Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 9/9 Pro - Лични впечатления и коментари

За всички с 9 про и клиенти на А1, да ни е честит 5G...от няколко дни вече телефона ни е сертифициран от оператора да ползва услугата.

1+3T, 5Т, 7Т, 9 pro
Цитирай
Аксесоари

(2022-04-11, 16:18:22)mastersvara написа:  За всички с 9 про и клиенти на А1, да ни е честит 5G...от няколко дни вече телефона ни е сертифициран от оператора да ползва услугата.

Така е. Именно поради това се престраших да взема  9 pro въпреки проблемите със софтуеъра. Със 7t всичко беше ок. С новия тепърва ще се види живот и здраве....
Цитирай

Това да ти е проблема, ако си с 12-ка накарай някой да те набере и виж как само от единия мик ти изкарва звук при звънене, а ако ти си пуснеш клип или музика и двата работят.....поредния бъг на 12

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

Здравейте,
Не знам дали тук е мястото да си задам въпроса, но все пак ще попитам.
Взех си 1+ 9 Pro, доволен съм много от телефона, но срещнах един досаден проблем с батерията на телефона. По-точно става дума за две приложения - Facebook и Тик-ток. Проблема е че каквото и да направя, остават активни и съответно харчат много батерия. Пробвал съм да ги пусна на автоматично оптимизиране на батерията и съм им забранил активностите на преден план и във фонов режим.
Имате ли някакви предложения къде другаде мога да погледна за настройки на оптимизация на батерията?
Цитирай

(2022-04-11, 20:14:21)c0mm3n7 написа:  "Това да ти е проблема, ако си с 12-ка накарай някой да те набере и виж как само от единия мик ти изкарва звук при звънене, а ако ти си пуснеш клип или музика и двата работят.....поредния бъг на 12"
Възможно е. Не съм обърнал внимание иначе съм с 12 ката. Шрифта нещо ми е странен. Няма и dark mode в бързите настройки. Няма никакви нови жестове. Няма и бърз достъп до часовника и алармата. Ще видим как ще се държи по-натам софта. 

(2022-04-11, 21:06:47)dary96 написа:  Здравейте,
Не знам дали тук е мястото да си задам въпроса, но все пак ще попитам.
Взех си 1+ 9 Pro, доволен съм много от телефона, но срещнах един досаден проблем с батерията на телефона. По-точно става дума за две приложения - Facebook и Тик-ток. Проблема е че каквото и да направя, остават активни и съответно харчат много батерия. Пробвал съм да ги пусна на автоматично оптимизиране на батерията и съм им забранил активностите на преден план и във фонов режим.
Имате ли някакви предложения къде другаде мога да погледна за настройки на оптимизация на батерията?

Може да е софтуеърно недоработване на определени приложения. Подобен случай при OS11 имаха много потребители с youtube, вкл.и аз. При премиум версията вместо да се минимизира екрана на приложението се губеше незнайно къде
Цитирай

Здравейте,
Някой да има идея защо не ми се отварят pdf файловете в app-а на Gmail ,но без проблем ако използвам браузъра?
Цитирай

Пробвайте да си инсталирате adobe acrobat reader за андроид от около месец има някаква интеграция на gmail с adobe acrobat така че да могат да се отварят файлове от gmail без да се теглят както досега
Цитирай

Активиране 5G на А1 работи с описания метод, чрез въвеждането на кода


Прикачени файлове Миниатюри
   

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

И след ресет процедурата ще трябва да се повтори отново.

 
Цитирай

Здравейте!
Имам въпрос, който е;
Заслужава ли си смяната на Huawei p40 pro+ за OnePlus 9 pro ?
Благодаря!
Цитирай

Само ако ти трябва гугъл.
Цитирай

Кога да очакваме андроид 13?
Четох някъде, че в края на октомври, но не знам дали е вярна информацията.
Цитирай

Аз качих бета версията и бих казал,че се държи прилично спрямо 12та версия. Телефона е по пъргав , сензора за пръстов отпечатък работи осезаемо по бързо и анимациите са доста по плавни.
[-] 1 потребител изказва благодарност на yordan4002 за това мнение:
  • kristian9101
Цитирай

Предполагам, че трябва и root?
Цитирай

Не единствено трябва да си на версия.c62. Запазват се и данните на телефона.
Цитирай

(2022-10-13, 15:29:54)yordan4002 написа:  Не единствено трябва да си на версия.c62. Запазват се и данните на телефона.

Със C64 съм, значи няма да стане
Цитирай

Да трябва да свалиш версията за да може да го инсталираш или да изчакаш бета 2 която ще излезе до края на месеца.
Цитирай

Ако искаш да си инсталираш бетата, слагай я директно от 64. При мен данните си останаха. (при мен!.. винаги е възможно да стане нещо и да се изтрият)
Недей да даунгрейваш, защото данните ти ще се изтрият със сигурност. От 64 на бета можеш да минеш без проблем.

Edit: Бъди сигурен, че слагаш весията отговаряща на региона ти. Щом си на 64, предполагам си с EU версията.

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай

(2022-10-15, 16:52:43)aico60 написа:  Ако искаш да си инсталираш бетата, слагай я директно от 64. При мен данните си останаха. (при мен!.. винаги е  възможно да стане нещо и да се изтрият)
Недей да даунгрейваш, защото данните ти ще се изтрият със сигурност. От 64 на бета можеш да минеш без проблем.

Edit: Бъди сигурен, че слагаш весията отговаряща на региона ти. Щом си на 64, предполагам си с EU версията.

Точно така

(2022-10-15, 16:52:43)aico60 написа:  Ако искаш да си инсталираш бетата, слагай я директно от 64. При мен данните си останаха. (при мен!.. винаги е  възможно да стане нещо и да се изтрият)
Недей да даунгрейваш, защото данните ти ще се изтрият със сигурност. От 64 на бета можеш да минеш без проблем.

Edit: Бъди сигурен, че слагаш весията отговаряща на региона ти. Щом си на 64, предполагам си с EU версията.

Най-добре ще да е да си изчакам 2 седмици за актуализация и да не се занимавам Stolt
Цитирай

Не знам как си инсталирал от .c64 като при мен при разархивирането даде грешка , дори в поста в комюнитито си пише изрично да си с версия .c62.
Цитирай

В поста пише 62, да. Но много потребители, включително аз, минахме от 64 без проблем. Не съм намерил никакви проблеми, които да създават главоболия досега, а дори не съм връщал фабрични, което е изненадващо.

Можеш ли да дадеш скрийншот на името на архива и да опишеш стъпките, които следваш и ти дава грешката?

Edit: Сега видях, че ти си друг потребител
Но все пак, махна ли .jar от името на архива? Стъпките описани в статията ли следва (разрешаваш Developer options и след това използваш опцията за локален ъпдейт на системния актуализатор, а не този който се сваля отделно)?

Sent from my LE2123 using Tapatalk

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай

батерията на 13 как е спрямо 12 и какво ново има в 13 заради което си заслужава да се ъпдейтне до бетата, а не да чакаме официалния ъпдейт?

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

За батерията, бих казал, че нямам добри впечатления. Но при мен и на 12 беше зле.

Отделно, харесват ми промените в дизайна (но аз съм фен на промените, така че може и на това да се дължи ).
Има и нови анимации, които изглеждат по-плавни.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай

(2022-10-16, 18:13:01)aico60 написа:  В поста пише 62, да. Но много потребители, включително аз, минахме от 64 без проблем. Не съм намерил никакви проблеми, които да създават главоболия досега, а дори не съм връщал фабрични, което е изненадващо.

Можеш ли да дадеш скрийншот на името на архива и да опишеш стъпките, които следваш и ти дава грешката?

Edit: Сега видях, че ти си друг потребител
Но все пак, махна ли .jar от името на архива? Стъпките описани в статията ли следва (разрешаваш Developer options и след това използваш опцията за локален ъпдейт на системния актуализатор, а не този който се сваля отделно)?

Sent from my LE2123 using Tapatalk

Свалих приложението oxygen updater
Намери актуализация ( _11_F.08 ), което четох, че е андроид 13!
Та въпроса ми е дали да свалям актуализацията и да инсталирам?
Забравих да спомена още, че актуализацията е Beta 1

(2022-10-16, 18:13:01)aico60 написа:  В поста пише 62, да. Но много потребители, включително аз, минахме от 64 без проблем. Не съм намерил никакви проблеми, които да създават главоболия досега, а дори не съм връщал фабрични, което е изненадващо.

Можеш ли да дадеш скрийншот на името на архива и да опишеш стъпките, които следваш и ти дава грешката?

Edit: Сега видях, че ти си друг потребител
Но все пак, махна ли .jar от името на архива? Стъпките описани в статията ли следва (разрешаваш Developer options и след това използваш опцията за локален ъпдейт на системния актуализатор, а не този който се сваля отделно)?

Sent from my LE2123 using Tapatalk


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Дали да инсталираш Бета 1 - твой избор Ако не ти е спешно, можеш да изчакаш и Бета 2, която уж до края на месеца трябва да я пуснат.

Ако си си наумил да инсталираш 1 - давай. Напомням, че шансът да се изтрият данните, макар и да е минимален, го има. Ако ти се занимава - направи си бекъп на важната информация. Аз не направих и данните си останаха.

За стъпките за инсталация - дадени са в поста в Community-то какво да правиш след като свалиш архива.
Цитирам:
‎  
MP to OBT upgrade guide—via Local OTA Update (IN&EU ONLY) 
  
Note: This upgrade method only works for the IN&EU version. NA users, please refer to the upgrade guide below. Please be sure to backup first.  
  
Note: In order to upgrade to this build successfully, be sure that your device is in the latest OxygenOS 12 version (C.63 for IN&NA regions/C.62 for EU). 
  
​Download the latest ROM upgrade zip package from the specified server. 
​Copy the ROM upgrade package to the phone storage. 
​Go to Settings -> About device -> Version -> Click Build number 7 times and enter the password, now you are in the developer mode. 
​Go back Settings -> About device -> Up to date -> Click the top right button -> Local install -> Click on the corresponding installation package -> Extract -> Upgrade -> System upgrade completed to 100%. 
​After the upgrade is complete, click Restart. 
​Update successful.  

Sent from my LE2123 using Tapatalk

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)