Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia 1 III, Xperia 5 III и Xperia 10 III - различните смартфони
#1

Sony представиха актуалните си флагмани Xperia 1 III, Xperia 5 III, както и телефонът от среден клас Xperia 10 III на 14 април 2021г. Приятна изненада е, че Sony запазват стила си и са в страни от мейнстрийма, като следват собствени концепции.

[Изображение: sony-xperia-1-iii-zeiss-scaled-1.jpg]

Телефоните са компактни -  Xperia 1 III е с 6.5 инчов диагонал, докато Xperia 5 III - 6,1 инчов, а  Xperia 10 III е най-малък - само 6 инчов. Комбинацията от малък екран и тесен телефон с характерното за сои съотношене на страните 21:9 (тесен и дълъг) - прави телефоните наистина удобни за работа с една ръка и подходящи за джоба:

 [Изображение: Sony-Xperia-5-III-udoben-za-nosene-v-dzhob.jpg]

[Изображение: Sony-Xperia-10-III-udoben-rabota-s-edna-raka.jpg]

Екраните са сред достойнствата на телефоните - Cinemawide, AMOLED, Xperia 1 III с 4К резолюция, другите два с FullHD+. Xperia 1 III Xperia 5 III са с честота на опресняване 120Hz, за Xperia 10 III не бе уточнено, но като телефон от по-нисък лас - вероятно ще е 90Hz или 60Hz.

Телефоните са и с необичайно ниско съотношение екран тяло - около 80%. причината е в по-широките чело и брадичка, туй като предната камера не е в отвор в екрана, а в челото.

[Изображение: Sony-Xperia-10-III-1024x864-1.jpg]

Всички бутони са в дясно - Power бутон с интегриран сензор за пръстови отпечатъци, бутон за контрол на звука и трети за снимане.

Флагманите   се задвижват от Snapdragon 888, a Xperia 10 III от Snapdragon 690 5G, произведен по 8 nm процес. Xperia 1 III се предлага с 12 GB RAM, Xperia 5 III с 8GB RAM, Xperia 10 III с 6GB RAM. И трите телефона разполагат със слот за карта за памет.

И трите телефона са с батерии с капацитет 4500 mAh, което е релевантно на компактните им размери. Поддържат бързо зареждане 30W за флагманиет и 18W за Xperia 10 III. Само Xperia 1 III поддържа и безжично и обратно зареждане.

И трите телефона имат 3,5 мм жак за слушалки и стерео звук - двата говорителя са п мощни, а конструкцията на телефоните е подобрена за намаляавне на вибрацията.

По отношение на камерите - иновативна е телефото камерата на флагманите, която работи с 2 фокусни разстояния. Разполагат с много бърз автофокус - взаимстван от фотоапаратие Сони Алфа. Разработвани са от инженерите, които стоят зад тях.

Поддържат бързо снимане в серия 20 кадъра в минута, а благодаерние на бързия автофокус - снимките са с дбро качество. Фокусират бързо и при снимане на далеч. Само Xperia 1 III има iToF сензор, по което се различава от Xperia 5 III. Повече за камериет има в линка началото на поста.

Цените са 1100 - 1200 евро за Xperia 1 III, около 930 евро за Xparia 5 III и за Xperia 10 III не е обявено. Продажбите стартират през юни.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • sapiora, tynata2
Цитирай
Аксесоари
#2

Хората се оплакват от ноча на ябълката а тука нещата продължават да са много зле.
Цитирай
#3

Да видим сега дали и Сони няма да последват корейците и да си идат по реда.
Макар да предлагат със сигурност най-добрата камера с най-богатите възможности, жак, най-добрия процесор и най-добрия екран.
Цитирай
#4

Абе нямат добър автоматичен режим и селфи камера (поне с хардуер да бяха компенсирали, а те дават по-читавите си сензори на конкуренцията), като и двете са важни за повечето хора, 4К дисплей, 120 херца с 4500 mAh батерия е катастрофа поне на хартия и като прибавим високата цена, която гони s21 Ultra.... дори аз самият бил продпочел Самсунга, ако трябва да съм честен.
Цитирай
#5

Похвално е, че Sony продължават да са верни на себе си Smile Докато всеки един производител гледа в "канчето" на другия, те запазват стила си. Хубаво е да имаш идентичност Smile

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Цитирай
#6

За ценообразуването, казваш въобще не гледат от другите или те са пионерите? Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#7

(2021-04-17, 11:43:06)rikob написа:  Хората се оплакват от ноча на ябълката а тука нещата продължават да са много зле.

Точно обратното - тук екрана е топ, както трябва да бъде.
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • intolerable, MeltrumSpectrum
Цитирай
#8

(2021-04-17, 18:20:59)alexbg67 написа:  За ценообразуването, казваш въобще не гледат от другите или те са пионерите? Smile

Всъщност, не съм гледал цени Smile По скоро гледах дизайн. На мен лично не ми пречи да има "брадичка", вместо разни прорези и дупки. 
(2021-04-17, 19:32:27)nowhere написа:  Точно обратното - тук екрана е топ, както трябва да бъде.

Напълно съм съгласен  Smile Това е далеч по приемливо решение според мен. Абсолютно не може да се сравни с изрязаните екрани, но аз лично предпочитам този стил. Всичко останало ми се струва особено непрактично.

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Цитирай
#9

(2021-04-17, 19:32:27)nowhere написа:  Точно обратното - тук екрана е топ, както трябва да бъде.
Toп вежди топ брада.
Цитирай
#10

Похвално е, че това е единственият флагман без криФ екран и още по-неприятната дупка, вежда, прорез, капандура... в него.

Две неща не ми харесват: малката за този екран батерия и странния формфактор.

Цената няма да я коментирам, не се е появил телефон до сега, който дори да ме накара да се замисля да хвърля толкова пари. Свикнах на евтини телефони и инвестирането на разликата в смислени неща. От възрастта ще да е...

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#11

(2021-04-17, 21:10:21)rikob написа:  Toп вежди топ брада.

Именно, за това говорим. Smile
Цитирай
#12

(2021-04-18, 00:00:51)kayovas написа:  Похвално е, че това е единственият флагман без криФ екран и още по-неприятната дупка, вежда, прорез, капандура... в него.

Две неща не ми харесват: малката за този екран батерия и странния формфактор.

Цената няма да я коментирам, не се е появил телефон до сега, който дори да ме накара да се замисля да хвърля толкова пари. Свикнах на евтини телефони и инвестирането на разликата в смислени неща. От възрастта ще да е...

Изпратено от POCO F2 Pro

Батерията само изглежда малка - това са 6 инчови телефони (6 инча, 6,1 инча и 6,5 инча).

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#13

(2021-04-18, 12:40:13)nowhere написа:  Именно, за това говорим. Smile

Това не е моя дизайн.
Цитирай
#14

Но екраните са 4К при 120Hz. Като се появят ще стане ясно.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#15

Да, няма информация - честотата на опресняване да е динамична и адаптивна, а това е важно ... Xperia 10 III вероятно е с 60 или 90 херцов екран - не съобщиха на презентацията и явно "не е за казване" (хвалба). Той е и най-малък - 6 инчов - там вероятно ще едобре от към консумация.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#16

На мен пък ми харесват флагманите на SONY, нищо не и липсва, само че и те нямат реклама. А както знаем, рекламата продава, колкото и добри или лоши да са телефоните. Няма ли реклама, няма и продажби.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#17

На мен също ми допадат.

https://youtu.be/z6YWLieclaI

Sent from my iPad using Tapatalk
Цитирай
#18

Само Сони...но,май доста на често ги пускат тия марк2 и марк 3..В края на годината ще взимам марк 2 Smile

Sony Ericsson T630 /2008/  Sony Ericsson K810 /2008-2014/  Samsung Galaxy S4 /2014-2018/ Sony Xperia XZ Premium  /2018- 2024/ Samsung Galaxy S23 /2024 -/
Цитирай
#19

Проблемът е, че докато стигнат до пазара и вече е време за наследника. Хората, които са попаднали на тоя модел и са го пожелали, евентуално ще могат да си го купят след няколко месеца.

Като цяло, пазарният дял на Sony при телефоните е такъв, че потребителят има чувството, че компанията не се вълнуват дали ще пуснат или няма да пуснат телефон на пазара. И това си личи като отношение.

Про приложенията за камерата и видеото са използваеми от малцина. Липсва гъдел за обикновения потребител, който иска лесно, удобно и шарено.

И след цялото закъснение и пренебрежение към собствения си продукт, накрая пускат някакви бъндъли, които не могат да раздвижат пазара.

Телефонът е скъп, идва с огромно закъснение след премиерата и рекламира фото и видео функционалности за професионалисти.

Изпратено от моят MI MAX 2 с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#20

Има нещо такова - да заявят - ние това го можем, ама не държим да го продаваме. Да се заявят какво могат. Като визитка.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#21

За тези, които не им харесва дизайна на Сони има един виц:

В компания един човек пита останалите:
- Мъничко ,червеничко - мирише на нафта?!?
Всички в шах и след 3-4 мин. чуденка питат:
- Кажи какво е!
- Ягода......
- Е как ягода и мирише на нафта?!?
- Както си искам така ще си ги поливам!

Най-много телефони съм имал на Сони и никой не е влизал в бокса.Това,че им куца логистиката и рекламата е друга бира.Те си имат своите фенове.
Ценовата ИМ политика също се води по другите,но както ми каза един колега:
-Не цените им са високи-ние сме бедни!
[-] 1 потребител изказва благодарност на шерлок холмс за това мнение:
  • Pelikana
Цитирай
#22

Казваш не са за всеки, а само за ценители... Като се превърнат скоро (дано не е много) в антиквариат може и още да поскъпват... Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#23

Няма такава фирма, която да заяви, какво може, но да не го прави. Като могат, да го правят, не да заявяват, ако всеки заявява така, кой ще им вярва, хората ще кажат, оставате ги тези въздухари.
Иначе SONY просто нямат реклама, пускат ги по-късно, не е проблем дизайна, в днешно време хората купуват, но и те не знаят защо, поне повечето. Купуват, каквото видят по рекламите, важното е да се вижда, да има присъствие. SONY просто нямат при телефоните. И трите модела са с прилични характеристики, но има ли значение това, като никой не знае за тях.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#24

И Sony, както и Google - печелят от технологиите, софтуера и др. компоненти, които предлагат ма производителите на телефони, и пускат своите телефони (Sony и Pixel) - по-скоро, за да се заявят, но не разчитат на продажбата им, за да генерират съществените си приходи.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#25

(2021-04-19, 11:21:21)alexbg67 написа:  Казваш не са за всеки, а само за ценители... Като се превърнат скоро (дано не е много) в антиквариат може и още да поскъпват... Smile

Не казвам,че са за ценители а са за всеки,който може да ги оцени подобаващо!  Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)