Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Издънка ли е Snapdragon 888 ?
#1

Издънка ли е Snapdragon 888 според вас?

Факт е,че Snapdragon 888 се представя доста зле по отношение на Power efficiency, прегряванията също са често срещани.
Единствения плюс на този SoC е,че е бърз. Всичко друго ми се вижда минус.

По тъжното е,че Snapdragon твърдят,че 888 е по енергоспестяващ от 865 което се оказва тотална лъжа.

Бихте ли си купили телефон с този чип?

   

Source:
https://www.youtube.com/watch?v=rcDSX6_3OdM

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 3 потребители изказват благодарност на Legend за това мнение:
  • ganchev, milenvn, valkov2
Цитирай
Аксесоари
#2

Дали бих си купил телефон с този процесор? По-скоро да. По-големият проблем за МЕН са цените на телефоните с този процесор.
А за "издънката", знаем че проблема е в производствения процес на Самсунг но никой не го признава.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#3

Догодина следващият дракон пак ще е произведен от Самсунг, доколкото бях чел някъде. Juan Bagnell беше показал някакви негови тестове как телефони с дракон 845/855/865 вадят едва 2 фрейма по-малко в игрите спрямо s21 /дракон версията/, ама не мога да го намеря. Освен това телефонът е орязан откъм производителност по подразбиране /навярно заради процесора - виж след 3:30 от видеото /. https://www.youtube.com/watch?v=d-uN9_Oa3xQ
Не ми се мисли при ексинос как е положението.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Harbinger за това мнение:
  • ganchev, milenvn
Цитирай
#4

(2021-04-14, 19:08:23)Harbinger написа:  тестове как телефони с дракон 845/855/865 вадят едва 2 фрейма по-малко в игрите спрямо s21 /дракон версията

Е , това са цели 2 фрейма!
Най-вероятно и отваря страниците с 0.06 стотни по-бързо, много солидни причини да даде човек 2-3 бона!
[-] 3 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • ganchev, milenvn, valkov2
Цитирай
#5

Повечето телефони в днешно време са достатъчно бързи според мен големия проблем е, че този чип прегрява и то прегрява често. Има много оплаквания че прегрява лесно дори при снимане с камерата което е доста притеснително след като си дал над 2000 лв за телефон.

Другия проблем е, че харчи много ток.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 3 потребители изказват благодарност на Legend за това мнение:
  • ganchev, milenvn, valkov2
Цитирай
#6

Тия дни писаха, че oneplus 9 pro прегрява при ползване на камерата до степен да се изписва предупреждение. Явно 888 ще се окаже печка. Имаше навремето един подобен снап, май 801 беше, пак така имаше проблеми с греенето.

Изпратено от моят SM-G780F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#7

801, 808 и 810 си грееха всичките, вторият като че ли най-много.
Цитирай
#8

До степен да дефектира платки и дисплеи.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#9

На G4 е с 808 и е печка. А батерията-който не е ползвал тоя телефон , той не знае. Натовариш ли го пада на минута с по 1-2%. Наскоро даже му купих чисто нова-никаква разлика, грее като луд и пак пада яко.
Цитирай
#10

(2021-04-14, 18:43:41)ss_23 написа:  Дали бих си купил телефон с този процесор? По-скоро да. По-големият проблем за МЕН са цените на телефоните с този процесор.
А за "издънката",  знаем че проблема е в производствения процес на Самсунг но никой не го признава.

Съгласен съм за цените. Последните 2 г. от Qualcomm искат и процент от стойността на всеки апарат с техен процесор. Дано тази "издънка" поохлади алчността им.
Може ли малко повече инфо за проблема в производствения процес на Самсунг.

1916 
Цитирай
#11

За проба бих ползвал, но при тези цени едва ли.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#12

Интересно...Smile
https://www.youtube.com/watch?v=3K3UVtrZnvo
Цитирай
#13

Това греене, по-вероятно да е в резултат на по-високата производителност на графичния процесор. Adreno 660 е клокнат на 840 MHz, докато Adreno 650 в Snapdragon 865 на 587 MHz. Акопроизводителя на телефони не е предвидил релевантно хардуерно охлаждане, то следва да направи софтуерни ограничения.

Интересно е да видим какви ще са отзивите с Mi 11 Ultra или Mi 11 Pro, които са с нова технология на охлаждане.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#14

Какво охлаждане,че той дори да се охлажда харчи 3 пъти повече ток от 865, което пак не е нормално.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#15

За мен е нормално да загрява, всеки процесор загрява, значи ли, че всичките са издънки? Проблем е когато заради загряване почва да се изключва телефона или приложението което е отворено.
Цитирай
#16

(2021-04-15, 09:07:36)vovalinder написа:  За мен е нормално да загрява, всеки процесор загрява, значи ли, че всичките са издънки? Проблем е когато заради загряване почва да се изключва телефона или приложението което е отворено.

Издънка е защото на синтетичните тестове е по бърз, но реално е по бавен след продължително натоварване throttle-a е огромен, по загряваш (прегряващ в някои случай), по неефективен от предшествениците си.

Продават ти претоплена маднжа за много пари и ти казват,че тя е по добра от предишната което е лъжа Smile

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#17

Аз пак ще кажа, че няма процесор в телефон, който да не загрява, каквата и охладителна с-ма да са му сложили. Какво да му сипят антифриз ли? Хем да има защита от влага и прах, ама и да се охлажда, ама ако може да е тънък и т.н. Натоварваш>загрява и обратното.
Цитирай
#18

Ти кажи, ама това не променя факта,че продават претоплена манджа която е по зле от предишната и твърдят,че е по добра.
Ти ако си балама ние не сме.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#19

Ще съм балама ако заформя сега тука някакъв спор, а ти като не си такъв и като си ги разкрил, подминаваш и ползваш това което мислиш, че не е претоплена манджа, елементарно е.
Цитирай
#20

Ама не е нормално пиксел 5 с дракон 765, дето има GPU, сходно с това на дракон 835 по производителност, да се представя по-добре в игрите от oneplus 9 pro. Виж линка от горното видео, дето го споделих. Гледай след 3:30, ако те мързи да го гледаш цялото. https://www.youtube.com/watch?v=3K3UVtrZnvo
Цитирай
#21

Казах, че е нормално да загрява, а не да се отразява на производителността.
Цитирай
#22

Всичко е игра на цифри, които хващат окото, агресивен маркетинг и продажби.
Ясно е ,че дори да е по-мощен, ако загрява, следва спад в производителността, понякога много осезаем.
И тогава по-слабия на хартия процесор, но по-стабилен и незагряващ толкова, държащ на високи честоти, задминава по-мощния, който се сгромолясва.
Така е с компютрите, така е и при смартфоните.
Но това колко хора ще го забележат реално. Номерата ще минат при 7-8 човека от 10.
Всички просто гледат най-новия 888, викат си "уааау, тва е най-якото", вадят 2.5 k и го взимат.
Цитирай
#23

(2021-04-14, 16:14:17)Legend написа:  Издънка ли е Snapdragon 888 според вас?

Факт е,че Snapdragon 888 се представя доста зле по отношение на Power efficiency,
прегряванията също са често срещани.
Единствения плюс на този SoC е,че е бърз.

Той е бърз, но докато не прегрее, щото след това става по-бавен докато не изстине
Цитирай
#24

Интересно, че само при Самсунга държи повече откъм батерия и грее по - малко


SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#25

Нещата са навързани, по голяма консумация = повече греене. При процесорите около 90% от консумираната енергия се отделя като топлина. Останалите 10% отиват през GPIO-та и разните му там интерфейси. Да грее нещо друго.
Много често причината за повишена консумация е неефективен софтуер. Какво имам в предвид - кофти написан софтуер, не използващ хардуерните инструменти на процесора за ограничаване на консумацията, като спиране на неизползвани модули на процесора, по малко обръщения към RAM-а.
RAM паметта също е сериозен консуматор. 
DDR интерфейса има терминации на двата си края (в паметта и в процесора) тока през тези терминации може да достигне няколко ампера. 
Към това като се прибави факта, че това е съвсем нов SOC, картинката става пълна и цветна. Тепърва ще се установяват бъгове в силикона. Възможно е и от кофти проектирана платка да има по висока консумация/загряване. 
За пример преди години проектирахме едно доста сложно устройство на което само с преместване на едно от захранванията на другия край на платката успяхме да свалим почти 8 градуса. 

Mного често под натиска на конкуренцита и  мениджърите инженерите са принудени да пускат на пазара недовършени неща със проблеми, които се отстраняват в движение. 
Така че нека изчакаме 4-5та ревизия на хардуера, програмистите да си пооправят софтуера та после да се дават оценки кое става, кое не. 
На мен ми изглежда приличен продукт от една почти изчерпана архитектура. Да, ARM архитектурата си влачи доста проблеми, качествен скок би имало ако се премине на друг тип архитектура. Например RISK V.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • divna
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)