Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG напусна мобилния бизнес
#26

Само ше изразя мнение,не ме съдете.Имам LG G2 от доста години съм с него и не мисля да го сменям.Чупил съм му дисплея около 8 пъти и съм си го сменявал всеки път сам.Платки съм му сменявал около 5-6 пъти , но по моя вина (много експериментирам ).
За мен това е най-добрият смартфон .Работил съм и с други марки.Аз съм много наблюдателен и само ще ви кажа ,че компанията LG пуска винаги първа повечето досега иновативни технологии в света (екрани,извити телевизори,перални с 2 пранета едновременно и мога да продължавам ,но няма смисъл).Като менюта и глезотии и опции в смартфоните компанията предлага неща,за които други компании могат само да си мечтаят.Има доста неща ,които могат да се изброят за компанията,но ще спра дотук.Наистина жалко.И още нещо развитието на технологиите е към своя край по отношение на производтвеният процес.Неодавна четох някъде ,че са стигнали 7нанометров процес.Момента ,в който това стане още по-малко ( а това ще е скоро) ще се достигне големина на един атом ,а както се знае ток неможе да тече през един атом само,тоест технологията става безполезна.В този ред на мисли си мисля ,че компаниите ще произвеждат процесори,чипсети и т.н. но тъй като технологията ще бъде наситена вече и няма накъде ,тези нови устройства няма да има какво да предложат по-добро от предишните ,само ше са с нови имена на пазара ,но като параметри ще са си като предходните.Благодаря.
[-] 3 потребители изказват благодарност на MAX_PG за това мнение:
  • Dowper, oxuboxu, Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#27

(2021-04-10, 07:57:03)MAX_PG написа:  ....Неодавна четох някъде ,че са стигнали 7нанометров процес.Момента ,в който това стане още по-малко ( а това ще е скоро) ще се достигне големина на един атом....

Ще си позволя лека корекция в коментара ти.
7 нанометрови процесори се произвеждат още от 2019 г. В момента се използва 5 nm технология.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#28

Една хубава статия за LG
Краят на LG доказа, че иновациите не са достатъчни за успех при смартфоните
https://mobilebulgaria.com/news/krayat-n...martfonite
[-] 3 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Dowper, OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай
#29

(2021-04-11, 12:07:50)DoryanY написа:  Една хубава статия за LG
Краят на LG доказа, че иновациите не са достатъчни за успех при смартфоните
https://mobilebulgaria.com/news/krayat-n...martfonite

Факт!
Няма ли пропаганда, мощна и агресивна, брутална реклама, няма как да продаваш.
Както при пеенето-само с ангелски глас нищо не става, най-много да стигнеш да си пееш под душа.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#30

@greensmoke7777 , ще те помоля да не пишеш на лични съобщения на хората, които по някакъв начин не са съгласни с теб. Благодаря за разбирането.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#31


Едно добро видео по този въпрос.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#32

Това видео е пълен смях. Говори се иновации в средния клас телефони, което е безумно. Не знаех, че Fold/Mate X са среден клас у-ва. Къде са иновациите при средният клас у-ва, питам аз. Трябва да се прави разлика между еволюция и революция. При автомобилите е същото: Иновациите влизат при топ моделите и в последствие тръгват надолу към по-бюджетните изпълнения. Втората глупост: "Средният клас не се промотира и иновативните у-ва нямат шанс". Този трябва да си свери часовника. Най-продаваните устройства (изключвайки Iphone) са винаги средния клас. Нужда от реклама няма. Рекламата я прави цената в магазина. Иновациите отсъстват, но това вече го споменах. Нямах сили да му догледам глупостите. Добре е това момче да си продължи с ревютата и да не се напъва там, където има нужда от мислене. Отворен съм към критики.

Статията в Mobilebulgaria показва непознаване на темата. LG никога не са си поставяли за цел да бъдат топ производител, след драмата с G2. Също така, не са били в подходяща позиция. НО! Да се твърди с лека ръка, че G3 е неуспешен, е непознаване на материята. G3 е върха, който LG постигнаха, с продадени около 10 млн. устройства в първата година. Подобно на Нокиа, трудностите се появиха още при нуждата от преминаване към Android и продължиха след това. Моделите им, преди появата и масовото въвеждане на гугълската ОС, бяха изключително популярни, качествени и добре приети, въпреки че и там имаше експерименти. С кеф си спомням за BL40; GD900 Crystal; Shine и Prada сериите; KE800 и няколкото други модела със сензорни навигационни бутони, както и KM900 Arena, който притежавам и навремето беше изключително устройство. Да не говорим за предшествениците на Wing, които ги има още от 2006-2007 някъде. 2-3 модела са, със завъртащ се хоризонтално екран, не им помня моделите.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 3 потребители изказват благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • Dowper, ganchev, oxuboxu
Цитирай
#33

Ето последните данни за бизнеса на LG-отново рекордни суми, но само телефоните им не вървят:

https://www.gsmarena.com/lg_reports_impr...-48895.php
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#34

Аз викам, че е крайно време да стегнеш куфарите , да идеш при тях лично, да ги хванеш за ушите и да им обясниш някои неща и да им светнеш къде бъркат.
Само ти им остана.
Цитирай
#35

Вече е късно!
Като не слушаха експертните ми мнения дотам стигнаха!
Нищо не може да се направи, даже и аз не мога да им помогна.
[-] 2 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#36

Така и не разбраха тъпите корейците, че ние Българите всичко знаем.
Хак да им е.
Цитирай
#37

Samsung и Apple стартираха програма за обмен на стари LG смартфони за нови мобилни телефони в Южна Корея. Плаща се пазарната стойност на старите телефони, като бонус се дават още и 135 долара.
[Изображение: a15ca42ac863.png]
Източник:>>>>>>

 
Цитирай
#38

Корейските медии съобщиха, че продукцията на мобилни телефони LG спира днес, тъй като така е изчислено, че компанията ще успее да произведе достатъчно бройки, с които да покрие вече договорени количества със своите партньори, включително мобилните оператори. Фабриката Хайфонг във Виетнам, където до момента се случваше основното производство на мобилни телефони LG, няма да бъде закрита, а просто поточните линии ще бъдат пригодени за други устройства. Там вече се произвеждат телевизори и домакински електроуреди.

http://nixanbal.com/dnes-lg-priklyuchva-...i-telefoni

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#39

Това никога няма да види бял свят, продава се в ограничен тираж само на работниците от компанията.
LG Velvet 2 Pro е може би последният телефон на LG.

Snapdragon 888
6.8 инча 120hz P-OLED HDR 2220x1080
8 gb +128 gb
4500 mAh
64 mpx OIS + 12-mpx ultra wide + 8 mpx telephoto +10 mpx front camera

[Изображение: E2n-Qo-OVk-AAo5-Jc.jpg]
[-] 3 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • Dowper, ganchev, oxuboxu
Цитирай
#40

Жалко. Бих си го купил...

Изпратено от моят LG VELVET с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • ganchev, oxuboxu
Цитирай
#41

Пак ще имаш шанс , след време няма начин да не се появи в ebay. Заедно с V70.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#42

Намериха кога да закрият телефоните, баш когато излизат интересни модели, още годинка да бяха устискали...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#43

Тоя велвет изглежда много добре - 120 херцов олед, снап 888, можеше поне него да пуснат и после да затварят кепенците. Наистина жалко - един производител на интересни и разпознаваеми смартфони умря, пометен от гмежта на еднаквите и скучни китайфони.

Изпратено от моят LG VELVET с помощта на Tapatalk
[-] 5 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • Dowper, ganchev, greensmoke7777, martoo, oxuboxu
Цитирай
#44

То проблема беше , че не бяха разпознаваеми и някак си беше трудно да свържеш LG с нещо конкретно, както примерно Samsung с екраните, Huawei с Leica камерите (примерно) и т.н. Всеки модел ново 20 и не можеш да схванеш кое точно в дадена линия е отличителното.
Цитирай
#45

(2021-06-09, 10:21:54)Ivanov_1994 написа:  беше трудно да свържеш LG с нещо конкретно, както примерно Samsung с екраните

Преди няколко години ги свързах с проблемният им екран и батерия поставени в Moto Z
заради които телефона получи як дрейн на 10-я месец. След замяната им телефона заспа
Цитирай
#46

Последно време точно Самсунг се дънят бая с екраните, което е... притеснително и конкуренцията им едва ли е по-добре. В раздела за айфон 12 е нещо страшно или поне беше доскоро, после спрях да го следя. При онеплюс, особено при е 8 про, е майка плаче. Според тая анкета е по-вероятно да получиш телефон с дефектен дисплей, отколкото такъв без. https://www.reddit.com/r/oneplus/comment...sues_poll/
Лайка камерите и Хуавейа сe разделят след p50. Всичко отива подяволите.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Harbinger за това мнение:
  • doktorra, oxuboxu
Цитирай
#47

При S20 FE също имаше издънка с touch-а.

Принципно си е така но така или иначе хората си ги свързват с големите SAMOLED-и , Huawei с камерите, iPhone с плавната работа и симбиозата софтуер-хардуер, OnePlus примерно с бързината, Xiaomi с достъпните цени и т.н.

LG не се сещам с какво се свързват. При телевизорите спор няма - OLED са уникални, истинска наслада.
Имам и техен soundbar - свири прекрасно и на достъпна цена.

Но при смартфоните дори не съм се замислял за техен смартфон. Дори софтуерно не са се отличили с нещо с което да ги свързват - както са DeX или One UI при Samsung, iMessage при iPhone и т.н. Нищо, което конкретно да те свърже с бранда.
Цитирай
#48

LG правеха най-уникалните телефони .Те за разлика от другите производители бяха винаги на върха в това да представят нови и съвсем различни екстри в смартфоните си. Дали им се получаваше ,според мен да понеже ползвам марката от доста години. Те бяха експериментатори в това отношение. Другите никога не им стикаше да направят това ,което правеха те. Да не говорим за софтуера в телефоните им ,които за мен е най-безпроблемния и оптимизиран . Жалко е наистина ,че вече няма да ги има ,но това е и по тяхна вина . С това делене на региони,никаква реклама и никакво предлагане се докараха до тук. Дано след време започнат на ново . Времето ще покаже .

Sent from my LG Wing using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 5 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • Dowper, dp4u4umi6ev, Marto.g, oxuboxu, vargala81
Цитирай
#49

Е , да кажеш , че не може да свържеш LG с нищо конкретно е прекалено. Най-малкото , че бяха с жак за слушалки и 32 битов quad dac за най-доброто аудио в индустрията. Екраните им са много по-реални от конкуренцията с напомпани цветове и яркост, които вадят очи.
По отношение на видеокамерите-едва ли има по-добро устройство с повече възможности от V сериите, изключвам върховите модели на Sony.
В софтуерно отношение също бяха отлични, повечето ги мразят ей така по дефолт, и те не знаят защо.
Те бяха и най-смелата компания, експерименти до края. Даже и така си отидоха-официално със странния, но уникален LG Wing.
[-] 3 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • bpetrov, oxuboxu, vargala81
Цитирай
#50

Е щото им се получаваше, за т'ва вече ги няма. Само казвам Angel
Последните години само правиха по добри телефони, преди бяха страшни боклуци по старите G-та супер проблемни и с дисплей, и с сцепени корпуси к'ви ли не проблеми. И то все ужасни.

Камерите са хубави само,че 99% от хората не могат да снимат с тях защото са хубави само в ръчен режим след 500 настроики за една снимка.
Point-to-shoot е трагедия. Това което всъщност правят 99% от хората.

LG Wing е пълно дизаинерско недоразумение, не съм сигурен дали има по НЕ практичен телефон на пазара.

Но пък поне имат добри телевизори и перални, но не и телефони. Хубавото е,че се отказаха, но за съжаление го направиха късно трябваше да го направят още преди години.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • doktorra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)