Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Watch
#1

След като ползвах миналата година Huawei Watch 2 LTE, а тази за кратко Mi Band3 и Huawei Band 3 pro в момента, нещо ме човърка да се върна към часовниците и то към Samsung Galaxy Watch 46 mm.
Поиграх си с часовника в Теленор и останах впечатлен от страхотния голям екран и от плавното придвижване из менюто. Моля ползватели на това бижу да споделят впечатления от работата и най-вече от живота на батерията, защото това че всяка вечер трябваше Huawei Watch 2 да се зарежда ме отказа от него.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
Аксесоари
#2

Време е сам да си отговоря . От неделя се сдобих с 46 мм версия на часовника . Батерията с постоянно измерване на пулса и следене на съня и автоматично откриване на тренировка, както върви ще изкара 4 пълни дни. Пробвах и разговори през часовника и силата и яснотата на звука е доста по-добра от тази н Huawei watch 2.
Само приложението Samsung Health нещо не е доизмислено както трябва. Отварям го и виждам примерно до момента изминати 3598 крачки/2,39 км, стойности съвпадащи напълно с тези отчетени на часовника. По-долу в Health-a има елемент наречен време на активност и там изминатото разстояние е завишено 2,66 км. Отбелязал съм да ми отчита само параметрите от часовника а не от телефона, но не мога да си изясня там как отчита това по-голямо разстояние. Пробвах като оставих телефона си на бюрото и се разходих около 500 метра, върнах се в офиса и в менюто време на активност също се беше променило изминатото разстояние и отново беше отчетено по-голямо от това на часовника.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#3

При мен са абсолютно еднакви, моя е 42мм

Galaxy S22 Ultra
Galaxy Watch4 Classic, 46 мм

Цитирай
#4

Първият скриин шот е от синхронизацията с часавника, където всичко съвпада а на втория се вижда въпросното време на активност със завишеният резултат.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#5

Нов фърмуер за часовника:

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#6

От скоро съм с Galaxy Watch 46mm 4LTE. Открих нещо странно. Когато изключа Bluetooth часовника минава на отдалечено свързване, след което пак си получавам известия и всичко останало. Обаче когато изключа телефона спирам да получавам всичко, телефона остава свързан обаче с друг номер, не с моя. Аз съм в Лондон. От оператора нямаха и представа за какво им говоря. Та ако някой е имал подобен проблем, да сподели.
Цитирай
#7

Вариантите са два:
-ако имаш активиран номер на esim-a(клониране на номера от телефона ти), да си получаваш известията и обажданията.
-другият е евентуално през wifi да си получаваш известията.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#8

(2019-02-06, 08:07:27)tonus написа:  Вариантите са два:
-ако имаш активиран номер на esim-a(клониране на номера от телефона ти), да си получаваш известията и обажданията.
-другият е евентуално през wifi да си получаваш известията.

С wifi се обезсмисля работата. Другата простотия е, че часовника няма безплатни минути (какъвто ми е плана на телефона) а има интернет  Bu
Цитирай
#9

Да го разбирам, че на е-сима на часовника имаш активиран различен номер от твоя на телефона.

Иначе го докарах почти до 5 дни живот на батерията с постоянно следене на пулса, съня, автоматично откриване на тренировка, и приемане на 4-5 разговора, което е идеално за смарт часовник.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#10

(2019-02-07, 09:22:46)tonus написа:  Да го разбирам, че на е-сима на часовника имаш активиран различен номер от твоя на телефона.

Иначе го докарах почти до 5 дни живот на батерията с постоянно следене на пулса, съня, автоматично откриване на тренировка, и приемане на 4-5 разговора, което е идеално за смарт часовник.

Ами явно така се оказва. На фактурата часовника излиза с дригия номер..
Цитирай
#11

С последния ъпдейт ми показва нотификации за сън, а аз определено не съм спал тогава Big Grin Нещо не съм особено доволен от последния софт
Цитирай
#12

На мен съня ми го отчита много точно, за разлика от гривната ми mi band 3, която притежавах наскоро и която още в 20.30 часа когато съм полегнал да гледам ТВ ме водеше заспал нищо че реално съм заспал след 23,00 часа и сутрин когато излизах за работа ме отчиташе станал от сън нищо че това е станало един час по-рано.

Отделно съм много доволен от последния ъпдейт на софта откъм увеления живот на батерията, който от пет денонощия отива към 5 дни и 12 часа.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#13

Този часовник със СИМ карта ли е или е някаква вградена СИМ карта?
Цитирай
#14

(2019-02-12, 19:43:16)tonus написа:  На мен съня ми го отчита много точно, за разлика от гривната ми mi band 3, която притежавах наскоро и която още в 20.30 часа когато съм полегнал да гледам ТВ ме водеше заспал нищо че реално съм заспал след 23,00 часа и сутрин когато излизах за работа ме отчиташе станал от сън нищо че това е станало един час по-рано.

Отделно съм много доволен от последния ъпдейт на софта откъм увеления живот на батерията, който от пет денонощия отива към 5 дни и 12 часа.


Може да си заспал докато си гледал телевизия  Big Grin
Цитирай
#15

(2019-02-20, 09:54:30)sapiora написа:  Този часовник със СИМ карта ли е или е някаква вградена СИМ карта?

В БГ е без сим карта, а в чужбина се предлага и с e-sim. Ако живееш тук няма смисъл от такъв с e-sim, защото операторите не предлагат тази услуга.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#16

Само ако имаше Google Assistant нямаше да се замисля да мина на Tizen OS.
Цитирай
#17

Нещо не мога да хвана закономерноста при автоматично откриване на тренировка. Един път ми отчита сърдечния ритъм наред с всичко останало, а друг път не го отчита.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#18

От както затегнах верижката с още една позиция празно няма. Винаги ми отчита пулса.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#19

Заповядайте в групата https://m.facebook.com/Samsun-Galaxy-Wat...701261258/

So bad, so good!
Цитирай
#20

(2019-02-25, 20:33:56)tonus написа:  Нещо не мога да хвана закономерноста при автоматично откриване на тренировка. Един път ми отчита сърдечния ритъм наред с всичко останало, а друг път не го отчита.

Вземи го изключи това, а и всичко свързано с хелт приложението Много неща са във всяко едно отделно си има настройка и стоп на авто функцията му. Пускай си го ръчно и после го спирай принудително и от телефона. Ще ти се увеличи значително живота на батрията.
Макар и в горният си скрийн шот да си показал някакъв феноменален нейн живот, то хелт приложението ти е на 34%. 
Предполагам, че го и ползваш с изключен жест за събуждане и на яркост 1-2.

А за сърдечният ритъм - няма такъв който да се мери на китка и при движение да е верен. Имал съм  и сунто и феникси няколко, който твърдят, че измерват най-точно . Ами при движение не са, то и затова още продават нагръдни колани
Цитирай
#21

Ако огранича health приложението, то по-добре да си нося Casio-то. Пулса го мери вярно, когато съм в покой.

 Временно го свързах с айфона ми, докато преинсталирах Самсунга и там забелязах че все пак не е напълно съвместим с ios. Като ми звънят приемам разговора през часовника, но отсреща не ме чуват а гласа ми се чува в слушалката на айфона ми. Като започна да говоря на микрофона на айфона ми отсреща ме чуват.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#22

(2019-03-06, 21:46:55)tonus написа:   Временно го свързах с айфона ми, докато преинсталирах Самсунга и там забелязах че все пак не е напълно съвместим с ios. Като ми звънят приемам разговора през часовника, но отсреща не ме чуват а гласа ми се чува в слушалката на айфона ми. Като започна да говоря на микрофона на айфона ми отсреща ме чуват.

Намерих решение на проблема. Влиза се в Настройки/Conections/ Bluetooth/BT headset на часовника и вече без проблем
 може да се провеждат разговори през часовника свързан с айфон.

Излезе нова версия на приложението за свързване на телефона с часовника Galaxy Wearable с One UI.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#23

Здравейте, някой може ли да сподели мнения за сензора за пулс на чосовника, колко лесно хваща и отчита пулса, че при мен определено нещо се мъчи...? И имам съмнение да не се е повредил, тъй като реших, че е много яко да го ползвам в гореща вода сауна и т.н...
Цитирай
#24

Сензора за пулс отчита точно и постоянно, стига верижката да ти е стегната и да държи часовника плътно прилепнал към китката.Аз когато отпусна много верижката има дълги периоди от време в които нямам никакви записи на пулса. Бях си купил и метална верижка, но не я ползвам защото при регулиране броя на звената и стигам до положение в което много ме стяга за да отчита пулса постоянно и като добавя още едно за да се чувствам комфортно тогава не отчита постоянно пулс.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#25

Как/къде мога да видя маршрута по който съм минал? Благодаря предварително!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)