Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сходно на Nokia 7 plus устройство
#1

Здравейте! Разполагам с 500лв. Търся устройство, което по интерфейс, производителност, издръжливост и камера да се доближава максимално до Nokia 7 plus, като съм склонен на определени компромиси в рамките на минимума. Снимам редовно видеа и  провеждам видео разговори натоварвам телефона с няколко приложения едновременно, пример: Google Meet, Classroom и Chrome едновременно. Важно ми е да мога да записвам телефонни разговори. Предложиха ми китайци като Poco X3 NFC и Redmi Note 9 Pro. Сегашния ми телефон едвам се зарежда, заради проблемна букса, а смяната е свързана със смяна на счупения дисплей, което е икономически рентабилно за този морално остарял модел. Моля за помощ и ако ще ми се трие темата, то поне ми напишете съобщение къде бъркам, защото не мога да разбера. Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Poco X3 NFC е много добър избор, друг вариант мога да ти предложа Realme 7, той е под 500 лв най-напомпаната версия. Има и Самсунг А51 в емаг за 500 лв, ако искаш Amoled екран.
Цитирай
#3

Ако държиш на изчистената операционна система, каквато е в Нокията, погледни Моторола. G9 plus, G 5G plus и др.

Sent from my moto g 5G plus using Tapatalk
Цитирай
#4

(2021-03-30, 22:17:32)pohoki94 написа:  ... Важно ми е да мога да записвам телефонни разговори...

Трябва де е ясно, че тази функционалност не е налична в телефоните за европейския пазар. Гугъл я спря заради промени в законодателството. Единствения вариант за качествен запис на обаждане остава (поне на мен не ми е известен друг) на апарат на xiaomi/redmi да се смени ОС с такава от друг регион (индонезия, китай или направо да се закупи с такава от алиекспрес) или xiaomi.eu. Това предполага известни гимнастики за които има информация и тук, и в нета като цяло. Не е лошо да се прегледа и да се вземе предвид.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Huawei Nova 5T,има записване на разговори,издръжлива батерия,процесора е ката на П30 Про,камерата е добра,надежден телефон е,има си гугъл приложения. Ето тук можеш да прочетеш мнения  https://forum.androidbg.com/showthread.p...62&page=13
Цитирай
#6

(2021-03-31, 08:01:26)DoryanY написа:  Huawei Nova 5T,има записване на разговори,издръжлива батерия,процесора е ката на П30 Про,камерата е добра,надежден телефон е,има си гугъл приложения. Ето тук можеш да прочетеш мнения  https://forum.androidbg.com/showthread.p...62&page=13
Разгледах го, но няма слот за карта памет, а ми е важно, че постоянно не ми стига мястото(имам и облак, но нямам доверие).
Цитирай
#7

Тогава Poco X3,ако не ти се занимава с други РОМОве,има приложение което записва разговори,при това отлично но е платено за постоянно ползване,има тестов период който е безплатен  https://callrecorder.skvalex.com/get
Цитирай
#8

(2021-03-31, 07:10:20)GodPetar написа:  Ако държиш на изчистената операционна система, каквато е в Нокията, погледни Моторола. G9 plus, G 5G plus и др.

Sent from my moto g 5G plus using Tapatalk

G 5G plus е добра алтернатива на Нокията, но май Poco x3 NFC го бие. Какво е вашето мнение?
Цитирай
#9

При huawei телефоните с последните ъпдейти 11.0.....също има запис на разговорите.
Цитирай
#10

(2021-03-31, 09:27:20)DoryanY написа:  Тогава Poco X3,ако не ти се занимава с други РОМОве,има приложение което записва разговори,при това отлично но е платено за постоянно ползване,има тестов период който е безплатен  https://callrecorder.skvalex.com/get

Когато имах SGS 1 се занимавах с ромове, надали са се променили много нещата. По отношение на записването на разговор, има една програма в Play Store, CubeACR, ползвам я на Нокията, няма ли да мога и на Poco, ако го купя да я ползвам. Мнение за Moto G 5G Plus, спрямо Poco X3 NFC?
Цитирай
#11

Използвам Nokia 7 Plus почти 3 години и знам какво търсите. За да имате същия интерфейс, трябва да се търси телефон с чист андроид. В момента такива правят Моторола, Нокия и Гугъл (но го изключвам като вариант заради цената). Между Poco и предложената Моторола първият е с по-добри характеристики, но пък интерфейса е по-шарен и с допълнения от производителя. Без значение към кой модел се насочите (дори да не е с интерфейс като на Нокията), като съвет мога да дам на място в магазин да тествате камерите, защото често виждам, че телефони 400-500 лв не могат да постигнат качеството на 7 plus и често ме питат с кой от новите телефони съм сниммал Big Grin Успех с избора!

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobi_1217 за това мнение:
  • pohoki94
Цитирай
#12

Motorola Moto G 5G Plus е с 90Hz, ips, Snapdragon 765, няма стерео звук, 5000mAh.
Poco X3 NFC е с 120Hz, ips, Snapdragon 732G, стерео звук, 5160mAh.
Аз бих взел Poco, като се има предвид цената.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

(2021-03-31, 09:59:38)pohoki94 написа:  Когато имах SGS 1 се занимавах с ромове, надали са се променили много нещата. По отношение на записването на разговор, има една програма в Play Store, CubeACR, ползвам я на Нокията, няма ли да мога и на Poco, ако го купя да я ползвам. Мнение за Moto G 5G Plus, спрямо Poco X3 NFC?
CubeACR също записва,но много тихо,до като тази е може би единствената външна програма която записва качествено,дори и flac формат,изпробвано и потвърдено от доста потребители във форума.Ако CubeACR ти върши работа и той става.А другата програма работи на 10 и 11 само свалената от сайта.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)