Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да се подкара Volte на Realme устройство
#26

Активиран ли е Volte от оператора за твоята сим карта?

Sent from моя китайчок Realme GT2 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
Аксесоари
#27

(2022-12-29, 01:12:41)Gam3r43 написа:  Хайде да споделите как ги оправихте.Ъпнал съм до последната версия, но в настройките имам само volte calls, но няма иконката volte горе при мрежата
Модела на телефона какъв е? Оператора също кой е?

Sent from my M2101K9G using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#28

Пичове, аз съм с Реалме гт2 нямам я опцията в настройките. На а1 съм и се обадих да ми я активират, но все още я нямам , някакви идеи?
Цитирай
#29

(2023-01-28, 00:47:51)Mariqn_94 написа:  Пичове, аз съм с Реалме гт2 нямам я опцията в настройките. На а1 съм и се обадих да ми я активират, но все още я нямам , някакви идеи?

Рестарт, фабрични настройки, софт? При мен на rui2 нямаше VoLTE, след първата актуализация до rui3 се появи. После след една актуализация изчезна и се оправи/появи след рисет. Същото беше станало и с колегата над твоя пост и при него се оправи с фабрични. Но сме с друг модел.
Цитирай
#30

Това софт какво трябва да значи? Рестартирал съм го вече, това отпада, явно ще иска фабрични, но сякаш не ми се играе този филм отново, защото скоро го правих.
Цитирай
#31

(2023-01-28, 15:17:25)Mariqn_94 написа:  Това софт какво трябва да значи?

Актуализирал ли си до последна версия на ОС?
Забравих само да уточня, че когато ми изчезна иконката в статусбара и реално си нямаше VoLTE, опцията в настройките си я имаше.
Цитирай
#32

Да, и нито като го взех с UI 3.0 с А12, нито сега с UI 4.0 A13 го има. Четох за някакви кодове от типа "*#*#4636#*#* също и *#*#86583#*#* и всякакви такива, но не се появява и това е
Цитирай
#33

А глобална версия ли е телефона или китайска?
Защото гледам руснаците са писали, че на китайската версия не работело.
Цитирай
#34

Честно казано не знам от къде се проверява, но съм склонен да вярвам, че е китайска, защото един колега си взе Реалме 9 на скоро и той е със същата версия UI 4.0 A13 и си я има опцията
Цитирай
#35

*#6776# въведи този код и дай снимка от SoftwareVersion - Manifest:Image
Цитирай
#36

(2023-01-28, 15:36:17)Miro2210 написа:  А глобална версия ли е телефона или китайска?
Защото гледам руснаците са писали, че на китайската версия не работело.

(2023-01-28, 16:22:55)Miro2210 написа:  *#6776# въведи този код и дай снимка от SoftwareVersion - Manifest:Image


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#37

Глобална версия е със софтуер за регион Европа. Или няма необходимите настройки от оператора(по-вероятно) или не са активирали по сим карта.
При мен също на rui2 нямаше опция в настройките.
Надявай се на актуализация.
Цитирай
#38

Като се обадих на оператора ми казаха, че няма значение с какъв телефон съм само трябва да го активирам от настройките, и че не ми е активирано за сим картата. Разбрахме се да го включи и каза, че до 2 часа ще е активно. Теглих някакви приложения за VoLte от плей стора и показват active, но не знам колко може да им се вярва.
Цитирай
#39

Е щом нямаш икона в статусбара не работи. Въведи *#*#4636#*#* , трите точки, IMS service status и дай снимка. Телефона нали е в 4G/5G мрежа?
Картата фирмена ли е или твоя лична?
Цитирай
#40

Не намирам това ims service status, иначе картата е корпоративен абонамент, но момчето от а1, каза че няма проблем това да се активира, иначе и на колегата, който я има опцията е с такава карта

Сега пуснах някакви клипчета в ютуб да видя с този код. При всички след като го въведат излиза някакво меню, при мен просто нищо не излиза само изчезва кода и до там.
Цитирай
#41

Не знам вече. Странно, че не излиза менюто! Модела не е стар и според мен би трябвало да има настройките на оператора, та остава вариант само сим картата. Или да се е бъгнало нещо и да иска рисетSmile
Цитирай
#42

Благодаря за съдействието все пак! Явно няма да го бъде, но здраве да е
Цитирай
#43

Чакаме да се появи още някой със същия телефон и на друг оператор.И друг вариант, пробвай със сим карта на друг оператор...
Цитирай
#44

Като четох във фейсбук групата на realme останах с впечатлението, че някой си имат опцията, други също като мен нямат включително и с други модели. Аз върнах и фабрични настройки сега, но ефект нулев
Цитирай
#45

Както и да е, пробвай с карта на друг оператор или карта на А1, но да не е корпоративен абонамент.
Цитирай
#46

Днес пробвах с на жена ми картата. Общо взето същата работа. Явно трябва да се примиря, че няма да го подкарам.
Цитирай
#47

Същия телефон на Yettel няма проблеми с Volte. Проблема е в A1 най-вероятно. Не са добавили телефона към мрежата си или самият телефон няма настройките за Volte на оператора. Така беше преди време и на Yettel ,но след време и няколко ъпдейта се появи опцията и Volte заработи без проблеми .

Sent from моя корейчок Samsung Galaxy S21FE using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#48

Ами какво да ти кажа.. обадих се уж го активираха, колега с реалме 9 си я има тази настройки, което ми е странно той да има аз не. Иначе, откакто съм с телефона по 3 ъпдейта минаха и все си я няма.
Цитирай
#49

@Mariqn_94

При всяко набиране на *#*#86583#*#* което е *#*#VOLTE#*#* се сменя между:
"VoLTE carrier check disabled" или "VoLTE carrier check enabled"
Трябва да е "disabled" (спряна проверка), така опцита за включване на VoLTE ще я има за всеки оператор (без проверка дали е от списъка с разрешение).

Трябва да има в APNs: IMS (и XCAP), ако ги няма може да се създадът ръчно.

Име: A1 IMS
APN: ims
APN тип: ims
APN протокол: IPv4/IPv6
APN роуминг протокол: IPv4

Име: A1 hos
APN: hos
APN тип: xcap
APN протокол: IPv4/IPv6
APN роуминг протокол: IPv4


От оператора (А1) трябва да е разрешен VoLTE - може да проверите като сложите sim картата в тлефон на приятел, който има A1 и при него картата работи.

Не трявба да има ExtraSIM на този номер - двете услуги са несъместими едновременно и няма VoLTE на основната и екстра картите.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#50

(2023-01-29, 22:46:42)Чо написа:  При всяко набиране на  *#*#86583#*#* което е  *#*#VOLTE#*#* се сменя между:

Само уточнението е, че кода е за телефони Xiaomi. За Realme просто се чака добавяне на поддръжка от производителя или сменяш с друг телефон.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 2 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • ganchev, Miro2210
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)