Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да се подкара Volte на Realme устройство
#51

(2023-01-29, 22:48:41)batala написа:  Само уточнението е, че кода е за телефони Xiaomi. За Realme просто се чака добавяне на поддръжка от производителя или сменяш с друг телефон.

И също в настройките на точките за достъп не може да се добави ръчно за ims. Може само за мобилен интернет и MMS
[-] 1 потребител изказва благодарност на Miro2210 за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
Аксесоари
#52

Същия казус с едно поко, сложих а1 картата в с20 и волте се активира, после на поко-то заработи.
Цитирай
#53

Ами и това пробвах. Сложих си картата в на колегата redmi t9 и там веднага тръгна VoLte , върнах го на моя, но нищо.. отново няма
Цитирай
#54

Не се мъчете, с различните модели и оператори е различно - ако не тръгва и е сигурно, че е активирано от оператора за СИМ картата, нищо не може да се направи. Просто някои модели нямат настройки за някои от нашите оператори (комбинациите са различни). В семейството имаме realme 8, 8 pro и GT 5G - до скоро бяхме към виваком и volte работеше само на GT-то, и то проработи след някой от ъпдейтите на A12. На 8 и 8 pro не работеше. Сега сме към A1 и на нито един от трите не работи, явно и GT-то няма настройки за A1, даже и след последния ъпдейт на A13. СИМ картите със сигурност са активирани за VoLTE, защото всичките работят на стария ми POCO F1. Та така, 2023г. телефон за 800+ лева няма VoLTE...realme са идиоти.
Цитирай
#55

Ами аз когато звънях на А1 да ги питам, общо взето отговорът беше, че при тях трябвало да направили някакви настройки за самият телефон или нещо подобно. И за момента само за реалме c30 имало, а колега с реалме 9 си я има опцията, което не знам как става. Иначе като си сложа вивакомска карта се появява настройката и си работи VoLTE и сякаш а1 наистина трябва да добавят модела на телефона за да се появи, въпреки че както казах, на колега с 9-ка я има при положение, че имали само за c30.
Цитирай
#56

Значи, на realme 9 VoLTE работи с карта от A1? Интересно, защото този модел не го продават, или поне не го виждам да е обявен на сайта. 
Според мен, условията за работа на VoLTE са две:
1) телефонът да има настройки, подходящи за оператора
2) моделът да е разрешен за VoLTE от оператора
Ако е изпълнено 2), то настройката за VoLTE си я има, без да се прави нищо и то си работи. Ако е изпълнено само 1), то настройката за VoLTE се скрива, защото телефонът прави проверка дали VoLTE е официално разрешено от оператора за неговия модел. Телефоните xiaomi и poco имат настройки за нашите оператори, но не всички са официално разрешени. Вълшебният код #*#*86583*#*# изключва проверката за разрешение от оператора (VoLTE check ON/OFF) и понеже настройките ги има, VoLTE заработва на всеки модел xiaomi и poco, независимо дали е разрешен, или не (поне на всички, които аз съм виждал).
При realme не съм сигурен каква е ситуацията, защото няма код за изключване на проверката, но съм почти убеден, че и настройки за операторите нямат.
Цитирай
#57

Не знам. Аз доста се обърках като започнах да чета за това VoLTE, някои във ФБ групата пишат, че си бачка на А1 на гт2, с който съм и аз. Мислих си до скоро, че е от телефона, след като сложих вивакомската карта и се появи и си заработи реших, че е от оператора, после почвам да мисля за тези, които им върви на А1 как им върви при положение, че след обаждане ми казват, че само за c30 имали настройките или каквото е там.. а за на колегата може и 9 при да е не съм сигурен. От емаг, мисля че го взе наскоро на черният петък.
Цитирай
#58

(2023-02-16, 14:06:32)Mariqn_94 написа:  .. а за на колегата може и 9 при да е не съм сигурен. От емаг, мисля че го взе наскоро на черният петък.

Мога ли да Ви помоля, ако е възможно, да проверите дали е 9 или 9 pro? От 1г. имам GT 5G и е супер телефончето, но май ще го сменявам, защото ми омръзна да ги чакам евентуално с някой софтуерен ъпдейт да пуснат тази небивала екстра, дето я има и най-евтиния xiaomi/poco боклук.
Цитирай
#59

9 про е, каза че е доволен 8/128 е и има VoLTE Big Grin,
[-] 1 потребител изказва благодарност на Mariqn_94 за това мнение:
  • vmd70
Цитирай
#60

(2023-02-16, 15:53:45)Mariqn_94 написа:  9 про е, каза че е доволен 8/128 е и има VoLTE Big Grin,

Супер, благодаря много Smile
Цитирай
#61

Но не знам, ако само заради това ще го сменяш, не да стане като при мен, уж някои от групата твърдят , че го имат, а аз го нямам, смисъл да не и с 9 про да се окаже, че само някои го имат.. нямам идея де, ама да не се прецакаш
Цитирай
#62

Само да спомена че при А1 и за други модели-П30 примерно,Volte не го пуснаха на всички едновременно,през интервал може и месец.Това да се има в предвид,също за нас няма някаква специална настройка,когато го пуснат си се показва горе,след като е отметнато в настройките.

Huawei P30
Цитирай
#63

Загадката с A1 + realme 9 pro + работещо VoLTE май се разреши - току-що в olx видях обява за такъв телефон с гаранция от A1, т.е. явно по някое време са го продавали, или и сега си го продават, но не е обявен на сайта.
Цитирай
#64

Ами освен да се надяваме да добавят и нашите модели скоро, друго не виждам какво да направим
Цитирай
#65

Последното мнение от тази тема на колегата @vmd70 е отделено в нова тема и закачено най-отгоре в раздела. Благодаря за подробното обяснение.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#66

Айде честито! Днес дойде актуализация и вече има VoLTE
[-] 2 потребители изказват благодарност на Mariqn_94 за това мнение:
  • ganchev, Miro2210
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)