Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 10T 5G мрежа
#1

Здравейте!
Това не е платен коментар, а в отговор на мнения, които прочетох в темата за лични впечатления и коментари, която е заключена заради спам. Наясно съм, че мненията са от преди месец и нещо, но след това никой нищо не е писал.
В събота си взех 10T от Интернет. Първоначално като го пуснах си беше на 4G въпреки, че в предпочитания на мрежа беше избрано 5G. Свързах се с Оператор и обясних, че имам ново устройство и искам да се възползвам от 5G свързаността. Бях попитан дали устройството е купувано от тях. Без да влизам в обяснения казах, че е подарък и ми обясниха, че до 1 час услугата ще бъда активна и така стана. В момента си ползвам 5G мрежата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivan_Bonev за това мнение:
  • redsys
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега, кой е оператора, ако не е тайна?
Питам, защото в заключената тема един младеж ме убеждаваше, че по-добре от мен знае какво аз съм си говорил с обслужване на клиенти за активация на 5G.
Иначе за момента аз не откривам голяма разлика между това да ползвам телефона си в 5G или 4G мрежа.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#3

Разлика между 4G и 5G има, и то голяма. Ако е само сърфиране на страници, да разликата почти не се усеща, но при трансфер, разликата е доста голяма. Изпитано поне.

 Huawei P40 pro+    512GB black
Цитирай
#4

(2021-03-30, 16:15:28)siebel написа:  Колега, кой е оператора, ако не е тайна?

Добро утро, за Виваком става дума.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivan_Bonev за това мнение:
  • siebel
Цитирай
#5

(2021-03-31, 07:08:27)Ivan_Bonev написа:  Добро утро, за Виваком става дума.
Апарата вече поддържа и volte и vowifi официално от оператора. Ако не си активирал може да се пробваш.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 2 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • Ivan_Bonev, suffer
Цитирай
#6

Така... От няколко дни във Велико Търново, района около бившия "Нептун" и по бул. "" България " превключва на 5G иии скоростта пада до толкова, все едно е GPRS отпреди десетина години. Върна настройките на" Предпочита се 4G" и отново всичко лети с над 250 Mbps (на моменти и над 300). Но това само в 4G+. Мина ли на 5G, скоростта пада до 0.
Как е при вас?

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128  Limited edition + Mi 10t Pro Lunar Silver. 
Цитирай
#7

В Пловдив на всякъде лети.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 Huawei P40 pro+    512GB black
[-] 1 потребител изказва благодарност на carden за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#8

(2021-04-02, 21:11:08)carden написа:  В Пловдив на всякъде лети.

Еее, друго е това. Тук само на думи е 5G. Може и да го тестват, правят... Знам ли. Друг ако има от Търново - да сподели.

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128  Limited edition + Mi 10t Pro Lunar Silver. 
Цитирай
#9

На места се вижда част от потенциала на технологията.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#10

Не виждам разлика освен в скоростта на качване между 4G и 5G
[Изображение: Screenshot-2021-04-05-07-45-47-096-org-z...edtest.jpg]

[Изображение: Screenshot-2021-04-05-08-34-15-192-org-z...edtest.jpg]

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#11

Пуснаха го вече 5G-то и на нашата улица ( Велико Търново, до Спортна зала)


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128  Limited edition + Mi 10t Pro Lunar Silver. 
[-] 1 потребител изказва благодарност на emofilew за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#12

A тези, които сте на а1 взеха ли ви 500-те гигабайта на втория месец при условие, че бяха обещали 6 месеца да е активен пакета?

Позволих си да се обадя по въпроса на страницата им и сега на лични се опитват да ме баламосват като ми изгубиха вече 2 дни.
Ако някой има проблеми мисля, че колкото повече сме толкова по-адекватно решение ще има и няма да се случват такива простотии при бъдещи "кампании"
Тук им писах:
https://www.facebook.com/A1Bulgaria/post...6724311273


Прикачени файлове Миниатюри
   
.png Untitled1.png Размер: 11.06 KB  Сваляния: 316
Цитирай
#13
Photo 

Миналата седмица ми пуснаха съобщение, че на 18.04 приключва кампанията за тестване на 5G и ако желая да продължа да ползвам услугата, да си пусна план с 5G. На 21.04 допълнителните мегабайти изчезнаха. Пробвах отново на 1555 да пусна смс, но не ми връща никакъв отговор. Дори и като си превключa телефона на "предпочита се 5G", мрежата си остава 4G или 4G+.
П.п. прочетох внимателно условията на кампанията за тестване - стартът ѝ е даден на 20.11.2020г., така че 6 месеца изтичат на 20.04.2021г.. Ето и шот:


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#14

При мен стои 5G, но махнаха мегабайтите, което нарушава техните обещания и се оправдават със смс-ите които и аз им пратих. Много странни неща си позволяват.
Недей да пускаш смс на 1555, защото вече е платен
Цитирай
#15

Изчезнаха и мегабайтите и 5G сигнала. В т.1 пише:
... до изричното и прекратяване от A1...

Galaxy Tab S8+
Цитирай
#16

Да. И при мен бонусът изчезна на 18.04. Получих същия смс и аз, с който ме информират, че кампанията е приключила и ако искам да остана в 5G-то, трябва да активирам план, в случая A1 Unlimited, 34лв. промоция само до края на април, който е с неограничени мегабайти бързи и всичко останало. Та аз този план го активирах още към 3-4 април и сега положението със 5G e следното:


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128  Limited edition + Mi 10t Pro Lunar Silver. 
[-] 1 потребител изказва благодарност на emofilew за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#17

(2021-04-24, 20:38:21)Steve написа:  Изчезнаха и мегабайтите и 5G сигнала. В т.1 пише:
... до изричното и прекратяване от A1...

Но не и за мегабайтите.
Направо си плачат за КЗП Wink
Защото са изтрили (удобно) новината ит help.a1.bg, но кешът в гугъл още стои.
Да бе забравяме че хората рядко четата правилата и условията на кампаниите, но заглавията от новините винаги биват запомнени
Цитирай
#18

Нищо не могат да им направят КЗП, защото са спазили условията на промоцията според тях. Обещали са 6 месеца и са дали 6 месеца. Могат да се интерпретират много вариации. Лошото е, че е подвеждащо , а в България това не е проблем.
Цитирай
#19

Няма 6 месеца от ноември до април
Цитирай
#20

Явно имам грешка , подведох се от колегата valkov2, но в условията за периода на кампанията не са вписали краен срок, а само че ще бъде прекратена с уведомяваш СМС. Въпреки всичко съм съгласен с действия предизвикващи преустановяване на тези подвеждащи практики.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#21

(2021-04-25, 09:34:28)redsys написа:  Явно имам грешка , подведох се от колегата  valkov2, но в условията за периода на кампанията не са вписали краен срок, а само че ще бъде прекратена с уведомяваш СМС.  Въпреки всичко съм съгласен с действия предизвикващи преустановяване на тези подвеждащи практики.
Тук си признавам грешката в изчислението. Ако някой се е подвел, да ме извини. 
От една страна действително има разминаване между рекламната кампания, разпространявана по медии и др. и официалните условията публикувани на сайта им. От друга обаче, за да има санкция от страна на КЗП трябва да има претърпени финансови вреди от страна на потребителите. В случая се касае за безплатно тестване на част от мрежата от потребителите и не мисля, че КЗП ще наложи каквато и да е санкция.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • redsys
Цитирай
#22

Идеята е да се защитят потребителите от всякакви своеволия на операторите, банките и т.н всички, които безнаказано си променят условия и добавят такси защото така им е хрумнало.
Факт е, че кампанията е безплатна, но смс-ите станаха платени 2-3 дни преди да оповестят спирането, а когато са ти обещали 500гб за 6 месеца ти става друго потреблението, и ако не си видял, че са ги махнали можеш да си профукаш текущия план с няколко теста
Цитирай
#23

Не знам как ви изкарва скорости около 1 гигабит, като на мен повече от това не показва. Аз съм на план Smart M+ с неограничени минути и 15 000 MB на максимална скорост, ако има значение.
   

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#24

Може би защото оператора е Vivacom и още не са пуснали истинската 5G мрежа на 3.нещо си GHz.
Или пък защото, доколкото виждам не сте в обхвата на 5G, а на LTE.
Аз лично съм правил около 413 Mbps в мрежата на Vivacom.
Като тръгне истинското 5g и вие ще достигате около 1000 Mbps, вероятно.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#25

Свързаността ми е на 5G. Вижда се на скрийншота, въпреки VoLTE-то до него.
[Изображение: 7923569a67bd41c1e8a5ce5bf89520f4.jpg]

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)