Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 11 Lite 4G/5G - Лични впечатления и коментари
#51

Бих си го взел без план за 800 лв., защото моят оператор не го предлага, но в Теленор го нямат засега в наличност.

 
Цитирай
Аксесоари
#52

(2021-05-02, 11:37:11)S.7.R.3.L.0.K. написа:  А да ви ги подаряват ли тия 11-ки? Около 500лв за устройството с план за 25-27лв е повече от добре. При това за 5G варианта 128/6. Ако не ви харесва подобно обвързване, в техното има 4G за 650лв, след като при оператора е много скъп. В алито още по-недодялани оферти имаше последно. С тия джобни 300лв се гледа редми, не Mi.

Не, не искам да ми го подаряват, а дали е повече от добра оферта да се дадат "едни 25-27 лв." за абонаментен план е въпрос на личен избор и необходимост. Съответно, аз не мисля така. В АлиЕкспрес, 5g варианта все още не е наличен. И все пак, благодаря ти за информацията, но недей да ми "надничаш" в джоба и да ми правиш сметка на джобните.
Цитирай
#53

Цената е 539 лв с план за 22 лв и е повече от отлична. Само да заредят бройки, а който не знае - в Теленор може да си купите апарат на преференциална цена без да преподписвате ако имате скорошен договор.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#54

https://www.gizmochina.com/2021/04/30/xi...-5g-phone/

But Mi 11 Lite 5G’s comes in two types of displays in the market. Basically, the pixels are arranged in two different configurations. One variant features a screen with Diamond-like pixels, while the other has RGB Delta pixels. Unfortunately, the RGB Delta pixels screen when compared to the diamond-like pixel’s screen has worse font clarity, and the font edge has a color edge problem. The unit we have features a screen with RGB Delta pixels, so the screen quality is low compared to the other variant that comes at the same price. And if you look at the phone’s screen from the side, the problem of the color cast is obvious. But if you’re lucky and get a version with diamond-like pixels of the screen, I believe the screen can still score a passing grade. But the RGB Delta pixels version is obviously a failing grade.

"Китайска" работа ... Huh Но клиенти търсещи ниска цена ... има винаги.
[-] 1 потребител изказва благодарност на magic1 за това мнение:
  • Castor
Цитирай
#55

Взех вчера за жена ми един Mi 11 Lite 5G - страхотен апарат, изкефи ме много. Работи мазно и плавно, добра изработка, камерата е супер. Звукът от стерео говорителите е много добре за класа, има wifi6, дисплеят вероятно е даймънд-лайк - под всякакви ъгли го гледах, няма колор каст по текста и си е нормално четлив. Прозрачният калъф в комплекта е доста качествен, има бъмп за да пази камерата отзад. В Теленор искат да се преподпише задължително с някой от новите планове, но със смяна на 2 магазина и правилният служител - преподписах на старите си условия за да взема апарата. Има го за 490 лв с 24 лв план с 12GB нет, което е чудесно предложение.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 4 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • Be6i4, Castor, emil11, milenvn
Цитирай
#56

Премиум материали има ли?

 
Цитирай
#57

Не бих казал, изработката е добра, матовият стъклен гръб е приятен, но не бих го нарекъл премиум. Фабричният ПВЦ протектор не се хлъзга много добре, но се очаква.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#58

Ясно, не е това, което съм очаквал значи.

 
Цитирай
#59

Привет, вчера го взех телефона. Става дума за 5G версията.
Да споделя малко впечатления. (База за сравнение ми е MI 8 SE).
Телефона при мен е с по-лошия дисплей от двата вида. Видях го преди да го взема и честно казано не е толкова зле колкото го описват. Сравнен със стария ми телефон няма чак толкова остри черти, но не се забелязва без вглеждане. Камерата не е нищо особенно (На MI 8 SE бях с Гкам и снимаше супер), да не кажа че ме разочарова. Чакам с нетърпение къстъм ромовете, че има един ужасен батери дрейн който изглежда сякаш няма значение дали ползваш телефона или не. Трудно направи 4 часа екран на 60Hz. Звука е ок, заби веднъж докато ми звъняха и не можах да вдигна. Телефона е с последната официална версия на Миуи.
Като разлика в скоростта не на бенчмаркове, ами като потребителско усещане спрямо Mi 8 SE с Pixel experience ром, какво да кажа? Усеща се еднакво.
Като цяло смятам, че апаратчето е супер при едно голямо условие. Да се ползва с чист Андроид (или надеждата да оправят рома), че това Миуи вмомемта е просто пълна скръб и не показва способностите на хардуера.
Ако имате въпроси, питайте.[Изображение: f2caf7ea54b3d25a091f2971e00bcf06.jpg][Изображение: 2461b68afa122732a39ca090329b7c29.jpg]

Изпратено от моят M2101K9G с помощта на Tapatalk
Цитирай
#60

Толкова ли е зле този делта дисплей .Бях решил да го взимам , но сега нещо се разколебавам заради шанса какво ще ми се падне които явно е 50-50 . Предполагам няма начин да се разбере по сериен номер на кутията кои с какъв дисплеи е .
Цитирай
#61

При този у мен не мисля, че има дрейн. Има активни фейсбуци, месинджъри, инстаграм и си държи доста добре - това му е трето зареждане.
Снимах и дисплеят на отворен dnes.dir.bg ако някой може да сравни.[Изображение: f48628c15bdbb4f8232d99a77900f635.jpg]

[Изображение: eedb30be610a19149936cb61fa4a0d80.jpg][Изображение: b52213144c6317f2a2e92f7aa16b4a34.jpg]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#62

Дисплея не е толкова зле колкото го описват, моя съвет е да не се отказваш от моделчето заради дисплея. Просто го вземи онлайн, за да можеш да го върнеш ако не ти харесва.
@stenlius При теб няма дрейн по това което виждам, което е супер. Може да е заради версията на софтуера. Моя е с 12.0.8 (RKIEUXM)
Цитирай
#63

Същият е фърмуера, 12.0.8, беше с 12.0.4 от кутията и го ъпдейтнах веднага. Ресетнат е след ъпдейта, ако това е разликата... Ползва се на 90Hz.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#64

Здравейте ,
Вчера трябваше да преподпиша с мобилен оператор и си взех и телефона за 490лв стори ми се добра цена . Но ми натоварва много очите , преди това ползвах телефон с ips дисплей и не съм имам проблем. Рових се да търся решение и се оказа ,че модела няма dc dimming или поне аз незнам как да го активирам . Бихте ли споделили опит как да се намали ШИМ при amoled дисплеите или в частност на този телефон .
Цитирай
#65

При мен няма значение дали е на 60 или на 90Hz. И при мен е ресетнат след ъпдейта, не е от това.
За дисплея, нямам представа, но мен не ме натоварва.
Днес си поиграх с един OnePlus Nord, и той се усеща доста по-отзивчив в ръката въпреки по-слабия процесор.
С нетърпение чакам да мине срока за отключване и да пробвам Xiaomi EU ром. Надявам се че той ще закърпи положението докато излязат прилични АОSP ромове.
Цитирай
#66

(2021-05-08, 18:28:09)ov3r написа:  Здравейте ,
Вчера трябваше да преподпиша с мобилен оператор и си взех и телефона за 490лв стори ми се добра цена .  Но ми натоварва много очите ,  преди това ползвах телефон с ips дисплей и не съм имам проблем. Рових се да търся решение и се оказа ,че модела няма dc dimming или поне аз незнам как да го активирам . Бихте ли споделили опит как да се намали ШИМ при amoled  дисплеите или в частност на този телефон .
Казват, че това работило
https://play.google.com/store/apps/detai...l=en&gl=US

един от по новите коментари уж го потвърждава
My screen flickering on my xiaomi mi 9 was so bad that sometimes the screen would flash so many times i couldn't even unlock the phone i still can't believe this app fixed it

И аз хвърлих око на това телефонче, но AMOLED-a ме плаши, ако пробваш този app кажи как е!
Цитирай
#67

Здравейте. Докато разглеждах менюто на телефона съм натиснал нещо и се появи бяла лента при бутоните за навигация. Преди това беше прозрачно. Някой може ли да ми помогне как да го оправя. Благодаря.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#68

Да не би да си променил темата от черна на бяла.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#69

Здравейте, трябва спешно да закупя апарат за жена ми. Спряхмв се на ми 11лайт. Не можем да решим кой от двата вариянта да вземем (4г или 5г). Общо взето съм наясно с разликите, но на апарата няма да се играят тежки игри. Основно ще се ползва за браузване, фейсбук и снимане. Това ме кара да се замислям, че не си струва да се взема 5г версията. Още повече че живота на апарата в ръцете на жената е макс около 2 години. Все пак бих желал да чуя и друго мнение. Апаратите ще бъдат закупени от БГ. Цената на която ще взема 4Г версията ще бъде около 450 лв. 5Г версията ще ми дойде на 599 с подарък ми банд 5. Благодаря предварително !
Цитирай
#70

4г е със скапан процесор. Снап 732 не бих се прежалил за толкова пари.
Ако не ви е важен размерът погледнете и поко ф3. Иначе mi 11 lite 5g изглежда, че си има всичко
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, palefaced
Цитирай
#71

Mi 11 Lite 5G - мисля, че това е твоя избор. Много съм доволен и от бързината и от камерата.

:: respect
[-] 1 потребител изказва благодарност на userworx за това мнение:
  • palefaced
Цитирай
#72

Вземи си 5G варианта,взехме за роднина такъв.Останах с много добри впечатления,много лек и удобен апарат.Много гладко върви,снимките са на ниво,за мен си заслужава.
[-] 2 потребители изказват благодарност на JOKVN за това мнение:
  • milenvn, palefaced
Цитирай
#73

Xiaomi Mi 11 Lite 5G е със Snapdragon 780G, другия е с Snapdragon 723G, та по-добре вземи първия, а и е с 5G, ще навлиза тепърва.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Be6i4, palefaced
Цитирай
#74

Благодаря на всички ! Закупихме 5G версията. Дисплея сякаш е от читавите. Първите впечатления са много добри.
Цитирай
#75

Здравейте, 

тези от вас които са го взели от Теленор, могат ли да споделят с кой дисплей е телефона. Вчера го имаше наличен и с промоцията за 5G варира между 360 и 440 лева(с преподписване и план между 25 и 32 лева.), но много бързо отново се изчерпа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)