Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Предложения за телефон /нямам предварително избрани модели/
#1

За съжаление ми се налага да сменям телефона доста по-скоро от предвиденото, но проблемът е, че не знам с кой. Приемам всякакви предложения за модели, тък като от 2-3 години си нямам идея какво се случва на пазара, нито като марки, нито самите модели. Бюджетът ми е ~1200-300 лева

Какво търся:
- Размери до максимум 154.6 x 74 x 8.4 mm (или 6.26 инча, нещо близко до размерите на Онъра), по-голям от този ще ми е неудобен дори само за държане в ръка. 
- Предна камера в някой от ъглите
- Нещо с редовни ъпдейти в близкото бъдеще
- Слот за 2 сим карти
- Отпечатък, който да е отстрани (в най-добрия вариант)
- Батерия от 4000 нагоре
- 256 ГБ памет 
- UI, който да има възможности за редакция
- NFC
- Да не е съвсем непознат модел т.е  да се намират кейсове и протектори, защото не е да не случвало да си изпусна телефона
- За задната камера нямам кой знае какви изисквания, не държа да е камерафон, но да не е и съвсем зле. 

Какво не искам - определено Самсунг ги изключвам като марка, защото покрай служебния видях неща, които не искам да ги има в личния ми телефон. Отделно без ночове, изкачащи камери, извити дисплеи.

Това ми е първоначалната идея, разбира се и ще се ровя в сайтовете, но ако имате насоки за нещо подобно на описаното горе ще е в голяма помощ Big Grin

Zenfone 9 | GTR Mini
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега за жалост всички нови телефони са големи.
За плосък дисплей с камера в ъгъла се сещам за OnePlus 8t но той е 6.55инчов. За около 1000лв се намира версията 128/8гб, има и такава 256/8гб.
Голям плюс му е бързото 65ватово зарядно което е включено в комплекта.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на atheros за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

Пиксел 5 отговаря на описанието, но май е 128ГБ и не се продава в България официално. S21 също се вписва, но е Samsung. P40 на Huawei пък идва без гугълските услуги, което за някои не е фатално, не е и нелечимо, но си е занимавка.
Ако размерът е важен, не се сещам за по-компактни актуални устройства от ябълкофоните Mini/SE, но пък при тях жертваш почти всичко останало, освен поддръжката и намирането на аксесоари. Отделно, че не всеки е фен на iOS.
Успех!

Изпратено от моят Mi 9 Lite с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на xatamoto за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#4

Смартфонът се усеща голям и неудобен главно заради ширината си. Пример за това е  Xiaomi Poco X3.

Предварителните отзиви и коментари за Realme GT Neo са много добри https://www.gsmarena.com/realme_gt_neo-10812.php
По компактен от това за мен вече не е опция.
Цитирай
#5

Pixel 5, то е ясно. Ъпдейти на корем за 3 години. Няма и кой знае каква нужда от кейсове. Паметта е 128 обаче.

Друг вариант е Sony 5ii.

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#6

Много трудно ще намериш телефон с твоите критерии.
И аз бях пред същата дилема, и нищо ,пак на Samsung!

И едно въпросче ,какви са нещата който не искаш да ги имаш ?

Какво не искам - определено Самсунг ги изключвам като марка, защото покрай служебния видях неща, които не искам да ги има в личния ми телефон. Отделно без ночове, изкачащи камери, извити дисплеи.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#7

Sony xperya 5II покрива повечето изисквания,но надхвърля бюджета,гледам че цената му е 1559лв в техно веригите.
Цитирай
#8

Изчакай новите модели на Honor за тази година.

Samsung Galaxy S II
Huawei Mate 9
Poco X3 Pro 256Gb
Цитирай
#9

Колеги, извинявайте, че така си зарязох темата. Наистина благодаря много за предложенията, всяко беше разгледано, сравнявах ги, но в крайна сметка ще послушам @alehandro и ще изчакам, защото видях, че в следващия месец ще има доста премиери.
[Изображение: EzbGWlzVgAAwLOV?format=jpg&name=small]


20-ката някак я закрепих да не умира и си спечелих време.

Zenfone 9 | GTR Mini
Цитирай
#10

(2021-04-24, 14:21:27)alehandro написа:  Изчакай новите модели на Honor за тази година.

Новият Honor ще има ли проблеми с Google?
Цитирай
#11

Poco f3 про, обаче предната камера е в средата. И ще остане за почерпка.
Цитирай
#12

Новите всичките ще са лопати. За Самсунг те подкрепям - стой далеч от Ексинус. Аз съм с проблем като твоя от как се помня. Компактен, ама силен телефон. Xperia 5 или 5.2 са интересни предложения. Но са доста дълги и ако ги носиш в преден джоб на панталона, пак тръгват да ти вадят апендисита. Помисли си за Пиксел 5 или 4А. Прекрасни телефони са. Имах 5. Махнах го само заради процесора - леко се огъва при тежки 3D игри. Но пък камерата, дисплея, батерията, пъргавината - нямат аналог. И има опция за смяна на теми. Китайците от първият ешалон - Oppo, Vivo, 1+, Xiaomi....не ги коментирам, защото нямам опит. Но техните топ модели са огромни. Huawei без Гугъл - по добре недей!

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#13

Xiaomi Mi 11 Lite - супер лек (160 гр). Като изключим размера на външната памет (със 256 не мисля, че има) останалото му е ок, според мен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на imthedevil за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#14

(2021-05-07, 20:35:48)imthedevil написа:  супер лек (160 гр)

Big Grin  сетих се за Nokia 8210, който беше 79 грама
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#15

Asus пускат Zenfone 8, който е с дисплей 5.92 и флагмански характеристики. Не знам на каква цена ще го пуснат, но ако не бързате го проверете като излезе.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#16

(2021-05-09, 06:56:15)hamilcar написа:  Asus пускат Zenfone 8, който е с дисплей 5.92 и флагмански характеристики. Не знам на каква цена ще го пуснат, но ако не бързате го проверете като излезе.
Zenfone 8 - 
8/128 - 700 евро;
8/256 - 750 евро;
16/256 - 800 евро.

 
Цитирай
#17

(2021-05-11, 10:26:35)NoMaD написа:  Zenfone 8 - 
8/128 - 700 евро;
8/256 - 750 евро;
16/256 - 800 евро.

Благодаря и аз за информацията.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)