Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как ви следят ?
#26

Личните данни на почти половин милион българи изтекоха от Facebook

https://www.marica.bg/balgariq/lichnite-...t-facebook
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#27

От Фейсбук не е необходимо да изтичат, те ги продават на трети страни най-свободно
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • MeltrumSpectrum, oxuboxu
Цитирай
#28

Следене ли? Голям праз!
Съвременния проблем не е липсата на информация (от всякакъв вид, а прекалено голямото ѝ количество!
В повечето случаи - следенето е за статистически цели, а не персонално!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#29

За тези които имат проблеми с руския, гугъл превежда отлично от руски на английски

https://pulse.mail.ru/article/kitaj-prid...se_mail_ru

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#30

Google възнамеряват да добавят нова секция в онлайн магазина за приложения. Интеграцията ще предоставя повече информация за личните данни, които споделяме. Функцията работи по същия начин, както въвеждането на „Privacy Labels“ в App Store, което предизвика широк отзвук сред разработчиците.

https://www.themainline.bg/159033/

 
Цитирай
#31

Google ще наложи използването на двуфакторната си система за автентикация (2SV) по подразбиране за всички акаунти. Потребителите, които вече са настроили 2SV ще бъдат запитани за потвърждение дали правилният човек се вписва в акаунта.

https://mobilebulgaria.com/news/google-s...ki-akaunti

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • gogoge6
Цитирай
#32

Може би се казва по друг начин, но аз съм настроил пощата си в Гугъл така, че  през някакъв интервал от време/гугъл само знае/ ми праща мейли на други 2 пощенски кутии, когато се впиша в акаунта си. Казва ми кога, от къде, и с какво устройство до пощата ми е даден достъп. На мен лично това ми е достатъчно. Аз личната си поща отварям само на лични устройства, никога на служебни. Така ми е най-сигурно.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#33

Смартфоните на Samsung вече са защитени срещу уязвимост, която позволява на хакерите да подслушват потребителите.

https://www.digital.bg/smartfonite-na-sa...23460.html

 
Цитирай
#34

Да събират, ако искат и отчет ще им дам кога ходя до тоалетна и кога ям.
Може да им и кажа какво мисля за тях и къде могат да ми седнат.
Цитирай
#35

(2021-04-03, 09:27:37)Han_Solo написа:  Събират информация ако им се  разреши ама като не се четат ония "чаршафи" споразуменията за конфиденциалност и се бърза да се кликне на "йес" вместо на "повече опции"
При повечето приложения има настройка да се изпращат данни само когато са активни, а в новите версии на андроид има и възможност да се гасят приложенията на заден план... повечето де

Наборе....това е само цитат от статия в калдата.....Не знам дали мога да дам линка.....
Този списък включва 647 компании!
Едва ли си отворил и махнал отметките на всички....
Аз се пробвах да отмятам....на не помня кой сайт.....еми отказах се към тридесетия им партньор който получава разрешение...исул-исул...
Нали се сещате че това да не можеш да си отвориш капака и махнеш батерията е умишлено,а не за икономия на един,два,пет грама пластмаса.

nokia 3650---sony-ericsson p900---nokia 3230---nokia n95 8gb---lg optimus 3d---samsung galaxy s4 9505----lenovo p2-----samsung galaxy a71
Цитирай
#36

(2021-05-17, 19:46:30)gogoge6 написа:  Нали се сещате че това да не можеш да си отвориш капака и махнеш батерията е умишлено,а не за икономия на един,два,пет грама пластмаса.
И за какво е според теб ?

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#37

(2021-05-09, 15:23:55)NoMaD написа:  Google ще наложи използването на двуфакторната си система за автентикация (2SV) по подразбиране за всички акаунти. Потребителите, които вече са настроили 2SV ще бъдат запитани за потвърждение дали правилният човек се вписва в акаунта.

https://mobilebulgaria.com/news/google-s...ki-akaunti

Е те това вече е плашещо...Няма да можеш да клинчиш-ами аз не знам нищо,телефона ми го откраднаха,не съм аз....Няма не съм аз,влязъл си с двуфакторната защита.....

nokia 3650---sony-ericsson p900---nokia 3230---nokia n95 8gb---lg optimus 3d---samsung galaxy s4 9505----lenovo p2-----samsung galaxy a71
Цитирай
#38

(2021-05-17, 19:46:30)gogoge6 написа:  Наборе....това е само цитат от статия в калдата.....Не знам дали мога да дам линка.....
Този списък включва 647 компании!
Едва ли си отворил и махнал отметките на всички....
Аз се пробвах да отмятам....на не помня кой сайт.....еми отказах се към тридесетия им партньор който получава разрешение...исул-исул...
Нали се сещате че това да не можеш да си отвориш капака и махнеш батерията е умишлено,а не за икономия на един,два,пет грама пластмаса.

Има сайтове, които съвсем коректно има опция reject all, включително и за legitimate interest, щом има въртели значи страницата не е съвсем читава. Аз обаче имах предвид също и инфото което събира и Гугъл и настройките там, също както и другите приложения, аз примерно понеже се интересувам сравнително повече от навигации ми, беше попаднало инфо, че Сиджик не са съвсем коректни в това отношение и там да кажем не оставям приложението да работи на заден план и да споделя данни, всъщност съм оставил доста малко приложения да го могат и то тия, които са ми необходими... Това имах предвид на първо място

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
[-] 1 потребител изказва благодарност на Han_Solo за това мнение:
  • gogoge6
Цитирай
#39

Google ще даде възможност на потребителите да блокират достъпа на приложенията до рекламните идентификатори на техните мобилни устройства.

https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...61908.html

 
Цитирай
#40

(2021-04-03, 19:25:05)Han_Solo написа:  Влизали ли сте скоро в настройките за поверителност на профила си в гугъл
Представи си, влизали сме и сме го настройвали това- вероятно преди ти да разбереш, че съществува такава настройка. И какво от това- и като го въведоха се знаеше, че е за заблуда на врага. Официалното изявление е от сорта на "Не записваме данните, но все пак поради куп причини които няма да схванете понеже сте ....... данните от ГПС-са се изпращат на сървърите ни и това е за ваше добро"- остава да им повярваме какви  Angel  са тея хора и как мислят за нас  Tooth
Цитирай
#41

(2021-06-05, 17:53:29)milen.stefanov написа:  Представи си, влизали сме и сме го настройвали това- вероятно преди ти да разбереш, че съществува такава настройка .....

Не знам дали е от преди това, първия ми андроид беше HTC Tattoo а версията беше 1.6 ....
И съм руутвал и къстъм ромове и кернели съм слагал.
А ти, като гледам си тук отскоро

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#42

Което не значи, че е правил нещата които ти си правил преди теб! Интересно ми е, как се мислите за по-добри от някого, когото не познавате?

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#43

Ами нали и аз това писах....

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#44

Да поуспокоим страстите ще ви помоля, защото станаха много темите, които отидоха в коша, заради ината ви.

Предстои затварянето и на тази, постарайте се да не налага това.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#45

По темата за сигурността и следенето - как да се предпазим на базово ниво:
https://www.computerworld.com/article/35...droid.html

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#46

Едва ли някого му дреме конкретно за мен кога и къде се намирам, какво точно правя на телефона или компютъра си и прочее. Не ни е приятно, че ни събират данните, но следенето на потребителското поведение си е бизнес. Това е в основата на подобряването на различните приложения, в сервирането на подходящи реклами и др. Както и при уеб сайтовете. Използването на бисквитки също е в основата на подобряването на сайтовете. Честно казано, мен в момента повече ме дразнят изскачащите прозорци, които едва ли не ме заплашват, че даденият сайт събира бисквитки. Сигурно вече и кучетата знаят за тези бисквитки, кому е нужно някой постоянно да ме предупреждава за това. Много е досадно.

[Изображение: Meizu-logo.png]
[-] 1 потребител изказва благодарност на mayaiv за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#47

Защото ако не те предупредят, и после не дай Боже стане нещо, ще кажеш: ама мен никой не ме е уведомил! За тези неща в Европа и САЩ се съдят за милиони! Ние сме ориенталци, на нас ни е все тая когато друг печели на наш гръб!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Lam3r4e
Цитирай
#48

Не знам дали е по темата, но веднъж звънях на една колежка и се случи следното;
Набирам и на секундата ,без да звъни, ми се отвори и се чуваха някакви британски/американски гласове като от гигантски офис-говорят си, компютърни звуци се чуват навсякъде. Викам ало , ало-нищо, компютрите се чуват , тия си говорят. И в крайна сметка след 2 минути слушане от любопитство го спрях. Звъннах на колежката и тя ми каза ,че съм й звъннал, тя ми вдигнала, но нищо от моя страна не се чувало и след някакви секунди ми затворила.
Ся , не казвам , че това е следене или нещо такова, ама знам ли.....
Цитирай
#49

(2021-04-03, 18:58:20)bigbizo написа:  И не забравяйте вечер като си лягате да кажете едно "Лека вечер" на телефона, на вас нищо не ви коства, но на хората от ДАНС им става драго...

„3 потребители“ ... и цялото ДАНС ... изказват благодарност на bigbizo за това мнение:

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#50

В мрежата се появи списък с девет приложения за Android, съдържащи злонамерен код, който позволява на хакерите да получат пароли за профили във Facebook.

PIP Photo
Processing Photo
Rubbish Cleaner
Inwell Fitness 
Horoscope Daily
App Lock Keep 
Lockit Master 
Horoscope Pi 
App Lock Manager

Източник:>>>>>>

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)