Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Достъпен стар модел флагшип до 400лв
#1

Здравейте, опитвам се да намеря подходящ телефон за майка ми. Преди години бях много навътре с моделите и спецификациите, но съм изглубил интерес и представа последните няколко години. Разгледах няколко скорошни теми, в които основно се обсъждаха нови модели до 400лв. През годините съм изградил гледната точка, че ниският или средният клас телефони не си заслужават. Затова се надявам да намеря нещо от 2018 - 2019 ново, което се вмества в бюджета. В грешка ли съм?
Току що видях че мога да купя Huawei P20 за 400лв, което ме впечатли. Но също видях доста коментари свързани с Google Apps и това че не работят вече с китайските марки. Това ли е причината за ниската цена на P20? Има ли начин проблема да се заобиколи? Благодаря за помощта.

Заглеждам се в Poco X3 също. Виждам, че е доста хвален.
Цитирай
Аксесоари
#2

За Huawei само серията P40(pro,lite,mate)е без google.P20,P30 няма проблем,има всичко.Ние се спряхме на Huawei Nova 5t,по-стар модел,но с флагмански процесор,отличен телефон и като камера,компактен, има google.За съжаление вече го няма в магазините с по-сигурна гаранция и остава онлайн магазините на Пазарувай(където въпросът с гаранциите е спорен).Иначе Poco X3 има добри отзиви във форума,но е огромен по размери,трябва да се види и на живо.P20 според мен е вече твърде стар модел.
[-] 1 потребител изказва благодарност на osil за това мнение:
  • peetyo
Цитирай
#3

Разбирам, мерси. Доста ме обърка ситуацията с Google Services. Погледнах Nova 5T по-рано също. Ще прочета още за него. Размерите на POCO X3 мисля, че не са проблем. Тя ползва Note 4 в момента и мисля че размерът е плюс тъй като има място за по-големи икони и шрифт.
Не живея в България от известно време какъв е проблемът с онлайн магазините и гаранцията?
Цитирай
#4

Ползвам Huawei P30,вече 2 години,телефона е отличен,камера,батерия,няма изявени бъгове по софтуера,има си гугълските поддръжки,ако намерите някой с повече оставаща гаранция ще е супер.
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu, peetyo
Цитирай
#5

Най-сигурно нов е от техноверига(Технополис,Техномаркет,Техмарт),през мобилните оператори,Зора,Емаг(но директният търговец,не останалите фирми там).През Пазарувай,ако има проблем с телефона има случаи когато те мотаят,лъжат или поправят в неоторизирани сервизи.Тоест гаранцията я имаш на хартия,но да не ти се налага да я ползваш.Разбира се,може и да не стане така и да са коректни.
[-] 2 потребители изказват благодарност на osil за това мнение:
  • oxuboxu, peetyo
Цитирай
#6

Виж Poco X3 NFC, доста добър модел, даже най-добрия до тези пари. Вземи го от Техно магазин. Другото е рисково.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • peetyo, Victormihov
Цитирай
#7

+1 за Poco X3 NFC, aко ще се взема нов. Ползвам го от около 3 месеца е отличен избор за парите си,
без да му липсва нищо съществено. С един GCam порт прави и страхотни снимки.
Не си заслужава да хвърляш пари за толкова стари модели като P20, но P30 е добър избор, ако се намери читав втора ръка.
Аз лично страня от флагмани втора ръка от една страна, защото съм брал много ядове навремето с едно LG, от друга - при положение,
че вече има предостатъчно читави телефони среден клас чисто нови се обезмисля да даваш същите пари за нещо вече използвано
кой знае как, пък бил той и прехвален флагман.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
[-] 1 потребител изказва благодарност на Forsi за това мнение:
  • peetyo
Цитирай
#8

Ако намериш Nova 5t на промо за 400лв, не се замисляй
И 500лв си заслужава, но бюджета ти е 400лв, а скоро беше на такава цена в Емаг
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • peetyo, Victormihov
Цитирай
#9

Ако си решил да е втора употреба , то силно ти препоръчвам - Huawei P30 или Mate 20 Pro.
Имай предвид, че Nova 5t е с LCD дисплей, докато горните два са с OLED и по-добра камера.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на Kn0cK3r за това мнение:
  • DoryanY, peetyo
Цитирай
#10

Погледнах в ОЛХ за P30 и Mate 20 Pro супер са моделите, но ще стъпят на 500лв поне така като гледам. Мисля, че ще е по лесно да вземем нов и да не му мислим. Няма да съм на място аз да го разгледам ако е втора ръка :/ Nova 5T изглежда супер, но не виждам цени около 400 в момента. Мисля да се хвърлим на Poco X3 от Емаг за 350лв.
Някой със сериозни възражения? Имайте предвид, че телефона не е за младеж, който ще се разчувства от разликата между флагман и евтин телефон. Досега е ползвала Note 4, единствения минус на телефоните, за които говорим е най-вероятно екрана спрямо Samsung-a.

Благодаря страшно много за мненията Smile)
Цитирай
#11

Оледа си е рисково . Това са телефони на години, ръчкани са до припадък и нищо чудно да изгърми. Аз лично не бих заложил на Оглед втора ръка амортизиран.Патил съм . Добре че беше гаранционен и след месец точно по часовник ми го смениха. Виваком.
За родител бих купил нещо чисто ново от Техното за 200 лева като например Redmi 9A и забравям за всякакви изкъртени от употреба флагмани и тем подобни, а и възрастен човек едва ли му разбира главата от флагман и едва ли ще направи разлика в ежедневните функции межди 9а и p30 например. Сега не знам ако майкат ти е млада и взискателна жена с познания в материята и потребности изискващи флагманска машина ( каквото и да означават Smile ) то тогава си и търси флагман.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • peetyo
Цитирай
#12

Nova 5T едва ли ще намериш нов за тази цена .Аз взех от промоцията 400лв в Емаг,но от няколко седмици е изчерпан като наличност там(другите варианти в Емаг са на други търговци).Така че Покото изглежда добър вариант,цената му също е много добра в момента(най-ниската от както е излязъл).Среден клас телефон,но сигурно ще върши добра работа(в този ценови диапазон,все още Xiaomi май изглеждат най-добре)
[-] 1 потребител изказва благодарност на osil за това мнение:
  • peetyo
Цитирай
#13

Поръчах и Poco X3 от Емаг за 350лв. Ще го пробват в понеделник с баща ми Smile Ако се появи Nova 5T на промоция в следващия месец може да го сменим, но стискам палци всичко да е тип-топ на Poco-то. Мисля, че ще се зарадва много на батерията.
Цитирай
#14

За толкова години десетки телефони съм купил от онлайн магазини и никога ме ми се е случило да прибягна до ползване на гаранция, какво толкова ѝ се шашкате на тая гаранция, не знам...

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#15

Бил си късметлия...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • росен2
Цитирай
#16

(2021-04-15, 18:19:26)alexbg67 написа:  Бил си късметлия...

И аз така викам...Щото аз не мога да се похваля с такъв късмет, гърмян заек съм и то неведнаж. И ако не бяха гаранциите доста щях да съм олекнал. Единият път с 600, а другия с 400 лева. Едният път дънна платка, а втория дисплей.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#17

(2021-04-15, 11:07:58)peetyo написа:  Погледнах в ОЛХ за P30 и Mate 20 Pro супер са моделите, но ще стъпят на 500лв поне така като гледам. Мисля, че ще е по лесно да вземем нов и да не му мислим. Няма да съм на място аз да го разгледам ако е втора ръка :/ Nova 5T изглежда супер, но не виждам цени около 400 в момента. Мисля да се хвърлим на Poco X3 от Емаг за 350лв.
Някой със сериозни възражения? Имайте предвид, че телефона не е за младеж, който ще се разчувства от разликата между флагман и евтин телефон. Досега е ползвала Note 4, единствения минус на телефоните, за които говорим е най-вероятно екрана спрямо Samsung-a.

Благодаря страшно много за мненията Smile)
Може да знаеш,но за всеки случай да кажа,че в Емаг гаранцията е онлайн,в профила ти,не е на хартия(да не се чудят вашите).Иначе няма проблем да се ползва...дано не се налага.За майка ми и аз взех нов таблет с гаранция.Като не си край него е рисковано да вземеш ползван дори с оставаща гаранция,може и да е изпускан,мокрен...всичко се случва
Цитирай
#18

Като цяло винаги препоръчвам ровичкане в Олх и взимане на нещо хубаво от там.
Но този път бих препоръчал нов от магазина за 400лв, няма да сбъркаш.
Poco X3 е добър модел, няма да имате проблеми.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)