Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ще работи ли Dex със S8, който е със счупен екран?
#1

В момента имам S8 +, чийто екран е мъртъв (без докосване или изображение). Получаването на нов екран е прекалено скъпо, така че мислех да си взема док Dex и да го използвам по този начин. Проблемът е, че си спомням, че прочетох, че Dex не беше просто включване и възпроизвеждане, или трябваше да го приемете (не може без екран) и / или някакъв системен подкана трябваше да се разглежда в самия телефон.

Бих искал да знам дали Dex е подходящ за използване на телефона без екран. Благодаря предварително.https://19216811.cam/ https://1921681001.id/
Цитирай
Аксесоари
#2

Следя. Че и аз имам S8 със същия проблем.

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#3

Просто като идея ,може да разгледате и на подходящия език някой клип в Youtube
Ето тук от 1.15мин. https://www.youtube.com/watch?v=ztr7u--Cauk можете да видите как функционира .
Ако няма пръстов отпечатък или кодове някакви според видеото няма да представлява никакъв проблем.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#4

Преди месец пробвах един S8 със счупен дисплей,паднал и свети само зелено.Не се свързва с дисплей,следователно и Dex.Но преди няколко месеца пробвах S9,на който екрана само премигваше и му работеше Dex.Според мен,всичко е на късмет,зависи от повредата,трябва да се пробва,но ако телефона няма признаци на живот,най-вероятно няма да се получи.За Dex ти трябва док станция или хъб,ако искаш само екрана ти да се показва на монитор,трябва само HDMI/UCB-C кабел.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Цитирай
#5

Сега гледах, че като закачиш usb type c => hdmi и под него сложиж подложка за зареждане обръща в декс. Амаа и такъв кабел нямам да тествам.

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#6

Мисля, че искам да се даде ок на екрана, ще ти излезе някакво съобщение.
Поръчай си един декс до адрес вкъщи и пробвай, нали ти дават 15мин, или си занеси един монитор до офисаSmile

Ако не стане го върни, плати само доставката, а телефона продай за части, поне ще знаеш какво му е.
Цитирай
#7

Мога да ви изтегля нужната ви информация от телефоните и без Dex. Ако някой от това се интересува, може да ми пише на ЛС.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#8

(2021-05-05, 13:33:28)Be6i4 написа:  Мога да ви изтегля нужната ви информация от телефоните и без Dex. Ако някой от това се интересува, може да ми пише на ЛС.

При мен целта е , че се държи по-добре от един андроид тв бокс. Исках да го ползвам за тази цел...

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на bLck за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#9

Днеска пробвах отново тоя S8 със счупен дисплей,но тоя път на телевизора,показа ми се Dex,но както каза колегата Виктор,необходимо е потвърждение от телефона,а моят тъч не работи.Свързах мишка (използвам хъб),но при кликване ме изхвърля от началния екран на Dex и ми се показва огледалния образ от телефона.Там ми работи мишката,ама всичко е орязано и не можеш да се свържеш с интернет,следователно не става за Тв бокс.Пробвах,wifi,мобилен,че дори и кабелен интернет през хъба,но греда,не тръгва.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на mastodon за това мнение:
  • bLck
Цитирай
#10

(2021-05-05, 18:44:51)mastodon написа:  Днеска пробвах отново тоя S8 със счупен дисплей,но тоя път на телевизора,показа ми се Dex,но както каза колегата Виктор,необходимо е потвърждение от телефона,а моят тъч не работи.Свързах мишка (използвам хъб),но при кликване ме изхвърля от началния екран на Dex и ми се показва огледалния образ от телефона.Там ми работи мишката,ама всичко е орязано и не можеш да се свържеш с интернет,следователно не става за Тв бокс.Пробвах,wifi,мобилен,че дори и кабелен интернет през хъба,но греда,не тръгва.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

хмм защо така е орязано като си доблирал дисплея...? амм сетих се за схема ама нз дал ще стане..Пробвай да инсталираш TeamViewer Quick Support или TeamViewer Host , логни се с account-a си и го добави в easy accesss. Следователно после само трябва да има интернет и се закачаш с TeamViewer-a.И би трябвало да можеш да потвърдиш. Звучи логично,но дали ще стане..Моя има Teamviewer ама не знам id че беше отдавна.. Big Grin

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#11

Телефона не е мой,а на един приятел.Следващия път като го посетя,ще го взема да пробвам през TeamViewer.Ще напиша дали се е получило.Дублиращия дисплей е орязан нарочно,да не можеш да го ползваш пълноценно.Ако ставаше,то тогава няма да ми трябват Тв боксове,имам си хъб с RJ45 вход за кабелен интернет,имам и Bluetooth дистанционно с жироскоп.Просто искат да си купуваме нови устройства и да не можеш да използваш стария си телефона като тв бокс,например.Алчници Smile

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Цитирай
#12

Днес, си взех въпросния декс, телефона ми е S8 на който нилога не беше стартиран декс. Искам да споделя, че работи на телефон без никакъв дисплей.Докато си на дублиран виждаш горе доло къде се появява в оранжево Продължи и приплъзваш мишката до там и го натискаш след т'ва колкото и пъти да закачиш тела той ще отваря декс без да иска разрешение.

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#13

(2021-05-06, 21:47:16)mastodon написа:  Дублиращия дисплей е орязан нарочно,да не можеш да го ползваш пълноценно.Ако ставаше,то тогава няма да ми трябват Тв боксове,имам си хъб с RJ45 вход за кабелен интернет,имам и Bluetooth дистанционно с жироскоп.Просто искат да си купуваме нови устройства и да не можеш да използваш стария си телефона като тв бокс,например.
Това ... сигурно ли е? Че функционалността е орязана?
не съм ползвал, но гледам тук - Samsung Dex Station EE-MG950 - пише:
Цитат:• Свържете вашия Galaxy към монитор, клавиатура, телевизор или мишка, посредством най-новата док станция на Samsung - Dex Station
• Чрез тази док станция може да правите безброй неща - достъп до файлове, редактиране на документи, стриймване на видео на по-голям дисплей, при това всичко по едно и също време
• Използвайте вашият телефон като напълно пълноценен компютър
• Просто свържете вашият Galaxy S8 към станцията и имате моментален достъп

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#14

На мен не ми беше орязана инсталирах teamviewer даже, за да имм достъп постоянно с друг телвфон.

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#15

(2021-05-22, 09:29:29)bLck написа:  На мен не ми беше орязана инсталирах teamviewer даже, за да имм достъп постоянно с друг телвфон.
Става въпрос за огледалния образ от телефона,не за Dex,две различни неща са.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Цитирай
#16

Автора на темата не е българин, личи си че е превеждано с Google преводач

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#17

(2021-05-22, 13:15:26)mastodon написа:  Става въпрос за огледалния образ от телефона,не за Dex,две различни неща са.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

Да де през огледалния образ инсталирах teamviewer-a..

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)