рискувам да чакам 7 дни.

Малко сухи данни:
20месеца използване
Винаги зареждан с бавно зарядно 1А
Poco x3p - според акубатери - 62% живот
С21у - според акубатери - 86%

И на двата апарата показва след смяната - 99-100%
След смяната Покото държи почти х2 пъти повече.
И трябва да си призная, че IPS екрана на закрито ми харесва повече от самсунгския амолед.
Цитирай

Имам въпрос.Телефона без никакви предишни прояви на каквито и да е проблеми днес след смяна на тема и рестарт, след като натиснах Пауър бутона и да плъзна по дисплея за да го отключа, нямам пръстови отпечатъци и пароли. Тела.  влезе в режим все едно тръгва да се рестартира изписва POCO леко извибрира и така отново и отново все едно се опитва да се рестартира и не може, не реагира на никакво натискане на Пауър бутона.Какво да направя въобще не иска да стартира само се мъчи да се рестартира непрекъснато без да спира?
Цитирай

Из редит редовно ми излизат проблеми с Х3 Про.
Много накратко имат хардуерен проблем и е лотария на кой телефон ще попаднеш.
Относно проблема, така от нищото просто спира да дава каквито и да е признаци на живот или изпада я безкраен буутлуп. Оправянето до колкото разбрах става със смяна на дънната платка. Съответно гаранция... Препоръката ми е ако успеят да го оправят да го продадеш и да си вземеш нещо друго... Защото ако се окаже това, няма гаранция дали и новата платка няма да има същия проблем.
Не претендирам че съм напълно запознат със ситуацията, само казвам какво ми излиза на мене и каквото съм чел.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
[-] 1 потребител изказва благодарност на bgbore_96 за това мнение:
  • bobi700402
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)