Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CPU Stress test.
#1

И така. S21 Ultra.
Гледайки темата за бенчмарковете...и някой клипчета в тубата, показвайки как ексиноса крашва при натоварване реших да пробвам да го напъна. Нормална стайна температура.  Без калъф или гръбче. Солидно си загря но според мен новия ексинос е доста по стабилен  от предходните.  
Вярно. Може да не е flat line като дракона но според мен се държи доста добре. 
Някой ако има наблюдения може да сподели.
Теста направих с CPU Trothling за 15 минути заедно със S10. На 7мата минута десятката почна да задушава процесора осезаемо. Но според мен тук нещата не са никак зле.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
Аксесоари
#2

Интересна тема. Ще си навлечеш много омраза от колегите тук, но истината е важна. Аз имам Самсунг със Снапдрагон и много , ама много искам s21 базовата версия. Заради малкия размер и плоския екран. Но при него няма опция за Снапдрагон ( официално за EU). А след s10, 20 и Note 10, 20 се отказах от експерим. с Ексинус. Но сега за този новия 5 nm навсякъде излиза, че е много подобрени диша във врата на Снапдрагон. Ето и ти потвърждаваш. Айде още някой да се включи.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#3

Отиди в options и увеличи number of threads до 100, на default-а 20 не натоварва толкова, вади и по-нисък GIPS.
Snapdragon 855 за 1 час 100 threads прави средно 250GIPS(87% throttle), като база за сравнение.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
[-] 1 потребител изказва благодарност на MeRtYy за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#4

https://www.youtube.com/watch?v=yuNNmf2gIRc Ето един много интерес тест, който показва много сериозно, че бенчовете не струват. Иначе относно горният тест при мен резултатите имат по голям дроп. Графиката ми слиза под 80% на моменти. Г/д на около 70%. Относно темп при сериозно товарене като това тук, и камера си има чувствително по сериозно затопляне. Аз лично съм си доволен от Ескимоса тоя път. Преди главно не бях от към батерия, докато тук виждам подобрение.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 1 потребител изказва благодарност на Pelikana за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#5

А знаете ли че, ако се охлади телефона преди теста, ще има макар и с малко, но по добър резултат. Аз довечера ще пробвам моят и ще пусна тук резултатата.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#6

(2021-03-29, 20:30:35)MeRtYy написа:  Отиди в options и увеличи number of threads до 100, на default-а 20 не натоварва толкова, вади и по-нисък GIPS.
Snapdragon 855 за 1 час 100 threads прави средно 250GIPS(87% throttle), като база за сравнение.

Ето при 100 threads за 5 минути. Пак бива за ескимос.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)