Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дигитализиране на дебитна карта
#1

Здравейте, някой успял ли е да подкара плащането чрез телефона вместо чрез картата. Използвам BulbankMobile, но не се получава. Когато го допра до ПОС устройство ми дава грешка. Спазвам всички условия. И вторият въпрос ми е как да накарам телефона да запомня паролите, че ми писна да ги въвеждам ръчно.
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм го направил за ПИБ. Трябва да отвориш приложението и да инициализираш плащането първо, чак тогава го доближаваш до ПОС. Банковите приложения не работят като Google pay.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#3

Специално в Unicredit приложението отиваш в карти и я добавяш в портфейла.
После в настройките на NFC на телефона трябва да избереш по подразбиране да е Unicredit Приложението и ако има опция за тип портфейл да е HCE.
Чак тогава би трябавло да може да се плаща, като не се изисква нищо да се инициализира.
Просто отключваш телефона и доближаваш до терминала.
Вариант 2: Теглиш револют или curve.
И двете поддържат гугъл пей, обаче става сложно. въпросът е какво му е на самсунг пей?

Специално за моята уникредит карта поради някаква причина не иска да се дигитализира в приложението и си тегля пари от уникредит в револют, като револютската виртуална карта ми е в Gpay
Цитирай
#4

Работи ли официално самсунг пей в България? Защото имам един часовник и да разровя ако нещо.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#5

(2021-03-29, 08:53:40)dada_ написа:  Работи ли официално самсунг пей в България? Защото имам един часовник и да разровя ако нещо.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Официално не работи.
Аз също съм с часовник самсунг и за да тръгнат нещата му смених CSC-то на Italy.
Това е само за да тръгне приложението на часовника.
След това обаче има и друго нещо - не приема карти на Български банки. 
Аз го ползвам с карта curve , зад която вече може да има карта от БГ банка.
Потърси из форума - има тема с подробно описание на процедурата.

Поздрави,

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#6

(2021-03-29, 13:01:07)seemore написа:  Официално не работи.
Аз също съм с часовник самсунг и за да тръгнат нещата му смених CSC-то на Italy.
Това е само за да тръгне приложението на часовника.
След това обаче има и друго нещо - не приема карти на Български банки. 
Аз го ползвам с карта curve , зад която вече може да има карта от БГ банка.
Потърси из форума - има тема с подробно описание на процедурата.

Поздрави,
Да, благодаря. Аз темата съм я видял и знаех за това, само не знам, като телефонът не ми е samsung дали ще е проблем?
Иначе се заблудих че са го пуснали защото по-горе бяха писали "какво му е на samsung pay."

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#7

(2021-03-29, 14:28:56)dada_ написа:  само не знам, като телефонът не ми е samsung дали ще е проблем?

Само старите Curve карти с UK BIN 5735 9000 (издавани до началото на септември 2020) работя със Samsung Pay.
Ако е от новите БГ BIN 5574 4453 или 5574 2746 не работят със Samsung Pay.
С Google Pay работят всички.

Не не нужен Samsung телефон, за да се настрои или ползва Samsung Watch с Samsung Pay, но какртата трябва да е поддържана (в случая само старите Curve).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#8

На новите Huawei с допълнителни GMS SPay за часовник не може да се подкара. Иначе всичко останало си работи.
Цитирай
#9

И аз плащам всичко-ток, вода, телефон , кабелна от телефона с FI-bank, а извън бг, например ибей, амазон, Али експрес и т.н. плащам през пейпал. И тото пускам от телефона.
Цитирай
#10

(2021-03-27, 23:46:59)suffer написа:  Специално в Unicredit приложението отиваш в карти и я добавяш в портфейла.
После в настройките на NFC на телефона трябва да избереш по подразбиране да е Unicredit Приложението и ако има опция за тип портфейл да е HCE.
Чак тогава би трябавло да може да се плаща, като не се изисква нищо да се инициализира.
Просто отключваш телефона и доближаваш до терминала.
Вариант 2: Теглиш револют или curve.
И двете поддържат гугъл пей, обаче става сложно. въпросът е какво му е на самсунг пей?

Специално за моята уникредит карта поради някаква причина не иска да се дигитализира в приложението и си тегля пари от уникредит в револют, като револютската виртуална карта ми е в Gpay

добавил съм картата в портфейла в приложението на уникредит мобайл,дал съм нфс-то да е по дефолт с уникредит апа и пак не иска да работи , когато доближа до банкомата....какъв може да е проблема още..
Цитирай
#11

Отключен ли е телефона при тази операция?
Светнат екран, отключен
Цитирай
#12

(2021-05-17, 08:34:10)suffer написа:  Отключен ли е телефона при тази операция?
Светнат екран, отключен
да..дава ми апа да потвърдя транзакция, но банкомата ми изписва грешка...
Цитирай
#13

Случва се на някои теминали, в някои моменти. На мен ми отказа плащане с приложението на булбанк в кауфланд.
Цитирай
#14

(2021-05-17, 08:14:35)bruckshot написа:  добавил съм картата в портфейла в приложението на уникредит мобайл,дал съм нфс-то да е по дефолт с уникредит апа и пак не иска да работи , когато доближа до банкомата....какъв може да е проблема още..

Пуснал ли си си мобилните данни? При мен така тръгна.

КОЙТО ИСКА - НАМИРА НАЧИН , КОЙТО НЕ ИСКА - НАМИРА ИЗВИНЕНИЕ.
Цитирай
#15

(2021-05-17, 08:59:13)murrey написа:  Случва се на някои теминали, в някои моменти. На мен ми отказа плащане с приложението на булбанк в кауфланд.
само на този банкомат съм пробвал.. ще тествам и друг ...
(2021-05-17, 09:06:19)ives_mb написа:  Пуснал ли си си мобилните данни? При мен така тръгна.

да.
Цитирай
#16

Тогава деинсталиране на приложението , инсталиране и гимнастиката с активирането на профила ти. Ако имаш м-токен става
още по - весело.

КОЙТО ИСКА - НАМИРА НАЧИН , КОЙТО НЕ ИСКА - НАМИРА ИЗВИНЕНИЕ.
Цитирай
#17

(2021-05-17, 15:15:58)ives_mb написа:  Тогава деинсталиране на приложението , инсталиране и гимнастиката с активирането на профила ти. Ако имаш м-токен става
още по - весело.

преинсталнах го ... не е от това..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)