Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Poco F3 - Лични впечатления и коментари

Около седмица вече ползвам телефона и нещо не съм съвсем доволен от батерията, но предполагам причината е в начина на използване и пуснатите неща.

Сега правя засичане и отчитам 25 часа с 6 часа он скрийн. Използвам дисплей на 60Hz с постоянно пуснат BT и с около 17 часа на денонощие пуснати Wi-Fi и 5G.

В списъка с нещата, които точат батерията има графа "Other", която ми е дръпнала 18.5% от батерията, но не мога да разбера какво влиза в нея. Странното е, че явно не са игри, социални мрежи и т.н., защото тях ги има на отделен ред.

Сега ще си направя експеримент и ще изключа 5G, да видим на режим 4G как ще.

Xiaomi Poco F3 (MIUI 14.0.11; Android 13)
Huawei MediaPad M3 8.4" (EMUI 5.0.4; Android 7.0)
Huawei Watch GT2 (FW 11.0.17.6)
Redmi Buds 4 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на skvelichkov за това мнение:
  • bani4arq
Цитирай
Аксесоари

От вчера и аз съм собственик на POCO F3 8/256
1. Телефона е изключително бърз.
2. Проблем със сенозорът за близост при мен няма.
3. Камерата снима доста добре - може би една идея по-зле при нощните снимки от тези на Galaxy Note 9, който ползвах до скоро, но не е болка за умиране.
4. NFC работи перфектно.
5. Батерията според мен е перфектна - 120ghz дисплей, постоянно включен alway on display, синхорнизация на два e-mail опреняващи през 15мин, viber, facebook, messenger, waze за около 30 мин, само на мобилни данни и 50% батерия при 2ч и 8 мин екран.
6. 5G е супер. Ползвам го с една карта само на Виваком. Изписа веднага VoltE.
7. Чувам и ме чуват перфектно.
8. Звука е страхотен през говорителите.
9. Игри не играя, но за пробата може да направя тест на някоя.

Като цяло забележки нямам към апарата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Tasho2255 за това мнение:
  • bani4arq
Цитирай

Към горното ще добавя няколко уточния за бъдещите собственици на F3...

1. Скоростта при всекидневна работа е 90% от тази на флагманите (примерно dialer-а се отваря малко по-бавно и движението из телефона е почти перфектно, иа тук там дребни замисляния или насичане в графиката )
2. Проблем със сензора за близост май и аз нямам макар да иска малко по-близка дистанция за да сработи
3. Камерата е супер ок за тези пари и на фона на това колко много получаваш иначе
4. .....
5. Батерията е ок настина с една забележка, че стендбая от време на време полудява и нощно време изчезват безпричинно едни 10%. Иначе всичко включено дава около 4часа екран. Това не отговаря на тестовете и ревютата, но в реалния живот нямам телефон който да е прескочил някога границата от 5часа.
6. .........
7. Звука в слушалката е просто супер не само за тия пари, а изобщо. Няма креслива нотка, няма проблеми с нивата, не се чуват механични звуци от спкърчето, общо взето много приятен тембър. Яд ме е да си ползвам s21цата след него....добре че говоря основно с BT
8. Говорителите за медия са също супер ок, силата е едни 30% над повечето телефони, държат се стабилно механически, тембъра също е приятен, балансирани са и достатъчно добре за стерео
9. Игри и аз не играя, но точно по този параграф покото трепе всичкото флагман на пазара - 90% от пърформънса на най-добрите без модерните проблеми с греенето на 2100 и 888 процесорите. На някои от най-тежните игри незнайно как прави повече кадри от MI11 Ultra и много повече от S21 Ultra. За 1/3 или даже 1/4 от цената!
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • hsgrgs
Цитирай

Колеги може ли мнение има ли голяма разлика между версиите 128/6 и 256/8 GB, заслужава ли си по слабата версия.
Цитирай

Парите гледай. И помисли колко време ще го ползваш. По-добре е по-дълго да ти е актуален хардуера, но и да не доплащаш много пари само са памет
Цитирай

В момента 256/8 мога да взема за 800 лв а 128/6 за 650 и за това много се двоумя и търся мнение кой да избера и дали пл слабия ще държи след година и половина работа и също ме интересува има ли разлика ако го взема от Технополис или Зора.
Цитирай

128/6 мисля да взема аз утре,според мен със този хардуер ще е актуален поне едно 3г. Лично според мен от която и двете вериги да го вземеш няма да имаш проблем със гаранцията.
Цитирай

Ясно защото ЗОРА ми е малко мътен кто магазин и се чудя дали от там 256/8 или от Технополис 128/6..
Цитирай

Моя го взех от Ардес. И ако имаш възможност купи този 8/256. Не е само РАМ, ами и мястото за съхранение.
Цитирай

Зора го дават без оскъпяване за 5 месеца по 150 лева което ме устройва. Просто се чудех като магазин дали е окей
Цитирай

Когато купувах моя, в предвид че исках по-евтина машинка за служебен прегледах 1-2 видеа със сравнение управлението на рама и не видях никакви заключения, че има смисъл от 8гб. За сравнение различни телефони все с 8гб държат в рама напълно различен брой и различни приложения незнайно на какъв принцип.
Сториджа вече ако трябва да е повече няма какво да каже, но 128гб за всеки който не снима видеа редовно би трбявало да са напълно достатъчни.
Телефона излиза от време на време в еМаг на 600лв.
Цитирай

Колеги, поддържа ли Poco F3 слушалки usb type-c? Гледам, че на няколко места се предлагат такива...
Цитирай

Да, има и преходник в комплекта.
Цитирай

(2021-09-26, 13:09:32)drakkar написа:  Да, има и преходник в комплекта.

В кой комплект, колега?
Сега го видях. В кутията с книжките. Въобще не съм очаквал. Мерси, колега!!!!!
Цитирай

При мен се активира произволно DND. На какво може да се дължи?
Цитирай

На настройки Smile
Часовник, носима електроника или нещо си направил в настройките за батерия или звук
Цитирай

    Здравейте, от вчера съм с MIUI 12.5.6.0 Може би този ъпдейт е причината, да се наблюдава не особено съществена неточност при батерията. Заредих я до 100% някъде около полунощ и изключих от зарядното. Сутринта показваше 100%, което не ме учудва, защото е имал има само няколко часа стенд бай. Но към 14.00 ч. се вижда, че отчита около 4 часа работа след последното зареждане, а то реално е било преди 13-14 часа...
Цитирай

С Poco няма как да следиш разхода на батерия, като на другите телефони. Не ти е от ъпдейта, а от самият ром на POCO.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1643948

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

COT може да се следи лесно с GSM Battery monitor, показва времето от последното заряждане дори да не е пълно. А ако има лакомо приложение е сложно и трябва да се разчита на вградения софт.
Цитирай

Здравейте,
Как си зареждате батерията обикновено - с бързото (фабричното) зарядно и ли с нормално?
Аз зареждам с нормално 5V/2A през ноща и с бързото (фабричното), когато бързам.

Xiaomi Redmi Note 5 AI Global
Цитирай

Абсолютно по същия начин.
С разликата, че имам и power bank с 18 ватово бързо зареждане и го ползвам когато остана без батерия навънка.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Фабричното лесно стига 44градуса на батерията при 21градуса в помещенето. През лятото не знам дали сте забелязали, но докато се зареди батерията поне на 2-3 пъти кътва бързия заряд и като удариш чертата дали зареждаш с 33w или 18w няма почти никаква разлика.

А между другото под 15% батерията пада по-бързо от на други марки и модели телефони...
Цитирай

Poco  F3 MIUI 12.5.6 има търсачка локално в телефона, напр. контакти, файлове, съобщения и д-р.?

Xiaomi Redmi Note 5 AI Global
Цитирай

Мисля, че само в китайски и xiaomi.eu го има това
Цитирай

(2021-11-06, 16:07:03)suffer написа:  Мисля, че само в китайски и xiaomi.eu го има това

Не намирам в MIUI 12.5.6 Global. Добра работа вършеше в Huawei EMUI 11.

Xiaomi Redmi Note 5 AI Global
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)