Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвет за избор на телефон
#1

Здравейте,
Пиша от телефон,извинявам се ,ако съм допуснал грешки.Търся да закупя телефон с цена до 1000 лв.Изискването е да има качествени камери и по възможност да поддържа 5G .Мога да го закупя от Теленор с намаление.
Харесах Sony Xperia 5 II ,но го няма при моя оператор.Има само по-скъпия модел 1.
До този момент съм се спрял на:
1.Xiaomi Mi 11
2.Huawei P40 Pro
3.Oneplus 9 /Pro ,ако цената не е висока/
При P40 Pro ме възпират проблемите с Google.
От olx се притеснявам да купувам.Ако някой има съвет,може да го напише.
Цитирай
Аксесоари
#2

Бих се спрял на п40 про, ако не ти е проблем да си инсталираш гугъл.

Иначе - ми11.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • oxuboxu, TheUnreal
Цитирай
#3

(2021-04-14, 14:17:10)emzo написа:  Бих се спрял на п40 про, ако не ти е проблем да си инсталираш гугъл.

Иначе - ми11.

Благодаря.
Цитирай
#4

Xiaomi Mi 11 не е водоустойчив, AMOLED дисплей, Snapdragon 888, стерео звук, 4600mAh батерия.
OnePlus 9 Pro е водоустойчив, AMOLED диспелей, Snapdragon 888, стерео звук, 4500mAh.
OnePlus 9 е доста по-окастрен, няма смисъл.
Huawei P40 Pro е добър, но ако ти се занимава с Google.
От OLX какво има да те е страх, аз последните телефони, все от там съм ги купувал. Гледаш, да е чисто нов, неразпечатван, с гаранция към оператор или Техно верига. Като дойде сравняваш Imei на кутията и на гаранцията и си готов. Поне аз така правя и не съм имал проблеми. Гледаш гаранцията да има печат, касова бележка. Но ако ще го взимаш с план, по-добре направо така, защото може да ти излезе и по-евтино от olx, а и Xiaomi и OnePlus там няма много, пък какво остава за нови модели.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

(2021-04-14, 14:59:45)hazART написа:  Xiaomi Mi 11 не е водоустойчив, AMOLED дисплей, Snapdragon 888, стерео звук, 4600mAh батерия.
OnePlus 9 Pro е водоустойчив, AMOLED диспелей, Snapdragon 888, стерео звук, 4500mAh.
OnePlus 9 е доста по-окастрен, няма смисъл.
Huawei P40 Pro е добър, но ако ти се занимава с Google.
От OLX какво има да те е страх, аз последните телефони, все от там съм ги купувал. Гледаш, да е чисто нов, неразпечатван, с гаранция към оператор или Техно верига. Като дойде сравняваш Imei на кутията и на гаранцията и си готов. Поне аз така правя и не съм имал проблеми. Гледаш гаранцията да има печат, касова бележка. Но ако ще го взимаш с план, по-добре направо така, защото може да ти излезе и по-евтино от olx, а и Xiaomi и OnePlus там няма много, пък какво остава за нови модели.

Благодаря за мнението.
Цитирай
#6

Внимавайте със Snapdragon 888. Не е точно каквото трябва да бъде. Аз лично бих го прескочил като покупка.
Бърз е, но абсолютно всичко останало му куца.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 2 потребители изказват благодарност на Legend за това мнение:
  • solo5, TheUnreal
Цитирай
#7

Абсолютно. Прегряване и топене на батерията за норматив, и за мен не е окей 888. Бих си взел по-скоро нещо със snapdragon 865.

Изпратено от моят SM-G780F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • TheUnreal
Цитирай
#8

Mi 10.Взех го за смяна на p40 pro. Ми-то е по-бързо, с по-голям екран, но по-лоша камера. Рутва се, има еу.ром.
Става.Нов от гаражните е около 900 кинта, от Олх на пазарлък. Почти няма минуси, освен камерата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dudi4ek за това мнение:
  • TheUnreal
Цитирай
#9

Отново се оглеждам за компактен телефон (с преподписване тоя месец в А1)  5,9- 6,05" - с ширина до 70-71мм, в момента 
Като размери не искам да е по-голям от сегашния, за да мога и с една ръка да боравя понякога.
Сега съм с А40 и ми е добре в ръката, но почна да бави и дразни... 
Като дименсии ми се ще да е под или равен на тези:
144.4 x 69.2 x 7.9 mm
Weight 140 g / да не е тежък, макс 150г/
В средния клас. 
Или да изчакам нов модел (в момента за пример Galaxy A02s - с договор за 19лв = 270-280лв, т.е. не е кой знае каква отстъпката).
Вариант Б - да взема по-намален апарат /ако имат топ оферта/ и да го продам.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#10

(2021-04-14, 18:26:45)dudi4ek написа:  Mi 10.Взех го за смяна на p40 pro. Ми-то е по-бързо...

Имаше мнение, че без гугъл сървисите фърка p40-ката
Цитирай
#11

Това е моето лично усещане. Не говоря за синтетични тестове. За седмица имах и двата. Ми-то по-плавно скролва, по-бързо отваря приложенията,малко по-плавно работи. В ръката П40 про се усеща по-добре, сглобката е по-премиум.П-то има има по-добра автономност и като СОТ и като стендбай.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dudi4ek за това мнение:
  • TheUnreal
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)