Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Спират седмичните ъпдейти за redmi note 7/pro
#1

Здравейте, току що излезе новината. Цитирам:

"Starting from April 24, 2021, Redmi Note7, Redmi Note7 Pro, Mi CC9e will stop the development version internal beta test, thank you for your understanding, please see: MIUI system development version strategy adjustment instructions"


Което означава, че след един месец спират да пускат china dev ромове и базираните на тях xiaomi.eu и т.н.
В такива моменти съветът към ползвателите е да обновят до последната стабилна версия. Това не означава, че няма да има MIUI 13.

По мои сметки телефонът е пуснат с MIUI 10 и обещанието е за 1 ъпгрейд на Аndroid и 3 нови версии на MIUI
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • amica
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз мисля, че до 13 няма да стигнем. MIUI 12.5 ще ни е последна
Цитирай
#3

12.5 e половинка, няма смисъл там да спрат.
Но.. ще видим.
Дано се окажа прав, така всички печелят Smile
Цитирай
#4

Щом толкова се говори за него, ще го изкарат ,,Биг ъп" и така ще се оттърват от по-старите модели.

П.П. За да ни накарат да си купим нови.
Цитирай
#5

Ами аз гледах, за 200 - 250 долара няма да взема кой знае какво повече като хардуер и характеристики. Мислех за Realme 7 pro, но телефона ми си работи перфектно, въпреки, че е на почти две години.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dragozow за това мнение:
  • amica
Цитирай
#6

(2021-03-28, 18:06:23)dragozow написа:  Ами аз гледах, за 200 - 250 долара няма да взема кой знае какво повече като хардуер и характеристики. Мислех за Realme 7 pro, но телефона ми си работи перфектно, въпреки, че е на почти две години.

Батерията ще сдаде багажа а оригинална такава е трудна работа. Иначе за около 500лв има алтернативи с по добри характеристики и поддръжка на 5g, като например motorola 5g, xiaomi mi 10 lite 5g. Четох и отзиви за samsung a52 5g но в момента е скъп
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#7

6/128 няма да си взема, защото ще ми е трети с такива параметри, по-скоро нещо с 8 ram. Като им гледам характеристиките няма кой знае каква разлика със сегашния ми.
Цитирай
#8

Ноте 9 про направо ми откъсна ръката, такава тухла е, не става ако нямате чанта . Иначе по темата за ъпдейта за Ноте 7 - ами и Ноте 7 имам и телефона не отстъпва по нищо на двойно по скъпи машини. Батерията си ми изкарва два дена, няма проблем Мисля си обаче че е възможно да се направят корекции в работата на процесора , в смисъл да го клокнат малко при следващия ъпдейт за да убива по бързо батерията и да решим накрая да си купим нов телефон. Затова първо ще чакам отзиви и после ще ъпдейтвам. Старите телефони по си ми харесват от новите тухли. Дори и по отношение на бързина не им отстъпват. А доколкото става дума за 5г като лайтмотив за покупката - абсурд, несериозно е поне за мен да давам няколко стотин лева повече само заради една цифра ( 5) който не значи нищо съществено. Има телефон и за 2 г и си говоря като и на lte

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#9

Да, 5G не е нещо, което ще ме накара да избера телефон пред друг. И ще му забраня ъпдейтите веднага, като гледам нищо добро не идва с тях. Ако е фабрично рутнат още по-добре, но май няма такива.
Цитирай
#10

Във връзка със спиране поддръжката на Redmi Note 7 искам да кажа нещо което ме озадачава. Днес Самсунга на жената А40 получи ота ъпдейт на андроид 11 (телефона го купихме с андроид 9), както и напълно работещи VOLTE и VOWIFI на виваком. Samsung A40 e модел от март 2019г, а Xiaomi Redmi note 7 от януари 2019г. Оставям на вас колеги да прецените кой от двата телефона е по добър и каква поддръжка имат Xiaomi.
Цитирай
#11

Всеки знае, че от към поддръжка са мега зле, купуват се само заради доброто съотношение цена - карантия/обвивка. Но тенденцията е това да приключи. А Самсунг обещаха 3 години за своите устройства и нищо не им пречи да направят жест и за ниските си класове.
Ако не е тайна, какво очакваш от новия Андроид, без което употребата на машинката губи смисъл?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#12

(2021-04-06, 20:02:05)esil2 написа:  Във връзка със спиране поддръжката на Redmi Note 7 искам да кажа нещо което ме озадачава. Днес Самсунга на жената А40 получи ота ъпдейт на андроид 11 (телефона го купихме с андроид 9), както и напълно работещи VOLTE и VOWIFI на виваком. Samsung A40 e модел от март 2019г,  а Xiaomi Redmi note 7 от януари 2019г. Оставям на вас колеги да прецените кой от двата телефона е по добър и каква поддръжка имат Xiaomi.

Пуснал съм тема с това какво да очаквате при покупка на Redmi Note телефон:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100357

Обещаният ъпгрейд е получен. По мои сметки трябва да има MIUI 13 за ноут 7
спира се поддръжката за СЕДМИЧНИТЕ ъпдейти в Китай. Това не означава, че няма да има повече ъпдейти. Моля ви като четете информацията и да я осмисляте.
А щом а40 си струва повече  - взимайте самсунг Big Grin
Батерия 3000 mAh? Oтзад изглежда пластмасов, камерата няма да я коментирам.
Единствения + който виждам при този самсунг, за мен, това е NFC и по-компактния размер.
[-] 5 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Antoan, krasicvetkov, milenvn, redsys, росен2
Цитирай
#13

Точно това имах впредвид че А40 не е по добър а е по облагодетелстван телефон и това е дразнещо да гледаш как някакви гърчави машинки ги ъпдейтват а телефон като Redmi note 7 го зарязват
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#14

Да. разбрах. Даже в последствие видях, че си единствения коментирал в темата за спиране на поддръжката Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)