Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Запитване при избора на Redmi note 7
#1

Здравейте!
Реших да си взема (макар и стар модел) въпросния Redmi note 7, обаче нещо не успявам да ги различа (особено пък redmi 9-A,B,C,D,.. и т.н.)

Та питането ми е каква е разликата между Redmi 7, Redmi Note 7 и Redmi note 7 pro (за про мисля че е ясно, това е версията с най много екстри)

Прегледах няколко сайта за покупка на Redmi Note 7 и там характеристиките се разминават. Не трябва ли Note 7 да е само 1 вид Visslar
Също така ми стана чудно как Note 7: 64гб вътрешна памет + 4гб рам с 48мп задна камера и 13мп предна струва 220лв, а в друг магазин същия телефон обаче предната камера е 5мп а не 13 и струва 420лв Huh

 Благодаря предварително и се извинявам за глупавите въпроси !
Цитирай
Аксесоари
#2

Има ли наличност на Redmi Note 7 ,аз миналата година не намерих и поръчах Redmi 8 за една съседка.Бегло погледнах и не видях наличност на този модел.А за цените в Бълагария може да се отвори цял раздел,не тема.Щом в pazaruvaj.com пише,че партньорите им не предлагат този модел мисля,че случайни бройки може да са останали някъде със съмнителна репутация.Това е мое мнение,дано намериш този модел и да е читав,защото аз съм доволен от моя.
[-] 1 потребител изказва благодарност на lubok58 за това мнение:
  • amica
Цитирай
#3

Тъкмо започва да му спира поддръжката. С извинение може да се насочите към Поко м3 (батерията е много по-добра, процесорът е по-нов...) Цена около 250лв
Също redmi note 8t като наследник.
Цитирай
#4

Redmi Note 9 (4/120GB) или Redmi Note 8T (4/64GB) ?
Redmi 9 260лв с остатъчна гаранция 18 месеца.
Редми 8Т 260лв с остатъчна гаранция 17 месеца.

Аз май клоня повече към 8Т. Вашето мнение ?
Цитирай
#5

Чистия ноут 9 е медиатек
Други минуси май няма. Виж дали няма сравнение някъде в нета
Цитирай
#6

Какво ще рече медиатек Huh

В сравненията нямат много разлика.
9-та има по голяма батерия и е с Андроид 10
обаче заснема видео с 1080p@30fps, докато 8-та е: 2160p@30fps, 1080p@30/60/120fps, gyro-EIS

9-та е с процесор: - 8 ядрен (2x2.0 GHz Cortex-A75 + 6x1.8 GHz Cortex-A55) и чипсет: MediaTek Helio G85 (12nm) (И тук вече си отговорих на въпроса Smile )
8-та е с процесор : - 8 ядрен (4x2.0 GHz Kryo 260 Gold + 4x1.8 GHz Kryo 260 Silver) и чипсет: Qualcomm SM6125 Snapdragon 665 (11 nm)

https://phonesdata.com/bg/sravni/5458673/5458420/

Не разбирам много но като цяло ми се струва че 8Т печели пред 9, въпреки че е със 128гб, Андроид 10 и батерия 5020 mAh
Цитирай
#7

(2021-04-10, 21:40:07)suffer написа:  Тъкмо започва да му спира поддръжката. С извинение може да се насочите към Поко м3 (батерията е много по-добра, процесорът е по-нов...) Цена около 250лв
Също redmi note 8t като наследник.

Подръжката спира само за седмичите китайски ъпдейти доколко знам, иначе телефона си е в списъка за 12.5. Между note 9 pro и Note 7 предпочитам седмицата. Деветката е тугла и с нея можеш да убиеш човек .Предпочитам седмицата и заради MIUI Dialer a и Call Record а които са си налични без да е необходимо да правиш   ексвилибристики, да отключваш bootloarder и и да префлашваш rom с риск да брикнеш машинката.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • amica
Цитирай
#8

(2021-04-11, 21:17:16)mgbagera написа:  Какво ще рече медиатек Huh
Ще рече по-малка поддръжка.

 
Цитирай
#9

(2021-04-11, 21:40:22)росен2 написа:  Подръжката спира само за седмичите китайски ъпдейти доколко знам, иначе телефона си е в списъка за 12.5. Между note 9 pro и Note 7 предпочитам седмицата. Деветката е тугла и с нея можеш да убиеш човек .Предпочитам седмицата и заради MIUI Dialer a и Call Record а които са си налични без да е необходимо да правиш   ексвилибристики, да отключваш bootloarder и и да префлашваш rom с риск да брикнеш машинката.

Не съм съгласен, че в 2021-ва е разумно да се купува телефон със снапдрагон 660.
Самият чипсет е 4-годишен.
Телефонът няма NFC.
Приключва му поддръжката с Android 10. И не знам какво сте се хванали с този MIUI 12.5. Toва е междинен ъпдейт и му се полага както MIUI 12.
Друг е въпросът дали ще получи MIUI 13 Както е обещано, но телефонът е морално стар.
Онзи ден имах подобна дилема, препоръчах Note 7 като добър избор за около 200лв, въпреки възрастта си.
Алтернативата беше Поко м3 и избраха него.
И на хартия бие по всичко:
6000 mAh батерия, по-добро аудио, стерео говорители, пръстов отпечатък отстрани на телефона (супер удобно. препоръчвам)
По-бърза памет UFS (срещу emmc на ноут 7), отделен слот за карта памет ( не ползва мястото на едната сим карта като при ноут 7).
И това са телефони с идентични цени в момента, като единия е малко над 2годишен (с 4годишен процесор).
Така че всеки лев отгоре ще дава по нещо отгоре към текущата конфигурация. И винаги проверявайте дали нямате преподписване. Така се пестят пари понякога

И съм почти сигурен, че и Note 7 няма MIUI dialer, messaging И запис на разговори Out of the box.
Ще проверя, но не е добра идея да се взима стар телефон, пък бил и той чисто нов

По повод Медиатек - това е алтернативен прозиводител на чипсети и процесори.
Не е толкова проблем официалната поддръжка, колкото, ако решиш да слагаш друг ром или ако при ресет ти изчезнат IMEI-те, или заради производителността да страда батерията и т.н. Може и да са се подобрили с времето, но лично ги избягвам като опция.
Цитирай
#10

Разликата им е само една година, на Нотата стъклото е по добро Горила 5, на хартия дават проца по мощен, телефона е по лек и малък, мисля че и камерата е с по добри показатели, освем това има страхотни версии на Gcam за нея , Dialer a и Messaging a са си на MIUI, записа на разговори е дефолтен, и знаете че никаква външна програма не може да се сравни с него. Хваля го защото го имам. И съм с него от много време, като в същото време смених поне 10 други. Като за парите си ( около 200) мисля че няма какво да го бие. Не вменявам и внушавам на никого нищо, всеки има глава на раменете си и да си решава.Изказвам лично мнение.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • amica
Цитирай
#11

Специално проверих двама познати с Note 7 - единия си има MIUI dialer и запис на разговор със стоков ром, а другия няма.
Така че 50:50 е ситуацията.

А това, че ноут 7 е 2019, а поко е 2020 не е една година, защото от януари до ноември са доста повече месеци (слагам ги 22, но всички знаем, че са повече)
Цитирай
#12

И на мен не ми хареса нещо това POCO m3. Най вече защото е по голям. То и Ноте 7 ми идва голям ама ще се преживее.

Главно се колебая между чисто нов ноте 7 4/64GB Потвърдиха ми наличност в един магазин (вероятно ще е мостра но ще си е с пълна гаранция 2г.).
И другия модел е Ноте 8Т втора ръка.

7-та нов е 220лв а 8-та втора ръка 250лв.

Та понеже се заговорихте за записа на разговори (а това доста често го използвам), Ноте 8Т има ли вградена такава опция ?
Цитирай
#13

(2021-04-12, 08:51:13)mgbagera написа:  Ноте 8Т има ли вградена такава опция ?

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100951

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
Цитирай
#14

по принцип и двата НЕ трябва да го имат.
Цитирай
#15

(2021-04-12, 08:51:13)mgbagera написа:  И на мен не ми хареса нещо това POCO m3. Най вече защото е по голям. То и Ноте 7 ми идва голям ама ще се преживее.

Главно се колебая между чисто нов ноте 7 4/64GB  Потвърдиха ми наличност в един магазин (вероятно ще е мостра но ще си е с пълна гаранция 2г.).
И другия модел е Ноте 8Т втора ръка.

7-та нов е 220лв а 8-та втора ръка 250лв.

Та понеже се заговорихте за записа на разговори (а това доста често го използвам),  Ноте 8Т има ли вградена такава опция ?

На 100% съм сигурен че осмицата няма опцията . Относно цената 220 лева за чисто ново ноте 7 - без да се замисляш вземай смело.Телефона няма една забележка , с изключения на факта че ми идва леко голям. Но пък е тънък и много красив. Писах и за Ноте 9 про който си е тугла в сравнение с него и не го издържах и ден, акто честно казано не видях разлика във бързодействието. Относно залежалия телефон искам да ти кажа нещо. На 99,99 % съм сигурен че проблем няма да имаш. но все пак е добре да знаеш. Взех една такава мостра ли е било или не не знам, чисто ново неразопаковано с две години гаранция Meizu M1Note навремето. Пак около 3 години беше седяло. Отначалото всичко беше ок, но след няколко месеца батерията започна да се срива внезапно от 35-40 до нулата за норматив. Това е втория ми телефон който ме предава по един и същ начин, взет от витрина и гаранционен. Иначе за гаранцията да кажа нещо - моли се на бога да не се стига - оставаш месец без телефон и ти го връщат отварян, като вече нищо не е същото. С нов не подменят. Много е неприятно и те вкарва в zugzwang

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#16

Колебанията все още продължават между 7 и 8 Big Grin
Повече клоня към 7-та заради опцията с записите по време на разговори. Обаче 8-та има NFC и по добра камера в макро режим.
На ноте 8 нали мога да си му сваля допълнително приложение за запис ?

Note 8t вече ми го свалиха на 240лв

Ако е за вас, кое бихте избрали:
Note 7 4/64GB чисто нов 220лв
Ноте 8Т 4/64GB  почти нов с гаранция 17-18месеца 240лв.
Цитирай
#17

Note 7 си има вградено фабрично записване на разговорите, даже записва много добре, за Note 8 не мога да кажа дали има запис на разговорите. Иначе горе долу телефоните са със сходни характеристики едва ли ще се усети някаква разлика в ежедневната употреба.
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • росен2
Цитирай
#18

(2021-04-12, 13:50:05)mgbagera написа:  На ноте 8 нали мога да си му сваля допълнително приложение за запис ?

Можеш, но нямат нищо общо като качество и функция. Пробвал съм всичките в стора , и нито едно не работи коректно и качествено и в двата режима, не записва винаги, звукът е различен, няма приложение което да записва от слушалка , всичките записват само от спикер, което не ми е оферта.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • amica
Цитирай
#19

Може би,защото не си пробвал това callrecorder.skvalex но НЕ от стора,а от сайта.Писано е за него на доста места из форума,но явно не му се обръща внимание.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • amica
Цитирай
#20

Ако е със по-стар андроид не го ъпдейтвай и си ти.Имат проблем с GPS не чертае като тръгнеш на караш забива, инак ако търсиш адрес ти го намира заради internet-a.

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на bLck за това мнение:
  • esil2
Цитирай
#21

Това с GPS-a за кое се отнася ? За 7-та или 8-та ?
Цитирай
#22

С ноут 8т съм от година. Телефонът няма вградената записвачка на miui, идва с гугъл диалър. Батерията държи един ден с непрестанно ровичкане. От към размерине продълговат и в пъти ми харесва повече от ноут 9. Приятелката ми е с ноут 7. Разлика между двата с ползването няма никаква, може би в някои игри ще има. Най-голяма разлика за мен в полза на ноут 8 е в камерите, но ако не си маняк на тема снимки и ноут 7 ще ти върши страхотна работа.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

(2021-04-12, 18:28:05)bLck написа:  Ако е със по-стар андроид не го ъпдейтвай и си ти.Имат проблем с GPS не чертае като тръгнеш на караш забива, инак ако търсиш адрес ти го намира заради internet-a.
Подкрепям мнението ти. След ъпдейтване и ноут 7 и ноут 8 се омазват леко и на моменти се запетлачват, но не е нещо фатално. Но предполагам с връщане на фабрични настройки след ъпдейт няма да има никакъв проблем. Но аз лично не го правя, понеже имам много информация в телефона и не искам да се занимавам след това с бекъпи.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

(2021-04-12, 20:56:27)mgbagera написа:  Това с GPS-a за кое се отнася ? За 7-та  или 8-та ?

За осмицата не знам не съм имал, но gps-a на Note 7 лично на мен не ми харесва. Когато се ползва без интернет трудно се свързва със сателити, а когато се свърже и тръгнеш да шофираш често губи сигнал. Скоро пробвах една програма от google play казва се gps fix, та с нея не знам дали си въобразявам но като, че ли има едвам доловимо подобрение но като цяло gps-a е слаба страна на телефона.
Цитирай
#24

Здравейте!
От вчера съм собственик на 8т. Е не ми харесва тази тухла. Ако не му свикна до няколко седмици ще заминава за продан Big Grin

Имам едно питане. Има ли начин с някоя програма да се прехвърлят всички запазени регистрации на wifi мрежи от един redmi 8 на друг?
Цитирай
#25

И на мен основния проблем в последните години ми се явява големината на телефона. Просто вече всичко е лопата. Не обиучам лопатите, но за съжаление нямам избор. Единствените малки телефони са 12 мини на iphone и se 2020 пак на iphone но е абсурд да дам такива суми за нещо коетоп те закрепостява и взема свободата ти. Iphone само като подарък и то за да се препродаде още на следващия ден в Olx. Oпитах с s10e на Samsung но и това е оскатен телефон, с мижава батерия, два дори минаха през ръцете ми и то със Snapdragon. Все тая. Така че остана май само Pixel , но и Pixel си купих, който и една година не изкара и се скапа поради фабричен дефет със слушалката, повсеместен. Така че нама какво читаво да се купи , което да е тънко, до 5,5 инча ( цял екран, а не с черните вици) и да е лекичко а не да ти дърпа надолу кащите лятото. Отделно сегашните размери 6,3/6,5 са ми ужасно неудобни за работа.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)