Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

POCO X3 Pro - Лични впечатления и коментари

Да попитам - какво става с ъпдейтите? Още чакам последния андроид? Муи 13 ли беше? Аз съм още на 12.5.5.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
Аксесоари

При мен дойде 13,но освен някаква лека промяна в шрифта не виждам нищо ново.
Цитирай

(2022-03-26, 08:46:56)Moro написа:  Да попитам - какво става с ъпдейтите? Още чакам последния андроид? Муи 13 ли беше? Аз съм още на 12.5.5.

Политиката за стабилните ъпдейти е, че трябва да имаш ъпдейт веднъж на всеки 1-3 месеца, което им дава право да ти пускат по 4 ъпдейта на година ( в най-лошия случай)

А за някои модели пускат ъпдейта, но го изтеглят заради бъгове.
12.5.5.0 си седи и на F3 модела, въпреки че във форума имаме колеги, на които е дошъл миуи 13.
12.5.6.0 пък е за ф2 про

Koйто бърза с ъпдейтите - Xiaomi.eu
Цитирай

Не, не бързам, но четох, че, уж, вече е пуснат.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Колеги, нещо като обновяване на системата?
Някакво инфо?
Цитирай

Последна версия при мен е 13.0.4 0

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S I9000 + 32 GB Samsung Micro SDHC Class 10+
Google Nexus S (Stock Jelly Bean 4.1.2 ) + Galaxy Nexus I9250 (Stock Jelly Bean 4.3 ) 16GB
Цитирай

Аз съм на Виваком и съм още на 12.5.5.0.
Защо при мен няма никаква актуализация? Проверявам всеки ден!?

Аз съм на Виваком и съм още на 12.5.5.0.
Защо при мен няма никаква актуализация? Проверявам всеки ден!?
Цитирай

13.0.2.0 вчера се появи. На А1 съм
Цитирай

Как е с MIUI 13? Някакви проблеми, трябва ли да му се прави хард ресет понеже сменя версията на MIUI и на Андроида?
Цитирай

Препоръчва се.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • bobi700402
Цитирай

Моят и на жена ми са купувани от Емаг. Още няма ъпдейт.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Моят е от Техмарт оператор А1 и той няма.Но аз изобщо и не бързам да има.Само като се сетя какви гимнастики трябва да правя наново след хард ресета и ми става леко лошо А сега си бачка перфектно.
Цитирай

И аз от днес съм собственик на един такъв екземпляр. Ще изчакам малко практическа дейност с него и ще напиша лични впечатления.

HUAWEI P20 LITE BLUE - POCO X3 PRO/HUAWEI WATCH GT2 46mm/HUAWEI GT3 Pro 46mm 
Цитирай

(2022-05-21, 09:09:20)bobi700402 написа:  Моят е от Техмарт оператор А1 и той няма.Но аз изобщо и не бързам да има.Само като се сетя какви гимнастики трябва да правя наново след хард ресета и ми става леко лошо А сега си бачка перфектно.

Не помня някога да съм се занимавал с хард резет, освен ако телефонът не е чисто нов и има ъпдейт за него. Никога не съм имал проблеми. От 2013-та ползвам андроид устройства и макар да не ги сменям на няколко месеца (гледам 2 години да изкарвам), през ръцете ми са минали доста, защото съм сменял и служебните телефони.

Според мен, това с хард резета е силно преувеличено. Предполагам трябва да имаш и някаква култура на ползване, а не да сваляш щяло и нещяло от знаихни и незнайни сорсове... Smile Същото важи и за компютрите. Операционната система си я ползвам с години без да я преинсталирам. Обикновенно го правя само ако минавам на нова или сменям платформа.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
[-] 2 потребители изказват благодарност на Moro за това мнение:
  • bobi700402, suffer
Цитирай

Съгласен съм. А и вместо ресет бих направил преинсталация
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • bobi700402
Цитирай

Извинявам се за тъпия въпрос, какво е преинсталация и как се прави?
Цитирай

Ами да инсталирам рома наново.
Вариант е през стоковото рекавъри, но най-добре през фастбуут (изисква отключване на буутлоудъра)
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • bobi700402
Цитирай

Аха ясно само дето на мен нищо от казаното не ми е ясно Big Grin .Тези думи не ми говорят нищо това си е направо висш пилотаж.Ще си го карам по простият начин с хард ресет ако се наложи.
Цитирай

При ресета се занулява само кеша и дяла, на който стоят приложенията и настройките. В смисъл - ако някоя от настройките, или някое от приложенията ти омазва рома - с ресет ще се оправи, обаче ако при ъпдейт нещо не се е заменило както трябва по системата - преинсталацията има по-големи шансове да се справи със ситуацията. Все пак от ъпдейт на ъпдейт се пише система върху система и е нормално в някакъв момент (било заради несъвместимост или заради нещо, което не се е копирало поради някаква причина) да има нужда да се освежи самия софтуер на телефона.
При преинсталацията през recovery се заменя и системния дял, на който стои опеационната система. (подобно е на ъпдейта, но се сваля целия пакет, съдържащ софтуера и се прилага през Recovery. Начините са 3 - през ъпдейтъра, през mi flash pro, през xiaomitool v2)
A През фастбуут се наливат всичките дялове, от които има нужда телефона, за да работи

Има и системен режим, в който по съвсем друг начин се пишат същите дялове в паметта и той е най-чистия вид инсталация, но се достъпва само с оторизиран акаунт, който струва пари и в наши дни е трудно да се достъпи, без да се отвори телефона, така че това просто го споменавам като наблюдение и теория.
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, bobi700402, darksiders
Цитирай

Когато има нов ъпдейт трябва ли да изтегля пълния пакет на ъпдейта от опциите на трите точки горе в дясно или няма значение?
Цитирай

Теглиш каквото ти пуска ъпдейтъра. Пълния пакет можеш да го изтеглиш само след като си с него вече.
Иначе ще ти изтегли текущия
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • bobi700402
Цитирай

Не съм писал скоро мнения за телефона, но ще напиша мнение относно някои custom ромове, които съм ползвал и впечатленията ми от тях, защото има разлики между 12 и 12L при тях.

Xiaomi.eu + kangarooX kernel - Ако има любители на MIUI това е печелившата комбинация - работи сравнително плавно, защото имам чувството, че сякаш самия екран реагира на докосванията по-добре и не тромаво, качеството на камерата е по-добро от AOSP ромове, батерията издържа доволно, но AOSP издържат повече поради следната причина според мен: 120 херца са постоянно включени и не са динамични. Имам три проблема, заради които го махнах - изтриването с плъзгащ жест в gboard не работи. Дребен проблем уж, но толкова съм му свикнал, че ми пречи при писане... Втория проблем е, че не поддържа неограничени снимки в google photos. Третия е, че не се поддържа функцията за смяна на песен при заключен екран като се задържат бутоните за звука - това е изключително ключово за мен и приложенията позволяващи такава функционалност не вършат адекватна работа.

Pixel Experience Plus - изчистен, има всички основни функционалност и критиките ми от MIUI по-горе липсват. Много плавно работи, батерията издържа повече от miui за мен. Има адаптивно опресняване на екрана, тоест като екрана се докосва е 120 херца, като не се докосва пада на 60 примерно като могат да се регулират. Минуса  е, че липсват някои допълнителни глезотийки и функционалности, но пък за сметка на това е доста плавна работата с устройството. Също така pixel launcher-a - просто няма много възможност за модифициране - няма как да се скрие search уиджета и at a glance показващ датата и времето... - голяма греда

Evolution X - Има всичко каквото и по-горния ром, но пък нещо има насичания при него, което е голям минус и не го препоръчвам... Иначе нямаше да има грешка.

Arrow OS - прекалено изчистен за мен, няма някои функционалности, които повечето ромове предлагат, също така има насичания и неплавна работа - не препоръчвам.

CrDroid - този ром е истината, има всичко в него откъм функционалност, работи плавно и без грешка. На моменти се чудя дали pixel experience или този е по-плавен, но да кажем че са равни. Просто се предлагат допълнителни глезотийки и настройки, които улесняват работата с устройството. Определено го препоръчвам.

Всички поддържат неограничени снимки в google photos също, което за мен е важно, защото си качвам някои неща там.

Мнението стана дълго, но пък може да е полезно за някой, който му се занимава и се чуди какво да инсталира.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



[-] 4 потребители изказват благодарност на krasimiretov за това мнение:
  • bl0odline, milstan, ronnie72, suffer
Цитирай

Някой да е купувал X3 Pro от Емаг? Все още нямам ъпдейт и ми е странно защо така?

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Да , аз един от  Емаг и два от Техмарт. И на трите нямам нищо. На Виваком са.
Някой беше писал по-горе, че ще има по четири пъти актуализации най -малко в годината( на 3-4 месеца).
Нищо вярно. Ниво на сигурност януари 2022г.
Много съм недоволен от телефона. Във фирмата обхвата на мрежата е на макс, но аз никъде нямам интернет. Колегите отварят и разглеждат брошури, чат , новини , Фейсбук видео , Инстаграм . А аз не мога да отговоря Гугъл. Ужас телефон.  
За леки игри става и бързо пада батерията , но засега децата да доволни. Преди години имах Ми 8 и бях доволен , след това S20 plus, но това POCO е пълно недоразумение.
Ксиоми от тук нататък никога.
Цитирай

Аз лично не съм имал подобни проблеми и съм много доволен от батерията. Смело мога да заявя, че при мен издържа повече от тази на S22 Ultra.
Относно актуализациите - напоследък има ниво на сигурност почти или да не кажа всеки месец. MIUI 13 - V13.0.2.0.SJUIDXM е с пач на сигурността от месец Май. Да ясно е, че не излизат за всички региони, но тази фрагментация я има според мен за всички андроид устройства като изключим Самсунг, защото последните години си подобриха политиките за актуализации драстично и Гугъл, които са си създаделите.
Качването на новата версия е вариант през компютъра за хората, които не им се чака. Става за 5 минути и не е сложно. Ако на човек не му се занимава чака да дойде известие на телефона и така. Все пак говорим за среден към нисък клас устройства, които са на стойност 350 лв. а не за флагман, който е 2000+.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)