Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Търся бюджетен телефон с много добра OIS
#1

Трябва ми телефон с OIS, най-вече за видео. Бюджета е до 500лв. Може и да не е нов, но е най-важно стабилизацията при видео да е много добра, надежна и да няма трептения и размазване. Моля хора с реален опит да споделят мнения - теориите и ревютата в нета ги изгледах.

Redmi note 8 pro
Ex Nubia M2
Цитирай
Аксесоари
#2

За тази цена не знам дали ще намериш читав,
но можеш да погледнеш и видеостабилизатор за смартфон.
Има различни видове на различни цени.
Ще ти излезе по-евтино от покупката на нов смартфон,
а най-вероятно ще върши и по-добра работа
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • pepy1
Цитирай
#3

От 20 до над 100 долара са, въпрос на бюджет и дизайн.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#4

Xiaomi Mi 8 е бюджетно телефонче с много добра камера и OIS.
Google Pixel също много ги хвалят и имат OIS. По старите модели се намират за до 500лв.
В момента има един Pixel 4 в олх за 550лв.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#5

Предлагам Samsung Galaxy S10+ от ОЛХ .
Цитирай
#6

(2021-03-24, 18:00:15)DoryanY написа:  Предлагам Samsung Galaxy S10+ от ОЛХ .

Баш !
Цитирай
#7

Търси се стабилизация при видео,мисля че С10+ снима добре видео.
Цитирай
#8

(2021-03-24, 16:59:42)solo5 написа:  За тази цена не знам дали ще намериш читав,
но можеш да погледнеш и видеостабилизатор за смартфон.
Има различни видове на различни цени.
Благодаря. Може ли някой примерен стабилизатор. 
Разгледах обявите за S10+ - много "крехък" ми се вижда - има бая с щети "които не пречат на работата". А все пак ще го ползвам при не много идеални условия.
Xiaomi Mi 8 се вписва в бюджета - някой с реален опит върху видеостабилизацията му?

Redmi note 8 pro
Ex Nubia M2
Цитирай
#9

Жиростабилизатори за екшън камери и смартфони 

като се ориентираш горе-долу в материята виж различни модели, на различни цени,
от различни сайтове и прецени според бюджета ти.
Няма да е лошо да го видиш някъде на живо и да го пробваш

Ето ти и линк с описание на DJI OSMO MOBILE 4 към Технополис
Цитирай
#10

Да не би случайно да искаш да го ползваш за екшън камера,тогава по добре да вземеш GoPro.
Цитирай
#11

Идеята е пътника на мотора да може да снима хубаво видео без да носим много допълнително техника. GoPro-то го разглеждах - освен, че трябва и за него разни неща да носим и зареждаме и прехвърляме клиповете, до осмицата не ми харесва стабилизирането, а осмицата си е бая скъпа все още.

Redmi note 8 pro
Ex Nubia M2
Цитирай
#12

Като гледам сравнение между S10 Plus VS Gopro hero 7 BLACK l стабилизацията на Gopro 7 е доста по добра,не ми се вярва телефон за тези пари да снима по добро видео от екшън камера.
Цитирай
#13

Щом ти е за тази цел, по-добро от GoPro няма да намериш
Не си представям някой пък било то и пътник да държи телефон и да снима докато се вози на мотор
Ако вдигнеш бюджета можеш и GoPro HeRo9 да вземеш
В OLX видях, че се продава чисто нова за 750лв
Цитирай
#14

За добро видео - айфон Smile

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай
#15

(2021-03-25, 12:53:02)solo5 написа:  Щом ти е за тази цел, по-добро от GoPro няма да намериш
Не си представям някой пък било то и пътник да държи телефон и да снима докато се вози на мотор
Ако вдигнеш бюджета можеш и GoPro HeRo9 да вземеш
В OLX видях, че се продава чисто нова за 750лв
Ако бе само ценатя - може и да се напъна, но от 750 почвам, после аксесоари, батерии, зарядни и разбира се лаптоп за прехвърляне на видеата, та освен многото покачване на бюджета се увеличава и багажа много.
п.п. Айфона не е изобщо в "играта" за мен

Redmi note 8 pro
Ex Nubia M2
Цитирай
#16

(2021-03-25, 12:53:02)solo5 написа:  Щом ти е за тази цел, по-добро от GoPro няма да намериш
Не си представям някой пък било то и пътник да държи телефон и да снима докато се вози на мотор
Ако вдигнеш бюджета можеш и GoPro HeRo9 да вземеш
В OLX видях, че се продава чисто нова за 750лв

Точно, къде отива безопасността, едно криване и телефона или пътника пада......
Безумна идея има си GoPro камери за целата, слага я на главата и си снима колкото си иска било то този който се вози на мотора, или този който управлява .

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#17

Ако не се лъжа има и добри евтинджос китайски алтернативи на GoPro
Цитирай
#18

(2021-03-25, 13:50:10)Viiipeer написа:  Точно, къде отива безопасността, едно криване и телефона или пътника пада......
Безумна идея има си GoPro камери за целата, слага я на главата и си снима колкото си иска било то този който се вози на мотора, или този който управлява .
Не ви карам да си "представяте" какво и как ще прави пътника, още по-малко да се грижите за безопасността ми. Съвсем друг е въпроса на темата.
п.п. Само да ви питам дали сте гледали велосъстезанията на шосе как се снимат от мотори... риторично питам.

Redmi note 8 pro
Ex Nubia M2
Цитирай
#19

Щом ще ползваш телефона за видео на мотор,помисли за кейс който ще го предпази от евентуално падане,като Ringke или SUPCASE.
Цитирай
#20

(2021-03-25, 14:36:08)DoryanY написа:  Щом ще ползваш телефона за видео на мотор,помисли за кейс който ще го предпази от евентуално падане,като Ringke или SUPCASE.

Кейс ще има задължително, но първо да уточня точния телефон и после ще му търся защита.

Redmi note 8 pro
Ex Nubia M2
Цитирай
#21

(2021-03-25, 14:15:53)krasimir77 написа:  Не ви карам да си "представяте" какво и как ще прави пътника, още по-малко да се грижите за безопасността ми. Съвсем друг е въпроса на темата.
п.п. Само да ви питам дали сте гледали велосъстезанията на шосе как се снимат от мотори... риторично питам.

Не съм и сигурно така го снимат с телефон за 500лв с нереални очаквания.... Hexa OIS 100Мbit/kb 60 FPS 4K etc.....Риторично Ви отговарям!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#22

Никой не се грижи за безопасността ти, просто хората ти казват, кой е разумният избор.
Аз също карам пистов мотор, предполагам и ти такъв, щом то возиш или турър и като съм ходил по мотосъбори, само жените, които седят на задната седалка снимат с телефон и то техния и то за спомен. Като съм карал и в група, с телефон се снима само на почивката или моторите и там, където си.
Затова по-добре снимайте с вашите си телефони, но ако ти трябва за влогове или при високи скорости най-добре GoPro, както ти казаха и по-горе. Може и да е китайско менте, но ще е по-евтино и разбира се, с по-лошо качество.
Телефони с оптична стабилизация, която е най-добра до момента са iPhone 12 Pro Max и Samsung Galaxy S21 Ultra. iPhone са много добри при видеото, да не кажа, най-добри.
Но да търсиш телефон с качествена оптична стабилизация до 500лв. е като да търсиш лукс в кола за 2000лв.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Viiipeer, xatamoto
Цитирай
#23

(2021-03-25, 13:16:02)krasimir77 написа:  Ако бе само ценатя - може и да се напъна, но от 750 почвам, после аксесоари, батерии, зарядни и разбира се лаптоп за прехвърляне на видеата, та освен многото покачване на бюджета се увеличава и багажа много.

Комшията ми кара пистов мотор и точно, за да снима си взе GoPro преди няколко години още. Мисля, че е GoPro 5. Прави доста качествени клипчета, не е проблем да се вадят снимки от тях. За 40-50лв от Али му поръчах пълен набор аксесоари - стойки, калъф, вендузи, шамандура, нагръдник и т.н. Зарядното е Type C т.е. като на повечето телефони. Единственият допълнителен багаж е 2-3 карти памет.
Колегата преди мен е прав. Безопастността си е твоя грижа, но при така зададени проблем и бюджет всичко различно от екшън камера, са си пари на вятъра.



Изпратено от моят Mi 9 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай
#24

Благодаря на всички за мненията.
Да доуточня пак - видеата ще са за лично удоволствие и разбира се - любителски. Питането е ако някой си е правил експерименти да сподели кое е било най-сполучливо.
Иначе теории и мнения - всякакви.
п.п. най-обичам да ми казват е това няма как да стане. Ами ще стане. Колко и как ще пробвам и ще го направя.
Отново благодаря на всички.

Redmi note 8 pro
Ex Nubia M2
Цитирай
#25

(2021-03-26, 09:00:48)krasimir77 написа:  Благодаря на всички за мненията.
Да доуточня пак - видеата ще са за лично удоволствие и разбира се - любителски. Питането е ако някой си е правил експерименти да сподели кое е било най-сполучливо.
Иначе теории и мнения - всякакви.
п.п. най-обичам да ми казват е това няма как да стане. Ами ще стане. Колко и как ще пробвам и ще го направя.
Отново благодаря на всички.

Какъв е смисъла да питате тогава излишни въпроси - като отговора на първоначално зададения въпрос 500ЛВ телефон отлично качество - стабилизация, кристална картина - за без пари - ами колкото и да се биете в гърдите - не няма да стане и трябва да се ориентирате към GoPro.

Поздрави!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)