Анкета: LG няма да прави повече телефони, ще Ви липсват ли? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, правеха качествени телефони
25.58%
11
25.58%
Да, до последно имах надежда
16.28%
7
16.28%
Да, всички отговори по-горе с "Да"
16.28%
7
16.28%
Не, отдавна ги бях отписал
27.91%
12
27.91%
Не, имаха доста проблемни телефони
2.33%
1
2.33%
Не, всички отговори по-горе с "Не"
11.63%
5
11.63%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG няма да прави повече телефони, ще Ви липсват ли?
#1

[Изображение: g4-genuine-leather.jpg]

LG няма да прави повече телефони, ще Ви липсват ли?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Е сами се закопаха. С тия никакви ъпдейти от няколко години хората взеха да ги избягват. Последния им хит беше Г5 с някой яки благинки , а Г6 беше супер телефон, по добър от сътветните Самсунг и ХТЦ и Сони. Г Флекс, Г4 - страхотни иновации ама масовият купувач не го разбра това,нямаше от къде. Самсунг с агресивен маркетинг и позициониране на продуктите, просто пробиха лодките на всички други. Сони и тях ги пазят само за престиж от кораба майка. Хтц ги лапна Гугъл и ги държи като лабораторни плъхове. Самсунг и Хуавей бутат яко под масата, като почнеш от големите сайтове та стигнеш до продавачите в магазините. Казват че Самсунг бил най големят рекламодател по летищата...Та това е, жалко за ЛГ. Имаха място под слънцето но го проспаха.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 3 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • oxuboxu, Sho Gun, Victormihov
Цитирай
#3

И какъв пък е "страхотния" маркетинг на Samsink? Бутат яко рушвети за да им се предлагат телефоните. Хуавея са на подобна практика, питайте кака ви Дарина , маркетинг мениджъра за BG , ама няма да признае.
Многото ъпдейти били благинки. Знаем ги. Като при Xiaomi - вечни бета версии. Едно оправят, а друго развалят.
Нещо за фокусирането на прехваления S20 серията да кажете или да дам самия линк на Sammobile, където всичко си признават. Че и страхотна батерия има, ама колко часа SOT изкарва?
Предпочитам телефон работещ безпроблемно още от изваждането от кутията без нужда от ъпдейти, които да трябва да оправят множество бъгове и проблеми.

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 7 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • alexbg67, DoryanY, ganchev, greensmoke7777, milenvn, nowhere, rikob
Цитирай
#4

Ще ми липсват, но не много. Тъкмо на време съм си взел фотоапарат и сложих край на смяната всяка година. Жалко, че вече няма да имам флагман за 700-800 лв. а ще е среден клас...


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

(2021-04-04, 05:43:15)vargala81 написа:  Ще ми липсват, но не много. Тъкмо на време съм си взел фотоапарат и сложих край на смяната всяка година. Жалко, че вече няма да имам флагман за 700-800 лв. а ще е среден клас...

Преди година направих така и се родих!
Фотоапарат и V30/40. Повече не ми трябва към тоя момент.

(2021-04-03, 19:50:41)Bavarche написа:  Е сами се закопаха. С тия никакви ъпдейти от няколко години хората взеха да ги избягват. 

За да има ъпдейти, това означава ,че има проблем за разрешаване. Сам си отговори кое е по-добре:
Никакви ъпдейти и всичко да е стабилно или чести ъпдейти, уж оправящи разни неща, но често правещи батаците още по-големи. И следователно идват още повече ъпдейти ,за да може заблудената овца да си каже:

Ехааааа, ей това е телефон! За 3 дена получих 46 ъпдейта ,а тъпите LG за 6 месеца нито един.

На лаптопите съм с Windows LTSC ,няма microsoft store, edge browser, Cortana и тем подобни, но е мегастабилна и бърза. О, ъпдейтите-няма такива, само security. Веднъж на 1-2 години идва нова Windows версия и ако искаш я инсталираш. И толкова. А на Windows 10 обикновените версии постоянно идват ъпдейти, все някъде забива, все някоя тъпотия става, тука включваш и забравяш, ни забива , ни нищо.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

Не съм използвал техен телефон но се надявах да започнат да предлагат телефони и тук,както стана с Валвет.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#7

(2021-04-04, 14:00:34)greensmoke7777 написа:  Преди година направих така и се родих!
Фотоапарат и V30/40. Повече не ми трябва към тоя момент.


За да има ъпдейти, това означава ,че има проблем за разрешаване. Сам си отговори кое е по-добре:
Никакви ъпдейти и всичко да е стабилно или чести ъпдейти, уж оправящи разни неща, но често правещи батаците още по-големи. И следователно идват още повече ъпдейти ,за да може заблудената овца да си каже:

Ехааааа, ей това е телефон! За 3 дена получих 46 ъпдейта ,а тъпите LG за 6 месеца нито един.

На лаптопите съм с Windows LTSC ,няма microsoft store, edge browser, Cortana и тем подобни, но е мегастабилна и бърза. О, ъпдейтите-няма такива, само security. Веднъж на 1-2 години идва нова Windows версия и ако искаш я инсталираш. И толкова. А на Windows 10 обикновените версии постоянно идват ъпдейти, все някъде забива, все някоя тъпотия става, тука включваш и забравяш, ни забива , ни нищо.

Това с ъпдейтите продава, не е важно дали аз или ти конкретно го искаме. За някой марки е всъщност жизнено важно. Щото първите месеци от живота им са като седмаци - родени твърде рано и много болнави. И всъщност ЛГ бяха пример за точно обратното. Супер стабилни от първия ден. Но пък и почти никакво софтуерно развитие или поне освежаване във времето. И пак накрая - ъпдейтите къде оправят, къде развалят но продават.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#8

Еми всеки изчезнал знаков производител липсва. Навремето по времето на ГСМ имаше какви ли не производители, всеки със собствен чар. Полека лека отпаднаха. Сега със смартфоните същата работа. Полека лека хората ще изгубят интерес и ще купуват когато им потрябва нов, без да се интересът каква марка е. Едно време имаше какви ли не форуми за компютри, нетбуци, гсм, фотоапарати.. сега само спомени или символично, колкото да се каже, че има.
Просто смартфоните станаха достатъчно масови. Вече е време на ново като вид устройство, което да пали потребителите да го желаят.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на jivkojj за това мнение:
  • oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#9

https://mobilebulgaria.com/news/ofitsial...-smartfoni Обявиха го официално.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

Реално LG са първият голям бранд, който спира!
Nokia, HTC и Blackberry все още не са спрели.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#11

От ЛГ имах Г4, много ми допадаха извивката на екрана и бутоните на гърба Греещия чипсет не е тяхна вина, така че го заобикалям. Излезе с Андроид 5, наистина прекрасен. Получи 6ца и прецакаха някои неща, но накрая с тази 7бета доникъде... По-несериозно отношение към висок клас. Оттогава съм Чао с техните телефони. Няма да ми липсват, колкото и да са иновативни.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#12

(2021-04-05, 15:26:08)alexbg67 написа:  По-несериозно отношение към висок клас. 

Кое им беше несериозното във високия клас?
По-ниските цени, стигащи почти два пъти по-ниски от ULTRA , ако сравним V60, жак за слушалки, quad dac за най-доброто аудио на пазара, прввъзходна камера и ненадминати видеовъзможности? Да продължавам ли, докато припадате по херцове и ъпдейтчета?
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#13

(2021-04-05, 15:30:31)greensmoke7777 написа:  Кое им беше несериозното във високия клас?
По-ниските цени, стигащи почти два пъти по-ниски от ULTRA , ако сравним V60, жак за слушалки, quad dac за най-доброто аудио на пазара, прввъзходна камера и ненадминати видеовъзможности? Да продължавам ли, докато припадате по херцове и ъпдейтчета?

По-добре не продължавай. Той края дойде.
Цитирай
#14

Краят нека си идва , но аз говоря с факти, оборвайки вашите заблуждения.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#15

G2 беше добър, но се повреди необратимо буквално 5-6 дни след изтичането на гаранцията. G3 бе на много по-високо ниво, но твърде бързо го "забравиха" откъм поддръжката, а и едва-едва "надживя" 2-те години, та смених марката, но Redmi Note 4 се оказа векове назад откъм издържливостта...

Привърженик съм на марката, защото извън телефоните се справя чудесно и продължавам да разчитам на нея - блурей плеъри, хладилник, пералня - отлични уреди. Най-високо стоят телевизорите им и нямам колебание при следваща покупка.

Като цяло обаче приемам отказа на LG от телефонния сегмент за добра новина, защото виждам какво се случва с фирмите, опитващи се да правят всичко, от което често излиза едно голямо нищо.
[-] 2 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#16


Ето едно видео.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#17

Ще ми липсват малко, но тук не става въпрос само за тях, колкото повече отпадат, толкова по-зле за нас, не останаха марки. Едни фалираха, едни ги фалират, трети нещо друго, останаха колкото пръстите на едната ръка това е лошото.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#18

Аз например исках да си купя V60 но просто няма официално предлагане никъде в Германия, май и в Бг. А през някакви сайтове , дето внасят разни версии за Индокитай и нямат сервизиране в Европа, е няма как да стане. Та пак го повтарям, сами се закопаха. А можеха да го оставят мобилното подделение за престиж, както направиха Сони.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#19

Огромен проблем беше , че хората искаха V60 (Европа, Африка, Австралия, Ю. Америка, даже Азия) ,а LG гледаха само САЩ. Вярно , там бяха след Samsung и Apple, но не се прави така! Това си беше направо пренебрежение. Регионалните различия бяха брутална подигравка-G6 за Европа няма ни 32 бита Quad Dac , ни бързо безжично зареждане и тн, а американската версия има.
Това е простотия!
Сега V70 , ако излезе, може би пак ще е екзотика и само в САЩ. Нарочно ли го правят, баси странните хора!?
[-] 2 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • Bavarche, oxuboxu
Цитирай
#20

Какво значение има, няма ги вече. Щели това щели онова.
Край на темата.
Цитирай
#21

От една страна се свива конкуренцията и това не е в полза на потребителя. От друга страна, те се бяха фокусирали върху определени пазари(Бразилия, САЩ) и присъствието им в Европа беше доста свито. От тази гледна точка, жалко че спират да правят телефони, но няма да ми липсват, тъй като последните години по никакъв начин не са ми били сред изборите за телефон. Единствено се замислех за V60, но с някои компромиси и бързо отпадна.

Така и не намериха верния път към по-голяма част от потребителите. Бавни, тромави, своенравни.

RIP

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#22

Проблема беше в рекламата. Вижте, че макар и с проблеми LG G2, LG G3, LG G4 и други, се продаваха наравно с другите флагмани на конкуренцията, но ги рекламираха. После нямаха проблеми телефоните, но нямаше и реклама. Какво излиза, че без реклама, не може.
Все пак LG са дали доста с телефоните си, както казва MKBHD, умря героя, но даде много.
LG Prada - първият телефон с капацитивен дисплей
LG Optimus 2X - първият двуядрен телефон с 1080 video recording
LG Optimus 3D - първият телефон с двойна камера
LG Optimus 4X - първият телефон с четириядрен процесор
LG G2 - първият телефон с двойно почукване по дисплея за отключване и заключване
LG G3 - първият телефон с QHD дисплей
LG V10 - първият телефон с два дисплея
LG G5 - първият телефон с ultrawide камера
LG G6 - първият телефон с 18x9 дисплей
LG V40 - първият телефон с тройна камера

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 3 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Bavarche, ganchev, vargala81
Цитирай
#23

(2021-04-09, 20:57:58)hazART написа:  Проблема беше в рекламата. Вижте, че макар и с проблеми LG G2, LG G3, LG G4 и други, се продаваха наравно с другите флагмани на конкуренцията, но ги рекламираха. После нямаха проблеми телефоните, но нямаше и реклама. Какво излиза, че без реклама, не може.
Все пак LG са дали доста с телефоните си, както казва MKBHD, умря героя, но даде много.
LG Prada - първият телефон с капацитивен дисплей
LG Optimus 2X - първият двуядрен телефон с 1080 video recording
LG Optimus 3D - първият телефон с двойна камера
LG Optimus 4X - първият телефон с четириядрен процесор
LG G2 - първият телефон с двойно почукване по дисплея за отключване и заключване
LG G3 - първият телефон с QHD дисплей
LG V10 - първият телефон с два дисплея
LG G5 - първият телефон с ultrawide камера
LG G6 - първият телефон с 18x9 дисплей
LG V40 - първият телефон с тройна камера

Списъкът е още по-дълъг.
И една корекция-V10 не е първия с два дисплея.
Още преди 10 години LG представят първия такъв телефон с два екрана, при това цветни. По това време има само бегли 1-2 опита на цял един екран, разделен на няколко части или втори ,черно-бял миниекран за нотификации, но нищо не се доближава до това LG.

[Изображение: maxresdefault.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)