Анкета: Използвате ли TV Box? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, използвам
47.83%
22
47.83%
Не, преди използвах
8.70%
4
8.70%
Не, никога не съм използвал
43.48%
20
43.48%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли TV Box?
#26

(2021-04-05, 13:38:25)MeRtYy написа:  Мислех да купувам бокс, но накрая се спрях на chromecast 3, за гледане на филми и съдържание от компютър и телефон е по-удобно и евтино. Като standalone бокс само nvidia shield tv ми хареса, но навсякъде се продава на космически цени, дори втора ръка.
Nvidia-та е едновременно и геймконзола и затова държи цена, обаче е с качествени компоненти и има поддръжка.
Има и много скъпи марки ТВбоксове.

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

(2021-04-04, 21:04:51)hazART написа:  А каква е разликата между Android телевизор и tv box.
И тоя chromecast нещо подобно на tv box ли е.
АндроидТВ е по-орязан откъм възможности отколкото един Андроид ТВбокс.
Така препоръчват и колегите от Телеграм групата, която по-горе споменаха. Има доста хора тук от форума там в нея група.
AppleTV всичко се плаща.
А с Андроид ТВбокс, Андроид ТВ , Смарт ТВ, телефон , таблет можеш да гледаш и безплатно IPTV. Има много плейъри. В групата споделят различни m3u ТВ листи, както и много работещи портали с MAC адреси.

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 4 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • DoryanY, MeRtYy, milss, SE Neo V
Цитирай
Аксесоари
#27

Той Хромкаст 2020 си е твбокс
https://youtu.be/sKAFXRP9UEU

Sent from my HUAWEI CAN-L11 using Tapatalk
Цитирай
#28

Не съм ползвал такова чудо,чел съм,но така и не видях голямо приложение,поне за мен.Старомодния начин ползвам,всичко от лаптопа отива на ТВ-то чрез HDMI.

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#29

Вариант е, ако компа и големия екран са в едно помещение, а ако не са?.. А за Хрома не съм съгласен, че заменя Бокс, докато не го замени. Той е само посредник, докато бокса е източник.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#30

Не виждам дали има анкета, защото пиша през тапата.
Имам два андроид бокса. Първият взех преди няколко години, беше с нормален андроид, който в последствие смених с android TV. После пък си взех втори бокс вече със сертифициран ATV. И двата в момента са си закачени към TV-то. За около 100 лв. телевизора стана smart, а бях се замислил за смяната му.
Ползвам ги за доста неща - филми (вече забравих какво е да се свалят торенти), телевизия, youtube, cast-ване от телефона, някой и друг футболен мач, който не го дават по нашите телевизии...
Свърши ми работа дори за една инцидентна zoom среща.
Според мен TV box-а е доста полезна джаджа.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#31

Зарибявате ме и май ще пиша тука на няколко човека да ми разяснят някои неща.

Един последен въпрос: прекъсват ли ви каналите , както прекъсва из сайтовете, когато гледаш?
Цитирай
#32

Аз гледам през булсатком fusuon и много рядко има дерт. За другите приложения за тв нямам идея.
Цитирай
#33

Aко гледаш с портали, няма прекъсване, буфериране. Естествено ти трябва стабилен нет.

1916 
Цитирай
#34

Добре де, колегите дето ползват Компютър или Телефон/ таблет вързан към телевизора, как аджеба се оправят без дистанционно?! Или има някъв трик с който не съм запознат?

(2021-04-05, 13:38:25)MeRtYy написа:  Мислех да купувам бокс, но накрая се спрях на chromecast 3, за гледане на филми и съдържание от компютър и телефон е по-удобно и евтино. Като standalone бокс само nvidia shield tv ми хареса, но навсякъде се продава на космически цени, дори втора ръка.

Точно това съм споделил в началото на темата. Всичко под Nvidia Shield е копмромис, който при ежедневна употреба ще ти изпили нервите. Аз полвин година се качвах нагоре по ценовата стълбичка за да разбера, че компромис не трябва да се прави. Повтарям, става дума за ежедневна употреба от цялото семейство. Лесно и без постоянно добавяне и променяне на линкове, макове, файлове дето днес работят, утре цък. Моето уважение към експертите, но за нас лаиците скъпият начин е най доброто решение. Защото е подготвено именно от Експерти.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#35

Аз гледам повече филми ,от лаптопа прехвърлям на телевизора,пускам филма и субтитрите и го местя на телевизора,правя го на цял екран а дистанционното само за звукъ.
Цитирай
#36

Използва ли някой TV Box?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#37

След много сменени ТВ кутийки, Хромкастове и прочие стигнах до извода, че няма по-добро от един безшумен компютър под телевизора.

LG OPTIMUS ONE P500  - Cyanogenmod 7 (2.3.7) DEATH => Samsung Galaxy SIII Neo 5.1.1 (Resurrection Remix LP v5.5.9) rooted TWRP => Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon - MIUI Global Stable 9.2.1.0 => Samsung Galaxy S20 FE - Android 12
Цитирай
#38

За малко да вляза в тоА филм с тиви боксовете...
Смятах стар модел телевизор за жената да взема и тв бокс или хромкаст...
Четох правих струвах и ей го решението-
kivi-21' и едногодишен пакет max на tplay...сичко ми излезе 350 кинта...
Нема кабели нема нищо...Излъгах-има един кабел...захранването на телевизорчето.Шервам нета от тилифоня-и там съм на макс...Лошото е че черните на всеки 10 гб искат смс...Некой път,ако съм свалил повечко филми на лаптопа...требе по десетина смс-са да пущам.
Цитирай
#39

(2023-07-15, 23:00:46)hazART написа:  Използва ли някой TV Box?

Аз! Nvidia Shield Pro.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#40

(2023-07-15, 23:00:46)hazART написа:  Използва ли някой TV Box?
Много хора . Включително и аз... Повече от 5 години телевизорът служи само и единствено като екран на бокса...
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)