Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 9/9 Pro - Актуализации и ъпдейти
#51

(2022-01-25, 11:27:07)buzzi68 написа:  Не знам колко по бързо избиране има от това на контакт на екран?
Ако може скрийншот.
Ще направя, като се прибера. Бъързо е, когато натиснеш контакта и не се налага после слушалка, а директно тръгва избиране...

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
Аксесоари
#52

Проблеми след ъпдейта - направо ми идваше да го засиля в стената, толкова зверски се омаза всичко. Промениха ми се иконите - ползвам Нова лънчър и няма сила, която да ги върне както бяха. Тоя измислен асистент дето ми цвъкна на екрана и пречеше на всяко действие - ами няколко часа ми трябваха да се ровя, докато открия как се маха. Най-големия проблем при мен беше, че спря да ми бачка пръстовия отпечатък..какво ли не правих - рестартирах, махах, слагах, най-много да проработи 1-2 пъти и до там. Проблема се оказа масов и се оправи като махнах всички защити, рестартирах телефона и сложих всичко наново...но и това от втория път. Прецакаха ми се нотификациите на вайбъра и месинджъра - преди ми излизаха на заключен екран кой и какво ми пише - един ден ми трябваше да го направя да работи по същия начин. Минимизирането на приложение също изглежда странно, премигва нещо, за момент се появяват всички работещи и тогава се визуализира началния екран. С две думи трябва да сте готови за фактори ресет след ъпдейта - много е голям и не се знае какво ще се омаже. За съжаление при мен нямаше как да го направя, защото имам много Google акаунти в телефона, които после няма как да възстановя. Странното е, че не открих как да изтрия кеша - като се влезе в download режим имаш опция само фактори ресет. След ъпдейта ми се появиха и някакви китайски щуротии - ali pay и не знам си още какво, поне на моя телефон - не пречат по никакъв начин. Положителното е работата на батерията - държи се по-добре, не че и преди беше лоша. По-бързо зареждат и тежките приложения.
Някой беше питал за бързото набиране - работи си чудесно - слагаш direct call widget, настройката му е елементарна.

1+3T, 5Т, 7Т, 9 pro
Цитирай
#53

Аз кеша (цялостно) на OnePlus - a го трия през recovery mode. Не един бъг съм успявал да "оправял" така след ъпдейт, без фактори ресет.

OnePlus X - Pixel 5
Цитирай
#54

(2022-01-27, 16:33:42)Martin_VN написа:  Аз кеша (цялостно) на OnePlus - a го трия през recovery mode. Не един бъг съм успявал да "оправял" така след ъпдейт, без фактори ресет.

това беше и мойта идея, само че рековърито изглежда много странно, въобще липсва wipe cache. Влизаш вътре има опция за избор на език, три големи бутона, единия от които е factory reset и нищо повече...достраша ме да го натисна, поради споменатата по-горе причина. Възможно е вътре да има подменю за триене на кеша.

1+3T, 5Т, 7Т, 9 pro
Цитирай
#55

(2022-01-27, 17:02:06)mastersvara написа:  това беше и мойта идея, само че рековърито изглежда много странно, въобще липсва wipe cache. Влизаш вътре има опция за избор на език, три големи бутона, единия от които е factory reset и нищо повече...достраша ме да го натисна, поради споменатата по-горе причина. Възможно е вътре да има подменю за триене на кеша.
Ето как може да се изтрие и само кеша. Дано има полза.

OnePlus X - Pixel 5
Цитирай
#56

това казвам - изобщо нямам такива опции....ще се опитам да снимам по-късно, ако намеря с какво

1+3T, 5Т, 7Т, 9 pro
Цитирай
#57

В Android 12 няма чистене на кеша в recovery.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай
#58

(2022-01-27, 19:28:24)Steve написа:  В Android 12 няма чистене на кеша в recovery.

Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin явно заради това Bu

1+3T, 5Т, 7Т, 9 pro
Цитирай
#59

(2022-01-27, 15:57:18)mastersvara написа:  Проблеми след ъпдейта - направо ми идваше да го засиля в стената, толкова зверски се омаза всичко. Промениха ми се иконите - ползвам Нова лънчър и няма сила, която да ги върне както бяха. Тоя измислен асистент дето ми цвъкна на екрана и пречеше на всяко действие - ами няколко часа ми трябваха да се ровя, докато открия как се маха. Най-големия проблем при мен беше, че спря да ми бачка пръстовия отпечатък..какво ли не правих - рестартирах, махах, слагах, най-много да проработи 1-2 пъти и до там. Проблема се оказа масов и се оправи като махнах всички защити, рестартирах телефона и сложих всичко наново...но и това от втория път. Прецакаха ми се нотификациите на вайбъра и месинджъра - преди ми излизаха на заключен екран кой и какво ми пише - един ден ми трябваше да го направя да работи по същия начин. Минимизирането на приложение също изглежда странно, премигва нещо, за момент се появяват всички работещи и тогава се визуализира началния екран. С две думи трябва да сте готови за фактори ресет след ъпдейта - много е голям и не се знае какво ще се омаже. За съжаление при мен нямаше как да го направя, защото имам много Google акаунти в телефона, които после няма как да възстановя. Странното е, че не открих как да изтрия кеша - като се влезе в download режим имаш опция само фактори ресет. След ъпдейта ми се появиха и някакви китайски щуротии - ali pay и не знам си още какво, поне на моя телефон - не пречат по никакъв начин. Положителното е работата на батерията - държи се по-добре, не че и преди беше лоша. По-бързо зареждат и тежките приложения.
Някой беше питал за бързото набиране - работи си чудесно - слагаш direct call widget, настройката му е елементарна.

Можеш ли да ми кажеш, кой direct call widget точно имаш предвид, защото са много? Или всеки би свършил работа?

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#60

ами аз виждам два само като разликата е в размера - единия е 1х1, а другия 2х2..поне при мен са така

1+3T, 5Т, 7Т, 9 pro
Цитирай
#61

Здравейте,
имам OP 9 pro 12/256 версия LE2123 закупен от Теленор. Излезе ми нотификация за налична актиализация и я инсталирах успешно. Засега всичко работи добре с изключение на 5G. Няма го. Сканирах и ръчно но не излиза никаква мрежа 5G. На нито един оператор. Изписва 4G, а понякога 4G+, но 5 няма. Друг на Теленор колега може ли да сподели при него как е и на какво може да се дължи?
Цитирай
#62

(2022-01-28, 09:39:05)jozeff написа:  Здравейте,
имам OP 9 pro 12/256 версия LE2123 закупен от Теленор. Излезе ми нотификация за налична актиализация и я инсталирах успешно. Засега всичко работи добре с изключение на 5G. Няма го. Сканирах и ръчно но не излиза никаква мрежа 5G. На нито един оператор. Изписва 4G, а понякога 4G+, но 5 няма. Друг на Теленор колега може ли да сподели при него как е и на какво може да се дължи?

И на втория слот за сим карта ли няма? На доста хора им тръгва 5G-то на sim-2.

OnePlus X - Pixel 5
Цитирай
#63

(2022-01-28, 11:08:02)Martin_VN написа:  И на втория слот за сим карта ли няма? На доста хора им тръгва 5G-то на sim-2.

Здравейте отново,
забавих се докато намеря с какво да извадя sim картата Bu . Благодаря за отзива Smile . Наистина и при мен тръгна на sim-2 5G на Теленор. Уточнявам, за да има информация за други, които се сблъскат с този проблем. Smile
Цитирай
#64

С 12.44 съм. Липсват widgets в Home scren. Така ли е или проблема е в моя телефон?

Намерих ги, някои липсват.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай
#65

(2022-01-28, 14:42:23)Steve написа:  С 12.44 съм. Липсват widgets в Home scren. Така ли е или проблема е в моя телефон?

Намерих ги, някои липсват.

Да, липсват! Могат да се добавят от маркета, но настройките им се разминават със стоковите. Например, бях направил отделни контакти да се избират с една карта... Понеже сега нямам директно избиране, след ъпдейта, реших да сваля от маркета. Да, там има, само че винаги иска да избирам с коя от двете Сим карти ще набирам... Губи се смисъла просто!

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#66

Уиджетите са изместени горе в ляво има едно плюсче срещуположно на готово.
Цитирай
#67

(2022-01-29, 10:42:00)yordan4002 написа:  Уиджетите са изместени горе в ляво има едно плюсче срещуположно на готово.

Дотук добре! Само ми намери бързото избиране на контакт там...

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#68

(2022-01-30, 09:19:55)Lakokara4a написа:  Дотук добре! Само ми намери бързото избиране на контакт там...
Системен ПИ обаче не бачка отваря контакти ,а не да набира директно.
Цитирай
#69

(2022-01-30, 10:33:57)yordan4002 написа:  Системен ПИ обаче не бачка отваря контакти ,а не да набира директно.

Нали от това е оплакването... Много Witgets ги няма, или не са това, което бяха...

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#70

Пробвай да смениш слота на сим картата. При мен на C.38 5G не работеше на слот 1, не съм пробвал на 2, но съм чел мнения, че тръгва. Когато актуализирах до C.44, 5G-то си тръгна само на слот 1.

Edit:
Не видях, че има още мнения по въпроса, който зададе съфорумника с Теленор.

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай
#71

Май само ще си спомняме за тая марка в началото. После ,както повечето хубави неща ,приключват...
Тоя кютук си прави каквото поиска , батерията държи един ден яко ,друг пада за нула време . Какафония някаква. Некви нотификации ,аман ,все в него трябва да гледам. Взимам си 4 годишния 5т и всичко е на мястото си.
Цитирай
#72

(2022-02-13, 21:50:22)buzzi68 написа:  Май само ще си спомняме за тая марка в началото. После ,както повечето хубави неща ,приключват...
Тоя кютук си прави каквото поиска , батерията държи един ден яко ,друг пада за нула време . Какафония някаква. Некви нотификации ,аман ,все в него трябва да гледам. Взимам си 4 годишния 5т и всичко е на мястото си.

Определено си прави каквото иска  Big Grin Моя доста често звъни без да е отчетено в регистъра ,та даже и екрана не се включва докато звъни. Алармата за да я отложа трябва да отключа телефона и тогава мога да я коригирам иначе си звъни без да светва екрана.
Цитирай
#73

Чета ви коментарите и все повече започвам да се отказвам да си купувам 9pro и да си остана със 7Т Big Grin :X,

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
[-] 1 потребител изказва благодарност на c0mm3n7 за това мнение:
  • Georgi_007
Цитирай
#74

Който иска да си измисля,никакъв интерес не виждам в това да се коментира пристрастно. Не може и не може да ме накара да ми е приятно тоя телефон.
Мн време прекарвам на него ,и на стария 5т ,с него ми по комфортно. Всичко е предвидимо.
Милиони настройки,забутани в космоса,кому е нужно....
Цитирай
#75

При вас работи ли *#*#4636#*#* - набирам го и нищо не се случва, а преди си работеше.

1+3T, 5Т, 7Т, 9 pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)