Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Poco F3 - Лични впечатления и коментари
#76

(2021-07-19, 08:45:54)simo написа:  Не може да намери 5g мрежа във Варна, червените ли нямат мрежа или просто телефона не може да намери, нямам идея.

Мрежа има въпроса е вие дали имате план с достъп до 5г мрежата им.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • suffer
Цитирай
Аксесоари
#77

Относно греенето, по принцип не е много нормално, но най вероятно нещо прави на заден план.
Относно батерията, 120 херца дърпа много ток. Ако се направи на 60, добавяте още 1-2 часа Screen on time.
5G според мен няма много смисъл в момента, така че препоръчвам да го направите до 4G мрежи само. Друг е въпросът, че и батерията топи.
А ако е много зле положението с батерията, може да смените до Xiaomi.eu РОМ. Аз смених и батерията ми държи поне с 30% повече и то на 120 херца. Направо става друг телефон.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#78

Аз го ползвам от около месец и половина.Батерията държеше повече от ден с 120 херца постоянно пуснато 5г и т.н. Обаче от няколко дни без да съм правил нищо повече по телефона или инсталирал/ъпдейтвал започна да пада доста бързо и вече не изкарва ден.Като например го оставям на 95 % вечер преди лягане , на сутринта е на 65 %. Това според мен не е нормално.Виждам че пишете че ако мина на xiomi,eu ROM ще се подобри , но не съм правил такива експерименти досега и ме е страх да не сгафя нещо.Просто ми стана странно как изведнъж започна да пада така бързо батерията без да има промяна в начина на ползване.
Цитирай
#79

Някой имал ли е проблеми с "Разрешения спира многократно". Реално не се спира изпълнението на задачата и тя си работи зад съобщението, но е дразнещо, защото за да се премахне трябва да се натисне отказ или подаване на сигнал. Няма значение какво отварям - телевизия, навигация, браузер или нещо друго. И къде да търся решение?
Със седмичен ром на xiaomi.eu съм.
       
Цитирай
#80

(2021-07-29, 17:56:00)Navigator написа:  Някой имал ли е проблеми с "Разрешения спира многократно". Реално не се спира изпълнението на задачата и тя си работи зад съобщението, но е дразнещо, защото за да се премахне трябва да се натисне отказ или подаване на сигнал. Няма значение какво отварям - телевизия, навигация, браузер или нещо друго. И къде да търся решение?
Със седмичен ром на xiaomi.eu съм.

Пробвай с почистване на "app data for "Permissions" app...
[-] 1 потребител изказва благодарност на gen.taco за това мнение:
  • Navigator
Цитирай
#81

Изчистването на кеша не беше достатъчно, но след изтриване на данните нещата се получиха.
Цитирай
#82

Дайте някое фото с gcam. Нощни.
Цитирай
#83

Ето [Изображение: 421c0cb4aa5cef7163dc980c56dbecb4.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на drakkar за това мнение:
  • emzo
Цитирай
#84

Здравейте, от 2 дни съм с Poco F3. Предишният ми телефон беше Mi5. Ето и първите ми впечатления: не чувам ясно говорещият при повикване (може да е от настройките, още не съм изпробвал); Няма нотификация за пропуснато обаждане при загасен екран - доколкото разбрах, би трябвало да има някаква анимация или греша?.. Абонат съм на Теленор и за пръв път виждам как работи 5G: на download ми дава 893 Mbps! При разглеждане на менютата, телефонът ми заби два пъти за по двайсетина секунди, но може все още да си прави някакви вътрешни настройки (при Mi5 никога не съм имал проблеми със забиване или затваряне на програми). Все още не съм отключил буутлоудърите и се чудя дали изобщо да го правя - няй вече срещу bloatware и реклами. Ще добавям инфо, когато забележа нещо.

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#85

Нямал съм никой от изброените проблеми. Единственият проблем е сензора за близост, който разваля удоволствието от ползването на телефона.
Цитирай
#86

(2021-08-11, 12:16:17)drakkar написа:  Нямал съм никой от изброените проблеми. Единственият проблем е сензора за близост, който разваля удоволствието от ползването на телефона.

Това мисля че е проблем на 95% от телефоните на Xiaomi. Аз съм с poco f2 pro и ми опъва нервите до краен предел този сензор. Много рядко като говоря по телефона, отсреща да не ме питат "какво натискаш по дисплея". Майка ми е с Note 7 и там е същата работа.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#87

Все повече се разочаровам от телефона - нито батерията оправдава по-голямото си тегло (в сравнение с Mi5), нито бързината на флагман процесора. Най-лошото, обаче, е звукът при разговор - изключително лошо качество. Дори при максимално усилване, при което ме заболява ухото, трудно разбирам всичко, каквото ми говорят... Проблемът е, че поръчах телефона от Китай и нямам опция за връщане. Иначе нямаше да се колебая да го направя. Единствен проблем, който не съм забелязал (за сега) е със сензора за близост.

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#88

Пробвай с ресет до заводски настройки . Телефона има стерео говорители и звука си е много добър . Батерията е ОК , 7-8 часа екран / youtube /.
[-] 1 потребител изказва благодарност на drakkar за това мнение:
  • duscott
Цитирай
#89

Като изчетох темата стигам до извода, че модела не е особено сполучлив. А аз се колебая между него х3 про и ноут 10 про. Някои които го ползват повече време какво мислят сега за него?

Poco F3
Цитирай
#90

Защо да не е сполучлив?
Цитирай
#91

Ами, като чета мнения примерно като номер 87 и доста други, се стресирах чак. Smile И затова питам, а не категоризирам.

Poco F3
Цитирай
#92

Ами точно за 87 могат да се кажат много неща. Ми 5 е 2016 модел.
Нормално е 5,15" да е по-лек от 6,67" и батерията на ми 5 не правеше дори 4 часа екран.
С тази на wi-fi съм правил и 12.
Звука: говорителя не е в средата. Нормално е да не се чува Wink променили да се много нещата за 5 години, за сметка на екрана. Единствено сензорът за близост ми светва понякога, ама е нормално. Все пак не е залепен за ухото телефона докато вървиш
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • emil11
Цитирай
#93

(2021-08-19, 13:35:23)suffer написа:  Ами точно за 87 могат да се кажат много неща. Ми 5 е 2016 модел.
Нормално е 5,15" да е по-лек от 6,67" и батерията на ми 5 не правеше дори 4 часа екран.
С тази на wi-fi съм правил и 12.
Звука: говорителя не е в средата. Нормално е да не се чува Wink променили да се много нещата за 5 години, за сметка на екрана. Единствено сензорът за близост ми светва понякога, ама е нормално. Все пак не е залепен за ухото телефона докато вървиш

Да, точно този сензор най ме вбесяваше в предния модел.

Poco F3
Цитирай
#94

Обяснявал съм 1000 пъти. Колкото е проблем в производителя, толкова е и в клиента. Особено ако рядко сменя телефони.
И ако с xiaomi не се оправя - сменя марката и всичко е точно Smile
Цитирай
#95

Ами не е баш така.

Ноте9 , Ф3 -не ти ли е залепен за ухото - знаеш, какво става.
А72 примерно, също е с виртуален проксимити - обаче е безпроблемен.
Цитирай
#96

Да. Знам. Затова казах смяна на марката. На мен ми светва дисплея докато говоря, обаче MIUI ми харесва повече от ONE UI.
Да не говорим за по-евтиния хардуер.
Специално за производителност много малко телефони могат да бият F3

Специално за а72:
https://nanoreview.net/en/phone-compare/...galaxy-a72

Супер много плюсове има, но просто не е това, което ми трябва.
Ois, 3x оптичен зуум, ip67..

И все пак:
"According to our estimates, Xiaomi Poco F3 has an 31.4% better value for money ratio at the given prices."

Другия, и последен плюс, му е дисплея.
Обаче снапдрагон 720Г е много зле. 750 беше зле (понеже допреди 2 месеца бях с Mi 10t lite. Държеше се по-зле от mi note 3)

И така. Всеки си прави сметката.
Не мога сляпо да защитавам марката. Не крия, че съм фен, но има и други марки. Тествайте и дано откриете своя модел (или производител)
[-] 4 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • bani4arq, gen.taco, KenLii, trifon81
Цитирай
#97

Съгласен съм с теб. И на мен ми харесва миуи и затова търпя този проблем. То май е само този, други ядове нямам.
В комплекта на Ф3 дали има гръб силиконов?

Poco F3
Цитирай
#98

Откакто се чудя дали да го купя този телефон, чета за много оплаквания с този сензор. Xiaomi са наясно с него, но не са в състояние да го оправят.
Телефонът е точно това което искам за работен кон: бърз, издръжлива батерия, ярък екран и не на последно място с добра цена за да не се налага да го пазя като яйце.
Дневно имам около 30-40 служебни разговора, но не си представям как ще се случат - често съм в движение или правя други неща докато говоря, и няма как да го мисля и това.

Китайците винаги са били с манталитет да бълват количество за сметка на качеството, и дори целия свят да покорят, няма да проумеят, че дребните детайли карат човек да изпитва удоволствие от дадено нещо.
Спестили са 1$ да не сложат този сензор, но губят клиенти, които ги сменят, или въобще не се докосват до устройствата им - така не се става номер едно!

Недоволствам не за да хейтя марката, а защото не допринасят за разнообразите на пазара, което свежда до минимум изборът ми.

Попаднах на един клип сниман от нашенец с Poco F3
https://www.youtube.com/watch?v=HhVYV7UWVQo
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • esil2
Цитирай
#99

(2021-08-20, 06:19:26)trifon81 написа:  Съгласен съм с теб. И на мен ми харесва миуи и затова търпя този проблем.  То май е само този, други ядове нямам.
В комплекта на Ф3 дали има гръб силиконов?

Калъф и фабрично залепен протектор имаше в моя комплект
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • trifon81
Цитирай

(2021-08-20, 06:59:56)Vi70 написа:  Китайците винаги са били с манталитет да бълват количество за сметка на качеството, и дори целия свят да покорят, няма да проумеят, че дребните детайли карат човек да изпитва удоволствие от дадено нещо.
Спестили са 1$ да не сложат този сензор, но губят клиенти, които ги сменят, или въобще не се докосват до устройствата им - така не се става номер едно!

Попаднах на един клип сниман от нашенец с Poco F3
https://www.youtube.com/watch?v=HhVYV7UWVQo

Ако и сензора работеше коректно става перфектния телефон, вероятно много повече хора биха го искали и заради повишеното търсене цената щеше да е доста по висока. Не с 1 долар, а доста повече. Така че, погледнато от този ъгъл съм ок да не е перфектен.
Ако ти трябва основно за разговори, не го препоръчвам. Ще ти скъса нервите.
Аз го ползвам повече като таблет и ме устройва с якия процесор, 8/256 гб и амоледа 120 хц на Самсунг.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)