Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон
#1

Здравейте,
моля за съвет за избор на телефон с бюджет до около 800 - 1000 лв.

Оглеждам следните варианти:
- SAMSUNG GALAXY A52 A525 DS 6.50 ", 128 GB, RAM 6 GB, 64+12+5+5 MP ~ 650 лв.;
- SAMSUNG GALAXY A71 A715F DS 6.70 ", 128 GB, RAM 6 GB, 64+12+5+5MP ~ 670 лв.;
- SAMSUNG GALAXY A72 A725 DS 6.70 ", 128 GB, RAM 6 GB, 64+12+8+5 MP ~ 870 лв.;
- SAMSUNG GALAXY S20 FE G780 6.50 ", 128 GB, RAM 6 GB, 12+12+8MP ~ 1060 лв.

Сегашният ми телефон е SAMSUNG GALAXY S10+. Надявам се този, който ще взема да бъде поне на нивото на предния.
Принципно предпочитам новият телефон да е Samsung, но приемам всякакви съвети.

Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Последния, но 5G версията, с 4G-то има проблеми

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#3

A72 снима на нивото на 20FE, дори на моменти по-детайлно. Разгледай ревюта за сравнение, камерата му е без капка компромис. И е с по-голям екран и повече батерия. 20FE обаче е с по-добър процесор и по-качествен като материали на изработка. Ти си прецени.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#4

FE у нас се предлага 4G версията, с Exynos 990. Изтърпях го точно един месец. Грее като печка и от най-елементарните дейности, а като отвориш камерата, температурата скача до небето. Отвратителен лаг при снимане, все едно си с телефон за 200 лв. Иначе качеството на снимките е чудесно, наистина чудесно. Но това е и едонственият плюс на телефона. Греещ процесор, топяща се батерия, дисплей, който е окей, но и нищо особено. Ако намериш отнякъде 5G версията със Snapdragon, тогава си струва. Иначе не се набутвай.

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • emzo, ganchev
Цитирай
#5

Нито един от тези телефони не може да бъде на нивото на S10+.
Samsung Galaxy A52 5G е доста добър като за среден клас, A72 също, но е по-голям и с малко по-добри характеристики.
A71 няма нужда, по-добре A52 5G ако се чудиш между двата.
Samsung Galaxy S20 FE в темата му се оплакват, както и тук ти казаха, те след време ще го пуснат навсякъде със Snapdragon, то ако не ти се чака, взимай направо 5G версията.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#6

(2021-04-20, 20:34:43)hazART написа:  Нито един от тези телефони не може да бъде на нивото на S10+.
.....

Напълно съм съгласен.

1916 
Цитирай
#7

Междувременно днес в магазин на Технополис разгледах А 72 и S20 FE.
Почти се бях навил за A 72, но направих по една снимка с трите телефона - моя (s10+), S 20 FE и А 72.
Първите 2 снимат г/д еднакво, дори снимките с F20 FE изглеждат една идея по-добре, но тези с А 72 са ужас.

А52 5G или S20 FE със snapdragon в случая не са възможен избор, т.к. трябва да купя апарата от Технополис, а там не се предлагат. Да изчакам също не мога. Между А 52 (4 G) и А 72 не виждам никаква разлика, освен в размера на дисплея (и в цената).

Гледах и едно Xiaomi, не запомних модела, защото не следя тази марка, изглежда доста бърз, но ми е много крив тоя Андроид дето използват (MIUI).
Huawei нямат среден клас за около този бюджет.

И... направо се матитрах.
Цитирай
#8

Щом трябва да е от Те#нополис, аз бих взел OnePlus 8T. Бързина, чист и безпроблемен UI, добра батерия, много добър стерео звук, бърз фингърпринт. Камерата не му е силната страна. Не че е лоша, хубава е, просто не е на нивото на самсунгските флагмани. Ако си готов да направиш този компромис, ще имаш един почти перфектен смартфон.

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Дълго е за обясняване, но като чета всички коментари, най-вероятно телефона който ще купя ще отиде при жена ми, а аз ще си остана с S10+.
Т.к. тя ползва телефона си за разговори, малко сърфиране и чат-пат някоя снимка, камерата е доста важен компонент.
Цитирай
#10

Останал си с грешно впечатление от камерите на A72.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#11

[Изображение: 20210420-182842.jpg]  s20FE

[Изображение: 20210420-183113.jpg] A72
Цитирай
#12

^ Колега, наистина си се объркал и то крайно за камерата на А72. От двете снимки, които си направил е видимо, че стъклото на камерата на А72 е намазано стабилно с отпечатъци от други клиенти и заради това всички светлини са като намазани на филия. Второ, ако се загледаш от близо, дори и при наличие на предното - А72 дава по-добра детайлност ако видиш двете снимки под еднаква приближеност. И трето - фотографско око би видяло, че динамичният му обхват е по-добър от този на S20FE. Четвърто - убеден съм, че бройката, която си тествал не е ъпдейтната с първия и важен ъпдейт за телефона, в който имаше именно оптимизиране на камерата.

Можеш да разгледаш много ревюта в YouTube, в които сравняват камерата на А72 с тази на други модели. Тук ще вметна, че се справя наравно не с тази на S20, а с тази на S21 и iPhone 12, но просто сам провери за какво става на въпрос, защото така наистина звучи нереално, но в случая е факт, за който си има дори маркетингова причина от страна на Самсунг, която беше загатната още в тазгодишния девиз на А серията Smile Тази година Самсунг промениха изкоренно идеята на бюджетната серия. За съжаление много хора обаче са все още преднамерени, водени от спомените за някакви А серии от 2016-2017, втори са свикнали на едно дадено устройство, което имат от години и максимата там е "ми то по-добро от моето не виждам". На тези, които имаме А72 - апарата далеч ни надхвърли дори първоначалните очаквания ..

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lenux за това мнение:
  • alexander_sirakov
Цитирай
#13

В крайна сметка А72 изглежда логичният избор.
A71 - на практика няма смисъл при положение, че излезе А72.
А52 - по-малък дисплей спрямо А72, малко по-слаба камера.

Остава избора между А72 и S20 FE и почти всичко ме насочва към А72.
- модел 2021
- по-ниска цена
- snapdragon vs exynos при S20 FE
- по-голям дисплей
- обещание за 3 годишна поддръжка на софтуера (ъпгрейд на версията на Андроид)
- засега не срещам информация за греене, както при S20 FE.

Единственото, което не ми допада е камерата, но... за толкова пари не трябва да се очакват чудеса.

За съжаление по някаква причина в неделя Технополис свалиха А72 от сайта си и в момента не мога да видя какво точно предлагат.
Цитирай
#14

Браво за избора Smile И за камерата - уверявам те, че ще надхвърли очакванията ти когато попадне при теб и даже ще дойдеш да ни го кажеш Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)