Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Watch
#26

Трябва да инсталираш приложени от сорта на Map my run или Map my walk или Strava.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
Аксесоари
#27

Или краен вариант е Google history, ако е оставено включено. Или не работи с часовника?

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#28

Никъде не срещнах такава опция.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#29

Здравейте, искам да попитам тези, които получават на часовника известия от Вайбър например - дали в когато някой им изпраща снимка, часовника показва "... ви изпрати снимка", както прави самото приложение на телефона, или ви отваря самата снимка. Според логиката, би трябвало телефона да показва по същия начин известията, както самия телефон, тоест само да съобщава, че някой ви е изпратил снимка, но не съм сигурен и затова питам.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#30

Вайбър не ползвам, но на whatsapp като получа снимка на часовника ми излиза нотификейшън с името на изпращача иконка на фотоапарат и текст снимка, като в опциите на часовника мога да отворя снимката на телефона.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#31

Благодаря за отговора! Не знам дали и с Вайбър би било същото, тъй като май има Whatsapp приложение за Tizen, докато Вайбър нямат такова. Питам главно за един приятел, но и за себе си, понеже той е намислил да си купува часовника, но не се интересува в тази сфера, а пък иска да си отваря снимки от Вайбъра, да отговаря на абонати и тн. Предполагам, че например получени URL също може да се отварят на часовника и да се преглеждат мейли? Мисля, че получени видео линкове не могат да отварят на часовника, или греша?

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#32

Whatsapp приложение нямам инсталирано на часовника, а ако можеше да се гледа и видео на него то телефона ми щеше да излиза от джоба само за зареждане.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#33

От вчера съм с часовника и съм приятно изненадан. Бях скептичен, защото смятам, че не е редно часовник да се зарежда. Но пък технологиите вървят напред и работата ми изисква да съм в крак с тях. Та си взех един за проба, след като изгледах какво се предлага към момента.

Има доста неща, Тизен бая се е развила:
- едно от най-полезните за мен неща е да си намирам телефона. Big Grin Често ми се случва да го захвърля някъде и после да се чудя къде е. Вкъщи го намирам с Google home, сега ще имам под ръка (направо на нея) устройство за намиране на телефона. Big Grin Big Grin Big Grin
- много ми харесва функцията да отбелязва всеки час с вибрация. Имам бая запълнен график и това ми напомня как се движа, без дори да поглеждам часовника
- нотификациите са също много удобни, особено като хвърча по задачи. Особено календар, мейл и чат с колеги.
- напомнянията да се движа, както днес се наложи да правя едни дълги шаблони, са много добри.
- предстои да пробвам слушането на музика докато бягам/разхождам се.
- както и да пробвам HereWeGO за някои пешеходни маршрути.
- ще пробвам дали става да траквам карането на тротинетката.

Със сигурност ще се появят и нови сценарии, в които часовникът да ми е полезен във съвсем ежедневни неща. Общо взето съм приятно изненадан колко бързо стана полезен, мислех, че ще го понося и има опасност да не ми върши работа.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#34

А да те питам, кой точно имаш и не ти ли е малък, свиква ли се бързо, че ако си взема, все си мисля, че ще пречи повече, защото и там ще има съобщения и други неща, с които ще ми губят времето.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#35

Аз имам нов въпрос - клавиатурата на часовника има ли български език, или само на английски може да се отговаря на известие?

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#36

Има български език и може да се отговаря.
Цитирай
#37

И надявам се последен въпрос, защото вече ставам досаден Big Grin всички ли използвате часовника с телефон Самсунг или не? Понеже знам, че би могло да има някои ограничения във функционалността на часовника, ако се ползва с друга марка андроид телефон - провеждането на разговори, смс, мейли, отговори на известия и т.н.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#38

(2019-04-17, 21:26:10)bobi_1217 написа:  И надявам се последен въпрос, защото вече ставам досаден Big Grin всички ли използвате часовника с телефон Самсунг или не? Понеже знам, че би могло да има някои ограничения във функционалността на часовника, ако се ползва с друга марка андроид телефон - провеждането на разговори, смс, мейли, отговори на известия и т.н.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Ползвал съм ги и със Самсунг, Сони, Шиоми, в момента с Huawei, няма разлика. Става дума не само за сегашния Watch, а и предните модели.
Цитирай
#39

(2019-04-17, 16:14:55)hazART написа:  А да те питам, кой точно имаш и не ти ли е малък, свиква ли се бързо, че ако си взема, все си мисля, че ще пречи повече, защото и там ще има съобщения и други неща, с които ще ми губят времето.
Взех 46mm модел, основно поради една причина - по-голямата батерия. По ревюта дават, че при най-натовареното ползване държи поне ден повече в сравнение с по-малкия модел. Освен това и екранът е по-голям, което за мен също беше важно донякъде. Сега стана още по-важно, защото има уочфейсове с много неща по тях и, колкото по-голям е екранът, толкова по-добре.

Колкото до това дали часовникът е малък като цяло, зависи за какво. Ще съм луд да тръгна да пиша на него, ама аз съм от по-старите поколения, 40+. За младежите може да е нещо естествено. Ползвам го като допълнително устройство към телефона, освен всичките му функционалности като часовник и спортен тракер.

Като получавам нотификация, примерно от FB, ми дава да прегледам повече на телефона т. е. мога да я прочета, но не съм видял да отговарям. Не съм и гледал за подобна настройка. Видях, че има отговор на съобщения - може с клавиатура, може и гласово, български най-вероятно не поддържа. Клавиатура ми е изкарвал веднъж, ама само я видях и разбрах, че това с писането не е за мен.

Още един много приятен сценарий за ползване открих: телефонът ми е без звук, всички позвънявания ги гледам на часовника. Никой не разбира, че ме търсят, много е удобно за срещи, вместо постоянното пускане и спиране на звука на телефона. Тепърва има да му свиквам с всички възможности, както казах.

Брат ми е с най-намазания часовник на Xiaomi, някакъв модел със сапфирено стъкло, на пръв поглед екранът на Самсунг изпъква, както и въртящия се безел, който е мноооого удобен.

За себе си съм убеден, че направих най-добрия възможен избор.

Сега съм пуснал всичко възможно и ще гледам колко ще издържи батерията. Започвам втори ден на 74%. Включил съм нощния режим, не чакам съобщения вечер.

Пак да кажа, приятно съм изненадан от личните ползи, които откривам, мислех, че ще го ползвам известно време и ще ми омръзне.

Чакам да се появят часовници, които при включени всички функционалности, да изкарват 1-2 седмици, а защо не и месец... Колкото по-често се зарежда една джаджа, толкова повече се превръщаш в обслужващ персонал, вместо в потребител. Лично мнение.

П.П. Още един полезен сценарий - намира часовника от телефона. 
П.П.2. Колега, който има часовника, сподели, че след време часовникът започва да се учи от навиците на собственика си и с времето да предлага адекватни неща. Плюс, че има различни автоматизации през Samsung SmartThings, примерно: да спира звука на телевизора, ако заспиш на дивана...

Да не се отнасям повече, ясно е, че сценарии има много, светът си върви към IoT и вече няма отделни самостоятелни устройства. Всичко е свързано и автоматизирано!

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#40

Мерси, доста изчерпателен отговор.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#41

(2019-04-17, 21:26:10)bobi_1217 написа:  И надявам се последен въпрос, защото вече ставам досаден Big Grin всички ли използвате часовника с телефон Самсунг или не? Понеже знам, че би могло да има някои ограничения във функционалността на часовника, ако се ползва с друга марка андроид телефон - провеждането на разговори, смс, мейли, отговори на известия и т.н.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

Щом си с андроид телефон няма да имаш проблем с каквито и да било ограничения на функционалността. Само с айфон има ограничение с приемането на обажданията, но в по-горните постове съм описал как се заобикаля и това ограничение.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#42

Помагайте, при мен не ми дава да се логна в самсунг акаунта си. Ползвам  телефон P20 pro . Когато реша да сваля приложение от Галакси магазина, излиза бял прозорец и до там.


Прикачени файлове Миниатюри
       

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай
#43

Нямам обяснение. Дори като бях свързал часовника с айфона без проблем се логвах в Самсунг акаунта си и свалях циферблати от Galaxy Store.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#44

(2019-04-20, 13:33:12)viktor11 написа:  Помагайте, при мен не ми дава да се логна в самсунг акаунта си. Ползвам  телефон P20 pro . Когато реша да сваля приложение от Галакси магазина, излиза бял прозорец и до там.

От вчера следобед е проблема. При мен е същото. В съпорт форума на Samsung много ги хранят. Случва се на всякакви телефони и при всякакви wearable на корейците, та явно проблемът е на ниво приложение. 

Дет'са вика, баш петък следобед се случи. Big Grin Не е смешно, ама какво друго ни остава, освен да чакаме.  Нищо не помага до момента и няма никакво решение - нито чистене на кеш, нито на всички данни, нито преинсталация или ресет.... Някой яко е оцапал Log in-a...

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#45

Аз какво ли не правих....Нови акаунти преинсталации и няма решение. А съм доста в час Big Grin .Писах и на Самсунг писах и на Хуавей Huh .Часовника го взех вчера и още го разучавам и барникам.Мислех че аз нещо пропускам.

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай
#46

Първо, проблемът се е появил преди 3 дни при някои потребители. Второ, той касае само Самсунг носими устройства, които се ползват с телефони, които не са на Самсунг (слОчаенос?). Трето, работят по фикс, който ше излезе с нова версия на приложението.

На мен донякъде ми е забавно, защото х'американите полудяха като павияни и яко ги хранят. Ще има да ядат до лятото поне.

Тъкмо ги похвалих, че са вдигнали левъл и те се изложиха като китайски бранд с индийски съпорт...

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#47

Повече инфо по "епидемията" с белия екран: http://****/2GxhW1j

Темите бяха повече, ама ги намалиха, че имаше яко обиди в някои (ама бяха скучни, все с F*ck... Друго щеше да е, ако форумът беше сръбски!). Big Grin Честно казано имаха право, защото модераторите продължаваха да бълват глупости като оставете си модела на телефона, версията на Андроид и т.н., дори и след като стана ясно, че проблемът е повсеместен и не е на ниво телефон, а в тяхното приложение. Другото беше, че работели по отстраняване на проблема. Един и същи отговор повтарян от някой бот до втръсване, но не се знаело кога ще има решение... Най ми стана жал, за тия, които току що си бяха купили часовник за $400!

Samsung направо го "направиха" на всеки, който ползва тяхно носимо устройство и го ползва с друга марка телефон, различна от Samsung. Това още повече изнерви потребителите, защото все едно е нарочно направено. Мноооого се изложиха, от четвъртък до днес не могат един log in да оправят.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#48

6ти ден от появата на белия екран, а Samsung дори не са отговорили на потребителите. Разочарован съм от липсата на адекватна реакция, да кажат, че знаят за проблема, съжаляват за причиненото неудобство и че работят за отстранявснето му...

Това неведение и липса на реакция са за гаражна фирмичка. И това е (липса на) отношение, което намирам на американския пазар, в тамошния съпорт форум. Представям си, ако проблемът беше локален, а не глобален.

Не намирам никъде новина за проблема, който не е никак малък.

Изпратено от моя MI MAX 2

Проблемът е разрешен. За съжаление ситуацията беше отиграна аматьорски. Нулева комуникация с потребителите, направо си сринаха (онлайн) репутацията.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#49

Всичко си работи от днес.

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай
#50

Приложението ли обновиха че проблемите изчезнаха.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)