Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 10 Pro - Лични впечатления и коментари
#1

Понеже виждам, че няма такава тема все още, реших да направя. Все повече се увеличават собствениците на въпросният телефон.

За 3 седмици ползване мога да изкажа следните хубави и не чак толкова неща.

Като плюсове мога да дам издръжливостта на батерията. Дава ми към 7 часа екран, понякога повече, понякога по малко, зависи вече какво правя с телефона. Работи бързо, много по-бързо от стария ми Galaxy A50. Камерата е хубава, ще кача и отдолу един линк със снимки от Русе и Търново на перфектна светлина и няколко нощни. Сравнявах го с Iphone 12 и снимките при него са доста по остри и детайлни, особенно нощните.
И най-големия плюс е дисплея, разбира се. Много светъл, никакъв проблем при силно слънце.

Също така има и няколко неща, които ме дразнят. Първото е нотификациите. MIUI имат някакви проблеми с нотификациите и има случаи в които ги получавам след 20-30 минути. Балончето от месинджър е квадратно и месинджър ми излиза на половината екран, мисля си че това има общо с опцията floating window, но пишат че това е от MIUI.
Ползването на Рам паметта не е особенно оптимизирано. Имам свободни около 2.5гб рам и като затворя едно приложение и реша да го отворя веднага след това, то вече е затворено... Не се случва често, но като се случи изобщо не е приятно.
Също така Dark mode има някакви проблеми. Понякога ако има бял текст върху някакъв фон го прави в цвета на фона и абсолютно нищо не се чете. А пък ако има бял бутон върху черен фон, все едно няма бутон, прави го черен.
Но това са неща, които ги има при всички с MIUI предполагам. 

За сега такива са ми наблюденията. Пускам и един линк със снимки.

Снимки
[-] 5 потребители изказват благодарност на nedko1999 за това мнение:
  • alexbg67, Antoan, iwan33, milenvn, nnikolaev
Цитирай
Аксесоари
#2

С Google Camera пробва ли как снима? Според клипове като този: https://youtu.be/b7mGOVvhp7E по-добре било и имало стабилизация на видеото при 1080/60 и 4К/30. С GCam Urnyx05 2.2fix


[-] 2 потребители изказват благодарност на nnikolaev за това мнение:
  • Antoan, milenvn
Цитирай
#3

(2021-04-04, 16:32:38)nnikolaev написа:  С Google Camera пробва ли как снима? Според клипове като този: https://youtu.be/b7mGOVvhp7E по-добре било и имало стабилизация на видеото при 1080/60 и 4К/30. С GCam Urnyx05 2.2fix



Качих два клипа към същия линк в горната публикация, обаче този който е сниман с Gcam и съответно е стабилизиан на 4к го изкарва само 1080p. На телефона си е в пълната резолюция, много добре се получават клиповете на 4к със стабилизазия. Дано Xiaomi я вкарат и в тяхната камера, която за мен е по-добра от Gcam (поне от наличните релийзи в момента).
[-] 4 потребители изказват благодарност на nedko1999 за това мнение:
  • Antoan, milenvn, nnikolaev, totto
Цитирай
#4

За max Xiaomi Redmi Note 10 Pro Max интересно клипче гледах (разглобяване), та се оказа с пластмасов гръб и камерата не е 108, а 48 мегапиксела. Дали това е истина или само за индийския пазар е така и дали и в Xiaomi Redmi Note 10 Pro не е същата работа...? Huh
Edit:
Изглежда , че става въпос за Redmi Note 10, който си е е с 48 мегапискела. Подведох се по неправилното заглавие на видеото. Тук разглобяват и Note 10 Pro и 10 Pro Mxx . Те са си с 108 Mpx
Цитирай
#5

А каква е разликата между Про и Про Мкас, аз щото не мнамерих такава?!
В ГСМ Арена изобщо не е отбелязан този модел Про Макс?!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#6

В камерите:
Redmi Note 10 Pro - 64 MP Quad Rear & 16 MP Front Camera ;
Redmi Note 10 Pro Max - 108 MP Quad Rear & 16 MP Front Camera.

 
Цитирай
#7
Photo 

Аз чакам този модел от снимката и пише само 10 Пто, не Макс
То па не мога да кача снимка тука...RN10 Pro

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#8

Най-вероятно моделът ще само за Индия.

 
Цитирай
#9

Видя ли скрийншота по горе?

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#10

(2021-04-11, 11:17:49)dingila написа:  А каква е разликата между Про и Про Мкас, аз щото не мнамерих такава?!
В ГСМ Арена изобщо не е отбелязан този модел Про Макс?!

Разликата е само за моделите за индийския пазар. Това, което получават в Китай и тук в Европа се казва Redmi Note 10 Pro със 108MP камера.
Цитирай
#11

(2021-04-11, 11:46:10)dingila написа:  Видя ли скрийншота по горе?
Да, видях го.

 
Цитирай
#12

Получих го вчера, всичко 6!
Много пъргав, перфектен фингърпринт,Камерата е ок, дисплея е супер.
8/128 е моя
Руски е, всичко беше на руски, опаковки, найлочнчета, всичко....рома също, но чакам седмица и Xiaomi EU Wink

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
[-] 1 потребител изказва благодарност на dingila за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#13

(2021-04-13, 19:24:18)dingila написа:  Получих го вчера, всичко 6!

Честито  Storstark  От Русия ли го поръча?


Цитирай
#14

(2021-04-13, 19:24:18)dingila написа:  Получих го вчера, всичко 6!
Много пъргав, перфектен фингърпринт,Камерата е ок, дисплея е супер.
8/128 е моя
Руски е, всичко беше на руски, опаковки, найлочнчета, всичко....рома също, но чакам седмица и Xiaomi EU Wink

И аз мисля да сменям с xiaomi.eu, обаче има коментари, ще телефона става доста по-бавен.
Цитирай
#15

(2021-04-13, 19:24:18)dingila написа:  Получих го вчера, всичко 6!
Много пъргав, перфектен фингърпринт,Камерата е ок, дисплея е супер.
8/128 е моя
Руски е, всичко беше на руски, опаковки, найлочнчета, всичко....рома също, но чакам седмица и Xiaomi EU Wink

Честито! Щом всичко е на руски има ли  запис на разговорите и FM радио? Или трябва и регион Русия да избереш?
Цитирай
#16

(2021-04-13, 20:30:09)milenvn написа:  Честито  Storstark  От Русия ли го поръча?

Не, от Германия, някъв немец от ми фен фестивал там нещо си...

(2021-04-13, 22:14:04)nedko1999 написа:  И аз мисля да сменям с xiaomi.eu, обаче има коментари, ще телефона става доста по-бавен.
То хубаво ма няма Добро рекавъри още.
Поне индонезийски ром за РН10Про
Руския ром е като глобалния почти с гугълските фишеци. 
В събота или неделя ще бодна индонезийски...
 Като излезе хубаво рекавъри ще е ЕУ-то

Бе като цяло телефона е чук, доста е добре спрямо предните редмита!
400к прави в антуту.
Много е пъргав, за камерата не мога да кажа нищо...Не съм от тези хора дето припадат по пиксели и прашинки Smile

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
[-] 1 потребител изказва благодарност на dingila за това мнение:
  • nedko1999
Цитирай
#17

[Изображение: K16l9Vr.jpg]Ето и една обработена снимка с телефончето. Вече два месеца го полвам и съм много доволен!
Цитирай
#18

Телефона е чук отвсякъде!
Даже не ме изнервил изобщо досега!
Мислих да му бодна ЕУ, ма няма нужда, с индонезийския е топ ?

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#19

Здравейте, от няколко дена се двуомя между xiaomi redmi note 10 pro, и samsung a72, Samsung s20 fe, при преподписване, как е xiaomi, с постоянно пуснат Нет, WiFi, GPS, колко издържа, четох че трябва да се държи по особен начин при разговори за да не света, камерата и видео как снима
Цитирай
#20

С нет към 7-7:30ч ...всеки ден с пълен тормоз толкова.
На уифи ще ти изкара над 10ч
И снимки и видео са на ниво
Проблем нямам по време на разговори!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#21

(2021-05-10, 17:04:51)djorov80 написа:  Здравейте, от  няколко дена се двуомя между xiaomi redmi note 10 pro, и samsung a72, Samsung s20 fe, при преподписване, как е xiaomi, с постоянно пуснат Нет, WiFi, GPS, колко издържа, четох че трябва да се държи по особен начин при разговори за да не света, камерата и видео как снима

Между горе изброените, просто няма база за сравнение. С20 ФЕ си е флагман с буквално двойно по мощен чип от другите 2 средни клас телефона. (Според антуту бенчмарк)
Камерата също трябва да е 1-2 идеи по добра.
Ако трябва да се избира само между тези 3 телефона, С20 ФЕ е най добрия избор и ще изкара доста години.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#22

(2021-05-10, 23:37:20)bgbore_96 написа:  Между горе изброените, просто няма база за сравнение. С20 ФЕ си е флагман с буквално двойно по мощен чип от другите 2 средни клас телефона. (Според антуту бенчмарк)
Камерата също трябва да е 1-2 идеи по добра.
Ако трябва да се избира само между тези 3 телефона, С20 ФЕ е най добрия избор и ще изкара доста години.

Четох че батерията на s20 fe държала много малко
Цитирай
#23

(2021-05-10, 15:26:58)dingila написа:  Телефона е чук отвсякъде!
Даже не ме изнервил изобщо досега!
Мислих да му бодна ЕУ, ма няма нужда, с индонезийския е топ ?

и не работи NFC защото си с несертифициран гугъл плей, а за да го подкараш трябва от 9 кладенеца вода да донесеш. Така и така си отключил - слагай ЕУ Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • emzo
Цитирай
#24

Още не ми се е налагало да ползвам NFC.
Да ъпна тия дни нормално на 12.5 ?
Ще бодна ЕУ ма просто не ми се ръчка сега.
А защо на Индонезийския да не работи нфц-то?
Нали е сток рома

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#25

Защото е отключен буутлоудъра и няма как да мине сейфти нет , а плейстор е несертифициран, което са изискванията за работа на Google pay
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)