Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 11 Lite 4G/5G - Лични впечатления и коментари
#76

Взех го преди месец от Теленор. Ако ми кажете начина да разбера дисплея от кой вид е, ще мога да отговоря.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk

Sony Xperia Z1
Цитирай
Аксесоари
#77

За проверка на дисплея се набира в дайлъра *#*#284#*#* и след даване на разрешение ще създаде дебъг репорт, който ще се запише във вътрешната памет в папка miui/debug_log. При мен създаде зип файл 17мб. След като се отвори вътре има още един зип, който също трябва да се отвори и се търси вътре файл dumpstate_board.txt. В него трябва има редове:
DisplayDxe: K9 42 02 0b amoled dsc cmd
DisplayDxe: Resolution 1080x2400 (1 intf)

K9 42 02 означава панел на HUAXING

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 2 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • kriston, stenlius
Цитирай
#78

Пробвах на поко Ф3 . Може ли да разчетеш информацията .

K11A SDC EA8079
Цитирай
#79

Здравейте, използвам Xiomi Mi11 Lite 5G около две седмици. Впечатленията ми са добри на този етап, предвид и ценовия клас.
Като предимства мога да кажа: 
1.Разпознаването с пръстов отпачатък работи добре.
2. Екрана е достатъчно голям и се вижда при пряка слънчева светлина.
3. Достатъчно бързо се справя с отваряне на сайтове, слушане на музика, свързване с bluetooth устройства и т.н едновременно.
4. Камерата е добра за дневни снимки, за нощни не мога да кажа.

Като недостатък мога да определя температурата идваща от телефона. Не знам нормално ли е и дали и при Вас е така, но бързичко ми качва до 34-35 градуса и повече и то без да играя игри. Батерия ми държи около 24 часа, при включен непрекъснато интернет и ровене и говорене през деня. Ако оставя телефона за повечко време, съм стигал до 36 часа, но предвид 5G, Wi-fi 6, доста накачулени приложения, връзки с bluetooh устройства, няма как да се очакват чудеса.
Има опция Always on display, но като че ли не е активна непрекъснато. Информацията при затъмнен екран ми изчезва от време на време, но това може и да е от MIUI, въпреки че съм с последния ъпдейт.
Цитирай
#80

Малко ъпдейт на темата. Телефонът е взет от Теленор и го актуализирах веднга и ресетнах. Версията е MIUI 12.5.1 Stable. Дизайна е много добре за среден клас телефон с матов гръб и изключително тънък. Като чувство когато се държи е за по-малък размер телефон. 

Впечатления са, че работи плавно без да забива и това при 60 херца настройка. Батерията както е споменато преди това издържа при нормална употреба 24 часа и екран около 5 часа. Може би има какво да се желае, но с оглед тънкия размер на телефона е ок. Дисплея е K9 42 02 панел на HUAXING. Сравнен на максисум със Samsung A52 е една идея по-ярък при самсунга, но едва ли много хора го ползват на максимална яркост.
Always on display със сигурност не работи коректно. Понякога изчезва или мястото на часовника се променя, но предполагам ще го изчистят с някой следващ ъпдейт.
По отношение на загряването се случва на моменти да покачи на 36-37, но през останалото време работи на около 29-30 градуса при нормална работа. 
За камера още не мога да кажа крайно мнение, защото не ми остава време да я тествам.
Цитирай
#81

(2021-06-22, 14:40:17)batala написа:  За проверка на дисплея се набира в дайлъра *#*#284#*#* и след даване на разрешение ще създаде дебъг репорт, който ще се запише във вътрешната памет в папка miui/debug_log. При мен създаде зип файл 17мб. След като се отвори вътре има още един зип, който също трябва да се отвори и се търси вътре файл dumpstate_board.txt. В него трябва има редове:
DisplayDxe: K9 42 02 0b amoled dsc cmd
DisplayDxe: Resolution 1080x2400 (1 intf)

K9 42 02 означава панел на HUAXING
Какъв е панела на HUSXING rgb или диамант пиксели?
Цитирай
#82

(2021-06-29, 13:52:11)kriston написа:  Какъв е панела на HUSXING rgb или диамант пиксели?

До колкото разбрах rgb delta e Tianma, а Huaxing е pentile. В Китай телефона се продава с панел на TCL също pentile.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#83

Здравейте преди 2 седмици си купих телефона , работи перфектно но не знам къде отиват изтеглените снимки , търсих ги навсякъде ?
Цитирай
#84

Зависи откъде са свалени. Обикновено има Download във файловия мениджър. Там стоят свалените неща по принцип
Цитирай
#85

Да така е запознат съм че стоят там но ги няма говоря от Инстаграм снимки тегля и ги няма никъде , нещо от настройките ако се пипа знам ли
Цитирай
#86

В папка Pictures в основната директория си прави подпапки на Messenger, Viber , предполагам и Инстаграм (не го ползвам) и там сваля снимки и видео. Или в Галерията като натиснеш на Албум трябва да ти ги покаже с категории Viber, Messenger и т.н.
Цитирай
#87

NFC Yes (market/region dependent) - пише в гсмарена

Някой, който го ползва може ли да потвърди,че NFC функционира нормално?
5G версията
Цитирай
#88

Моя е с моделен номер: M2101K9G (5G версията) и работи без проблем.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dary96 за това мнение:
  • vlado05
Цитирай
#89

TWRP 
Не съм го пробвал още. Чакам отключване.
Цитирай
#90

Здравейте,и аз купих 5G версията,лично на мен ми харесва .проверих го коя версия е 
DisplayDxe: K9 42 02 0b amoled dsc cmd
DisplayDxe: Resolution 1080x2400 (1 intf)
Т.е. попаднал ли съм на хубав дисплей?

Имам и още една питанка ,понеже доста ми се налага да говоря на високоговорител  и всички разговори отсрещната страна чуват нещо като все едно говоря през тръба или под вода ,но не ме чуват ясно и се налага да си слагам телефона на ухото .На мен ми намерисва на микрофония ,има ли някаква настройка или какво да направя за да се оправи проблема?

Mac os x
Цитирай
#91

Някой сравнявал ли е дисплея спрямо f3 много се двоумя ?
Цитирай
#92

От днес и аз съм с MI 11 lite 5G от Технополис. Още се напасваме, голям си е, ама няма подходяща по-малка алтернатива на пазара. Има ли някъде инструкции из форума, как да го сложа xiaomi.eu или нещо подобно? Искам си стария Xiaomi dialer.
Цитирай
#93

Като за начало трябва да го отключиш.
Цитирай
#94

(2021-08-09, 06:26:27)vlado05 написа:  Като за начало трябва да го отключиш.

Аз изчетах темите, ама ми се струва не лека процедура, за човек не занимавал се с такива неща. Мисля, че няма да го правя, просто ще свикна с новото приложение и това е.
Цитирай
#95

Здравейте ,има ли някав начин aways on display да работи постоянно ?

Изпратено от моят M2101K9AG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#96

Май само с външен арр, но защо е нужно като влияе на батерията?


Също така с xiaomi.eu:


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#97

(2021-08-21, 15:58:18)suffer написа:  Май само с външен арр, но защо е нужно като влияе на батерията?


Също така с xiaomi.eu:
Понеже съм свикнал,идвам от самсунг. И за мен това беше адски удобна функция.

Изпратено от моят M2101K9AG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#98

Ами това са вариантите: ако не става с външен арр, отключваш буутлоудъра и слагаш xiaomi.eu
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • nikiberk89
Цитирай
#99

Здравейте,
от около 2 месеца и аз ползвам въпросния телефон. На каква честота използвате дисплея - 60 или 90 херца, има ли значение за консумацията на батерията, качеството на картината и/или други? Аз до сега бях на 60 Hz, сега ще пробвам на 90.
Цитирай

За мен разликата е минимална и за това го ползвам на 60 херца, уж да щади батерията. Доволен съм от консумацията, всяка вечер е в зарядното, но не изпада от ръцете ми и ме изкарва до края на деня.
[-] 1 потребител изказва благодарност на valentyno за това мнение:
  • ASimov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)