Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Привет, хора!

Забелязах, че нямаме темичка за Mi Band 6, а имам няколко въпроса. 
Докато се наканя да си взема 5, забелязах, че вече е излязла 6-цата. Все още къпя с 2-ката, която обаче е със скапан "dim" дисплей и не се вижда нищо, а смятам, че си заслужава ъпгрейд след вече толкова нови поколения.
Може ли да препоръчате/дадете линкове към сигурни търговци? Само Goldway ми е познат в Алито, а като цяло струва ли си вече да чакам от Китай? Като гледам няма почти никаква разлика в цената, просто тук все още не я намирам много. Само от един, два търговеца, които са ми малко съмнителни.

Та ще се радвам на препоръки за продавач и като цяло да изпозлваме темата за дискусии?

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
Аксесоари
#2

Вчера поръчах от България, от Сити Т.. на цена 89 лв. Днес ми се обадиха, че я пускат с доставка за утре. От алиекспрес излиза на подобна цена, но засега не се предлага от европейски склад, което означава, че с таксите и ДДС ще надхвърли цената от България.
Цитирай
#3

Сити Т е CityTel ли?
п.с. Гледам сега, че XIAOMI MI WATCH LITE е на почти същата цена и се замислих, кое по-скоро ми трябва. Гривната предполагам има едни плюсове и е по-спортно ориентирана, докато часовника по-скоро като смарт аксесоар? Май ще взема да поразуча и часовниците им за да преценя, но повече клоня към гривната. Big Grin

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#4

(2021-04-25, 10:43:15)disrespectful написа:  Сити Т е CityTel ли?
п.с. Гледам сега, че XIAOMI MI WATCH LITE е на почти същата цена и се замислих, кое по-скоро ми трябва. Гривната предполагам има едни плюсове и е по-спортно ориентирана, докато часовника по-скоро като смарт аксесоар? Май ще взема да поразуча и часовниците им за да преценя, но повече клоня към гривната. Big Grin

Да, от Сити тел. Вчера пристигна. Включих и всички измервания и за 24 часа изхаби 26 процента батерия. Досега ползвах ми банд 4 и карах по 30-31 дни с едно зареждане.
Между другото за Сити Тел има купон за отстъпка 2 процента "359GSM".


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на ico5 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#5

Колега, можеш ли да напишеш малко лични впечатления. Аз ползвах 2ката, сега ползвам 3ката, но тая функция за следене на кислород в кръвта, по специално нощем ме интересува заради сънната апнея. Има ли възможност да се пуска автоматично като спиш или в определен часови интервал? Показва ли статистиката добре?

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#6

(2021-04-25, 11:58:41)jivkojj написа:  Колега, можеш ли да напишеш малко лични впечатления. Аз ползвах 2ката, сега ползвам 3ката, но тая функция за следене на кислород в кръвта, по специално нощем ме интересува заради сънната апнея. Има ли възможност да се пуска автоматично като спиш или в определен часови интервал? Показва ли статистиката добре?

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

Относно функцията за следене на кислород, засега е бета версия. Може да се включи за автоматично следене само по време на сън или могат да се правят ръчни измервания. Днес ще я изпробвам и утре ще видя резултата. Не знам колко е точна, защото нямам база за сравнение.


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 2 потребители изказват благодарност на ico5 за това мнение:
  • Be6i4, jivkojj
Цитирай
#7

имам въпрос относно измерванията на 6цата.
може ли да измерва постоянно(или през зададен интервал) пулса и да прави графика примерно за целия ден как се движи?

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#8

Откъде е най-далавера да се купи 6цата?

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#9

Amazfit band 5 има същите екстри Smile

Изпратено от моят M2010J19CG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

(2021-05-11, 14:06:26)mita6ki9 написа:  Откъде е най-далавера да се купи 6цата?

В момента е към 88 в Емаг и то от тях, а не от техен партньор. Сравнително добра цена предвид факта, че е от тях. Smile))
Иначе и в разни по-малки онлайн магазинчета я има долу горе за същите пари.  На този етап по-евтино от това, няма накъде.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#11

Здравейте, някой попадал ли е на софтуер за правене на Watch Faces. Гледах един-два вариант в интернет, но имаше проблеми с антивирусната и ги разкарах.

:: respect
Цитирай
#12

само на amazfitwatchfaces имаше някакъв инструмент за правене на циферблати, но не помня за кой модел
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • userworx
Цитирай
#13

for Pace/Stratos/Verge-WF
[-] 1 потребител изказва благодарност на veskovalkov за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#14

Здравейте,аз искам да попитам кое друго приложение може да се ползва за тази гривна освен Mi Fit. Защото искам да ми бъде всичко на български език или руски но да е преведено цялото приложение.В Mi Fit има руски но не е преведено всичко

Xiaomi mi 11t pro
Цитирай
#15

Да ви кажа че намерих такова приложение за "mi band 6" и секазва : Notify for Mi Band много е добро изцяло преведено на Български

Xiaomi mi 11t pro
Цитирай
#16

Това си е добре познатото Notify&Fitness for Mi Band.
Цитирай
#17

Привет,

Като ползвател на три поколения MiBand, съм много доволен от всичко свързано с дизайна и заложените нови функционалности в новия модел като идея.

Относно адекватността при работа на гривната.
Включил съм всички възможни опции за мониторинг, за сметка на батерията, разбира се. За 3 дни батерията ми е паднала с около 40%, но предполагам се дължи на непрекъснато ровене в настройки и тестове.

Забелязаните "неадекватности" до момента (3 ден ползване)
  • По време на тренировка в режим разходка не изчислява достатъчно коректно крачките, за разлика от старата, но вярна mi band 4, която изчисляваше крачките +-1. До ден днешен не мога да си обясня как 4-ката изчисляваше толкова коректно, при все, че съм се опитвал да я затрудня изключително много с различни крачки, подскоци, размахвания на ръце и т.н
  • На два пъти в режим на разходка на връщане по наклона в планината, където обичайния ми пулс е около 100-110, в зависимост от темпото, новата гривна алармира за пулс над 170-180. Наложи се да рестартирам тренировката два пъти, за да се оправи.

Доколкото видях след ъпдейт на MiFit си пази "маркери на поведение" наследени от mi band 4, и вероятно трябва малко време на гривната да се "обучи" (надявам се).
Забелязах, че изчисляваше крачки щедро, при седнало положение и работа с ръцете. Зададох допълнителен "маркер" за конкретната работа и имаше сериозно редуциране, но не напълно.

  • PAI стои на 1, въпреки две разходки от сумарно 10 км при 50% пулс между 120-140 в рамките на един ден. Продължавам да следя и чета повече за тази функция.
  • Стрес мониторинга вчера предоставяше данни през целия ден, но днес има прозорец от няколко часа, в които не отчита, ако не направя ръчно замерване.
  • Сънят при MiBand 4 се отчиташе коректно и започваше в момента, в който "задремвах". При новата гривна ми направи впечатление, че отчита съня от момента, в който се хоризонтирах, за да гледам телевизия.
  • Сатурацията, доколкото разбрах е демо версия и спомага отчитането на данните за съня. В останалото време се измерва ръчно.

Единственото различно, което все още не мога да преценя дали пречи на прецизната работа е, че за тази гривна изключих паралелното ползване и на Notify&Fitness - до сега винаги и двете програми са работели едновременно. 

Ще се радвам на обратна връзка и от други потребители.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Misunderstood за това мнение:
  • amica, disrespectful
Цитирай
#18

Здравейте.

Много странно, че няма много теми и мнения за гривната. Ползвах я от понеделник до петък и ми хареса.
В събота (миналата) получих 5цата (втората гривната, която имам 3 пъти вече след Mi band 2), но намерих 6-цата на оферта, която не можех да подмина. В крайна сметка ги продадох и двете Big Grin

Реално разликата е по-голям дисплей и SPO2.
След като се наиграх и на двете и си останах със Stratos-a. Най-вече заради GPS-a.

Основно не ми харесаха няколко неща.
1. Mi fit проверява постоянно за GPS
2. в Zepp дори да закачиш гривната не работи опцията за снимка с камерата (в LAB) и го няма магазина с циферблатите.
3. Като цяло Zepp Не е удачно решение за работа с ми банд 5 и 6, а освен това и първото свързване е невъзможно през тази програма. Явно успяха да ги разграничат (преди дори бяха с еднакъв интерфейс за малко).

Допадна ми идеята за PAI, Но от постоянни ресети и тестове не успях да постигна повече от 11 за два дни и реално нямам статистки по темата.
Също ми хареса, че са увеличили значително поддържаните спортове и автоматичното разпознаване на някои от тях.
При стартиране на активност през гривната не се хаби толкова батерия на телефона, за разлика от стартирането през телефона където постоянно показва някакви неща и .. не е ок Smile
За 60лв е супер придобивка ми банд 6.
NFC версията, която обявиха на 15-ти е 54.90 евро и работи с мастъркард. Цената е почти двойна, но пък удобството да плащаш с аксесоар от ръката си е несравнимо.

Друго по темата нямам какво да кажа. Колегата по-горе беше повече от изчерпателен.

Поздрави!
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • amica, disrespectful, Misunderstood
Цитирай
#19

Имам 5цата и стм мн доволен. От както я ползвам около 9 месеца стм без звук на телефо на и се родих. Не искам писукания, звъненета и т.н. ползвам я за будилник, виждам кой ме търси. Бих взел 6 само заради нфс, разбрах ще работи с мастеркард, а може ли да се свърже с гпей?

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#20

Вчера я пуснаха в Италия. Рано е за отзиви.
Цитирай
#21

Не е нужно да са отзиви. Няма логика да се свързва с Gpay, защото гривната няма Gpay.
Закачаш си някаква мастъркард в гривната и си плащаш. Това е идеята
Цитирай
#22

Ползвам само револут, картите ми са виза, писах им и ми добавиха мастеркард виртуална, не би трябвало да имам проблеми. Ще чакам 6 с нфц

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
[-] 1 потребител изказва благодарност на PROXIMO за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#23

XIAOMI Mi Band 6 и XIAOMI Mi Watch може да бъде закупена от Теленор със 70 лв. отстъпка от цената в брой. Достатъчно е двете устройства да се добавят в количката при пазаруване и да бъде приложен промокодът COMBO.

https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...78771.html

 
Цитирай
#24

В края на лятото си взех на майтап MI band 3 и направо зарязах Андроид часовника. Установих че определено предпочитам гривни. Това което ми харесва най-много е издръжливата батерия. С нон стоп синхронизация и мерене на пулса кара над 30 дни.
Пиша тук защото се интересувам как е положението с MI band 6 в това отношение. Доколкото виждам на сам на там при подобна употреба издържа около седмица.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#25

Дават до 20 дни, но според мен няма да кара повече от десет. Аз определено щях да ѝ топя лагерите за седмица, но я продадох преди да ѝ направя втория заряд. И двата пъти Smile
Все пак основния разход на енергия е големия дисплей и вибрацията + честото мерене на пулс.
НО - нещата са прекрасни на AMOLED-a Big Grin
Oт всичките гривни пропуснах 4-ката.
Тройката ми беше най-слаба като решение, но това не ми попречи да я ползвам. Все пак беше крачка напред в по-добра посока.
Основни плюсове на 6-цата, освен дисплея, са добавените функции + поддръжката на много емоджита (така тексът от съобщенията става по-приятен за четене).
И вече според вкуса и нуждите на човека се наслаждаваме на всичко останало> Персонализацията е на ниво, циферблати има безброй.
Може би щях да съм с гривна, но си държа на GPS-a и вградената памет за музика, за да мога да спортувам без наличието на телефон.

За издържливостта на 6-цата най-добре виж някакви ревюта
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • roni952
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)