Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 10T 5G мрежа
#26

(2021-04-26, 07:43:38)Ivan_Bonev написа:  Не знам как ви изкарва скорости около 1 гигабит, като на мен повече от това не показва. Аз съм на план Smart M+ с неограничени минути и 15 000 MB на максимална скорост, ако има значение.
Далеч съм от мисълта да се заяждам, но на предпоследния ви screenshot (този от теста направен сутринта), над location-а пише LTE. Затова и коментарът ми беше такъв.
На последният ви screenshot (направен няколко часа по-късно) вече се вижда 5g.
Както и да е. Високите скорости ще дойдат след като 5g-то заработи на истинските си честоти, а не на честотите на 4G.
А1 пуснаха тестовете на честотите на 5g и за крайни клиенти (колко са имали право да го правят без лиценз и да го рекламират е друг въпрос, не го коментирам), а не както другите два оператора.
Предполагам, че разликите в скоростта на мрежите и на трите оператора няма да се големи, когато всички заработят на пълна пара. Както беше на 4g, 3g и т.н., аз не съм намирал особена разлика, поне на мястото, на което живея.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
[-] 1 потребител изказва благодарност на siebel за това мнение:
  • Ivan_Bonev
Цитирай
Аксесоари
#27

Все пак дадоха, но след 5 дни чакане


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#28

Това е супер. Заплаши ли ги??? Не вярвам някоя друга фирма да направи опит да се поправи по-какъвто и да било начин. От моя гледна точка , това е похвално. И за двете страни. Smile
Цитирай
#29

(2021-04-28, 18:06:51)suffer написа:  Все пак дадоха, но след 5 дни чакане

Доколкото проследих темата, са те резнали на 4-я месец от теста, нали така ? И сега ти дават още 6 месеца?

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#30

(2021-04-28, 20:33:05)redsys написа:  Това е супер. Заплаши ли ги???  Не вярвам някоя друга фирма да направи опит да се поправи по-какъвто и да било начин. От моя гледна точка , това е похвално. И за двете страни. Smile

Не съм от заплашващите, просто настоях за адекватно решение. За тях явно това беше начинът да ми затворят устата

@valkov2 може и 2-ри трети месец да е било. Не помня с точност, но в никакъв случай не беше 6-ти.
Според мен си беше за КЗП казус, но те настояха да си пишем на лични
Цитирай
#31

(2021-04-26, 15:46:34)Ivan_Bonev написа:  Свързаността ми е на 5G. Вижда се на скрийншота, въпреки VoLTE-то до него.
[Изображение: 7923569a67bd41c1e8a5ce5bf89520f4.jpg]
Скоростта е такава, понеже вивата нямат още 5G на 3.6-3.8GHz.
Това 5G, което в момента имат е т.нар. DSS - динамично споделяне на спектъра.
Реално се ползват честотите за 4G за да докарат и 5G Smile
Интересно ми е кога вивата ще започнат да пускат 5G на 3.6GHz.
Тогава чак може да видим скорости, сходни с на A1 (~1Gbps)
Цитирай
#32

Те спряха изобщо 5G, ти питаш за друго. Говоря за договор подписан в края на миналата година, на новите сигурно още си върви.
Не че имаше някаква разлика, но все пак...
Цитирай
#33

Да попитам тук в темата, с MI 10 T lite съм и нямам 5G? Aбонат съм на А1, според тарифният ми план, трябва да имам. Питах ги в офиса, казаха, че трябвало само да задам 5G, като предпочитана мрежа и нищо повече. Това е зададено в настройките, но уви...

Xiaomi Mi 10T lite 5G, Samsung A7 2018, Mi Box S, Mi Band 5.
Цитирай
#34

@hristoxm, обади се на Оператор да ти активират 5G, поне при мен на Виваком така беше. Защото и аз като си взех телефона първоначално беше избрано 5G на мрежа, но такава не улавях и след обаждане и активиране (странно, но факт), се получи.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)