Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Poco F3 - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: POCO-F3-3-3.jpg]

Poco F3 е оборудван с дисплей с добре познатия диагонал от 6.67", който използва AMOLED панел със 120 Hz опресняване, до 1300 нита яркост, HDR10+ поддръжка и плоско покривно стъкло. Като цяло компанията акцентира върху геймърските заложби на устройството и изтъкна, че плоският дисплей е по-удобен за това. Камерата тук е тройна и включва 48 МР основен сензор + 8 МР с ултраширок обхват от 119 градуса + 2 МР телемакро камера.

[Изображение: Ew1ol-Jd-Wg-AErc-CT.jpg]

Poco F3 се базира на чипсет Snapdragon 870, чийто графичен чип е с 10% по-висока производителност от този при Snapdragon 865, който използваше миналогодишния Poco F2 Pro. Допълват го 6 или 8 GB LPDDR5 RAM и 128 или 256 GB UFS 3.1 вградена памет + microSD слот за до 1 TB карти.

[Изображение: Ew1lqg8-Uc-AQJZjs.jpg]

Батерията е с капацитет 4520 mAh и се поддържа 33 W зареждане, което обещава 100% заряд за 52 минути.

[Изображение: Ew1kt14-Vg-AAf-BG3.jpg]

Налице са стерео говорители с Dolby Atmos поддръжка, усъвършенстван странично разположен скенер за пръстови отпечатъци, стъкло Gorilla Glass 5 за гърба и за дисплея и Game Turbo 4.0. Апаратът е с тегло 196 грама и с дебелина едва 7.8 мм, което го прави най-тънкия модел на Poco досега.

[Изображение: Ew1m-Ac-CVc-AQb-Nn8.jpg]

Poco F3 ще се предлага в черно, бяло и доста атрактивно синьо (Deep Ocean Blue), като цената му е 349 евро за 6/128 GB или 399 евро за 8/256 GB.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 4 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • KenLii, suffer, TheWalking, Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#2

Цитат:Батерията е с капацитет 4520 mAh... Като цяло компанията акцентира върху геймърските заложби на устройството


Нещо не се връзват двете. Освен ако не успеят да убедят геймърите да прекратят да играят за 53 минути. 

Извън това, телефончето е прилично. Дупката в екрана е ясна. Стереото е нещо, което липсва в Poco F2 Pro, тук е налично.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#3

Може би щях да сменя Redmi Note 10 Pro с него, ако беше с 64мп камера, тоест K40 Pro за китайския пазар.
Цитирай
#4

Какъв е смисъла, след като надали снимаш с пълната резолюция на камерата. То не е и за препоръчване да го правиш.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#5

Реално този модел е к40, да очакваме ли Poco F3 Pro (за к40 про), пък доколкото разбрах К40 про + е Mi11i. Много объркано стана. Също никъде не виждам к40 про и плюса в продажба, някой срещал ли ги е ?

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#6

Ревю от Gsmarena. https://www.gsmarena.com/poco_f3-review-2248.php

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#7


Ето едно ревю.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

Някой който да се е сдобил вече с телефона? Интересува ме как се държи сензора за близост, това единствено ме спира да си го купя. Не искам да ми свети на ухото докато разговарям.
Цитирай
#9

Повтарям го навсякъде:
Това със сензора за близост до голяма степен зависи от това как си държите телефона докато говорите.
Ползвал съм 7 модела от различни класове без да имам никакви проблеми със светване на екрана при разговор.
(Redmi 1s, redmi note 3 MTK, mi 4, redmi note 3 SD, mi 5, mi max 2, mi note 3, mi 10t lite)

Трябва много добре да знаете къде е този сензор и да се стремите да е на ухото като започвате разговор.
Държите ли телефона под по-широк ъгъл е напълно логично да влезе светлина, която да светне екрана и после да не стане достатъчно тъмно, че да го загаси. Вижте се и в огледалото ако трябва, но в много малко случаи е виновен сензорът за близост
[-] 5 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • android_97, Bucki, milenvn, ronnie72, tiefighter
Цитирай
#10

Имал съм възможност да говоря от едно Xiaomi readmi 8A, по време на разговора писаха на вайбър и екрана започна да свети. Ръчно изгасих екрана, но веднага пак светна и така докато не приключих разговора. Четох, че също е срещан проблем. Това пак ли е от сензора за близост или е до настройки?
Цитирай
#11

светещия екран на вайбър е до настройки.
От настройките на заключен екран и от настройките за notifications могат да се оправят тези неща.
При мен не свети защото известията идват на часовника и съм направил екранът да не светва поради никакви причини. Така се пести и батерия.

Но в случая наистина е странен казус, защото като светне екрана вече не си на разговора, ами на нещо друго и сензорът за близост няма как да помогне.
Така че - 1000 начина на ползване - 1000 проблема Smile
Да не забравяме, че телефонът трябва да ни служи на нас, а не ние на него.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#12

Ползвал съм 3 телефона на марката: Max 2, 9T и сега основен ми е Poco F2 Pro, при нито един не съм имал проблем със сензора за близост.

Но пък може и да е от начина на захват на телефона. Има батки дето го държат далече от ухото и лактите са щръкнали, за да не развалят перките т. е. да изглеждат макс напомпани и всички да виждат, че говорят от половин час, все едно са през '90 и е "мноо скъпо". Има и тъпи парчета, които държат телефона все едно е филия с лютеница...

Изпратено от моят MI MAX 2 с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!
[-] 4 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • hamilcar, milenvn, ronnie72, suffer
Цитирай
#13

Един телефон започнеш ли да се чудиш как да го държиш "правилно" по време на разговор, за#би...

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • emzo, ganchev, scorceni
Цитирай
#14

Ами ако искаш да не се чудиш:

[Изображение: combine-retro-coco-phone-blanc-i-1745.jpg]

все пак се менят времената. В един момент имаше супер малки телефони - сега се уголемяват екраните и трябва да знаеш точно къде ти е сензора. И как се борави с него, защото като му пускаш светлина защото не можеш да си държиш телефона той няма как да си свърши работата
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn, ronnie72
Цитирай
#15

Аз си купувам телефони, които имат истински сензори и без значение как го държа, екранът гасне по време на разговор. Ако ще и на челна стойка да застана, давам гаранция, че сензорът на телефона ми пак ще работи.

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#16

че какво му е фалшивото на сензора на поко?

И все пак сме 2021 - тези телефони с "истинските" сензори в един момент ще са морално стари и ще спрат да се произвеждат?
Какво правим тогава?
Настигаме останалите?
Цитирай
#17

(2021-04-19, 09:51:08)suffer написа:  че какво му е фалшивото на сензора на поко?

И все пак сме 2021 - тези телефони с "истинските" сензори в един момент ще са морално стари и ще спрат да се произвеждат?
Какво правим тогава?
Настигаме останалите?

На крива ракета ... си тръгнал да обясняваш Smile

И за да не съм голословен ще кажа, че ползвам Поко, жена ми също и нямаме проблем.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#18

Тук трябва да признаем, че това е хроничен проблем при тази марка. Чат пат има модел без този проблем, и това не зависи от цената.
За мен е трагична история. Трудно ползвам телефона си като телефон. Яд ме е, че останалото го докарват до някъде.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
[-] 1 потребител изказва благодарност на kostastam за това мнение:
  • aladin
Цитирай
#19

Не бе, той си е супер, просто не го държиш правилно...

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • emzo, ganchev, scorceni
Цитирай
#20

(2021-04-19, 20:48:42)whitehart написа:  Не бе, той си е супер, просто не го държиш правилно...

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk
Това с държането правилно е смешно. Излиза, че аз служа на тия 200 гр. пластмаса, а не те на мен.
Особено когато си дал 1000 + лв. без институции за ъгъл, наклон и позиция на ухото и главата, както и нивелация на тялото към великия телефон.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
[-] 1 потребител изказва благодарност на kostastam за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#21

Ползваме вкъщи много телефона Шиаоми и не съм и чувал за този проблем със сензора за близост.
Вие срещали ли сте го лично щото гледам пише, че ползвате други апарати?
И човека не се изрази правилно, вие веднага го нападате, каза, че, ако не е близо до ухото екрана светва, и това го прави всеки телефон.
Само гледате да нападате маркатаSmile
Цитирай
#22

Срещам проблема всеки ден, защото ползвам апарат на марката. Не бих коментирал иначе. Казах, че проблема е при някои апарати, но като цяло е хроничен за производителя.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
Цитирай
#23

Аз затова обяснявам, че не е само от марката. Вие си вадете изводите защо има хора, които нямат този проблем Smile
Цитирай
#24

Аз си вадя изводите от 3 телефона на марката, които ползваме в къщи. Два от тях нямат този проблем. По темата със сензора и калпавата му работа има изписани тонове мастило. Старая се да бъда обективен.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
Цитирай
#25

Да. Точно това е най-добрия тест. Ако с останалите модели нямаш проблема - вероятно този има бъг. И в зависимост от това дали е софтуерен или хардуерен може да бъде оправен.
Просто не мога да подмина човешкия фактор.
Даже имаше една сентенция:

Зад всеки неработещ компютър седи един човек, който нищо не е направил Smile
Та понякога е така и с другата електроника
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn, ronnie72
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)