Анкета: Ще се ваксинирате ли, и ако да, с коя ваксина? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
BioNTech и Pfizer
25.00%
10
25.00%
CureVac -В процес на разработване
0%
0
0%
AstraZeneca
12.50%
5
12.50%
Johnson & Johnson/Janssen Pharmaceuticals
0%
0
0%
Sanofi-GSK - В процес на разработване
0%
0
0%
Moderna
5.00%
2
5.00%
Не
45.00%
18
45.00%
Не съм решил
12.50%
5
12.50%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ще се ваксинирате ли, и ако да, с коя ваксина?
#51

И защо връщане към нормален живот да не е аргумент? Ако твърдението, че даже и ваксиниран може да заразяваш, то, за неваксинираните важи с много по висока степен. Обаче ако наистина се разболееш, вероятността да се омажат нещата е много по-ниска.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Аксесоари
#52

Имам хронично белодробно заболяване и ноември изкарах ковида средно тежко, с пневмония, за радост не се наложи болнично лечение. Последствията още ги усещам - понякога имам задух, кашлица, обонянието ми понякога не съвсем на 100 процента. При мисълта да ме повтори не ми става много приятно. И да, бих предпочел да се защитя СЕГА с ваксина, отколкото да се чудя след 15 години дали няма да ми отключела някаква болест. Иначе сте ми много интересни - ядете боклуци, пушите, пиете, ама много ви е страх от една ваксина, която дава тежки странични ефекти веднъж на три милиона. Иначе с тия глупости как не предпазвала изобщо бегай в "измамата ковид" у фейса. Ще те приемат с отворени обятия. Wink

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk
#53

(2021-05-01, 10:44:19)Harbinger написа:  Аз затова не знам каква е тая мания за тия ваксини, като пак може да се разболееш и пак е възможно да си разнасяш вируса. Нито пазиш близките си, нито нищо. 
Като дойде щам, за който ваксините не действат, какво правим? 
Не, сериозно - обръщам се към всички ваксинирани. С каква цел го направихте? От чисто любопитство питам. Само без "връщане към нормалния живот", моля ви.
За пореден път ще кажа - живея в място, където откак има ваксинация и се наблюдава стриктно спазване на мерките, няма никаква полза. Напротив - влошава се положението все повече и повече. Изобщо не виждам никаква надежда мерките да отслабнат скоро време, а бройката на заразените расте. 
На изпитите в университета сме с маски през цялото време. От разпределянето по местата до края на самия изпит - абе около 2 часа. Клавиатурите са покрити с найлони, не питайте как се работи с това нещо. Дезинфектанти има навсякъде в унито.
Всички в магазините и превозните средства, а доста и на улицата, са с маски. Предполагам една голяма част са и ваксинирани от тях. Резултат - никакъв или по-точно негативен.
А, да и маските трябва да са от скъпарските /FFp2/ в превозните средства, на другите места може и с медицински.

Ей това е тоталния контрол, ама още нищо не сме видели!
Смятам,че цялата пландемия този път ще задмине и най-страшните диктатури.
Защото това е тиха диктатура, която има за цел да пороби всички най-доброволно.
За съжаление , точно това се случва.
Утре хора с найлони от глава до пети и противогази на главите по улиците ще започват и хайки за нормалните хора без маска, лов на вещици в 21 век.
#54

Това може и така да е, може и да не. Със сигурност обаче народа ще продължи да измира. А това с локдауните не може да продължи вечно. Полека лека ще спре всичко.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
#55

(2021-05-01, 10:56:00)jivkojj написа:  И защо връщане към нормален живот да не е аргумент? Ако твърдението, че даже и ваксиниран може да заразяваш, то, за неваксинираните важи с много по висока степен. Обаче ако наистина се разболееш, вероятността да се омажат нещата е много по-ниска.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

"Ако твърдението, че даже и ваксиниран може да заразяваш, то, за неваксинираните важи с много по висока степен."
И как стигна до това заключение?

(2021-05-01, 10:57:31)whitehart написа:  Имам хронично белодробно заболяване и ноември изкарах ковида средно тежко, с пневмония, за радост не се наложи болнично лечение. Последствията още ги усещам - понякога имам задух, кашлица, обонянието ми понякога не съвсем на 100 процента. При мисълта да ме повтори не ми става много приятно. И да, бих предпочел да се защитя СЕГА с ваксина, отколкото да се чудя след 15 години дали няма да ми отключела някаква болест. Иначе сте ми много интересни - ядете боклуци, пушите, пиете, ама много ви е страх от една ваксина, която дава тежки странични ефекти веднъж на три милиона. Иначе с тия глупости как не предпазвала изобщо бегай в "измамата ковид" у фейса. Ще те приемат с отворени обятия. Wink

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk

Не ям боклуци, не пуша, дори не съм пробвал, алкохол пия рядко - 2 бири на ден лятото и домашно вино 2-3 пъти в годината. Това е.
Страничните ефекти в ДЪЛГОСРОЧЕН ПЛАН няма как да знаеш какви са, дори производителите не ги знаят, щото ваксините са в ТЕСТОВ ПЕРИОД!
Не каза също какво правим с щамовете, за които ваксината ти не действа.
И защо производителите не са съгласни да си понесат последствията, ако се случи нещо с ваксинирания, та го карат да се подписва? Аз лично досега никога не съм бил каран да го правя за никоя друга ваксина.

Впрочем ваксинираните сте бая злобни хора или поне повечето от вас, като ви чете коментарите човек. За вас хора с различно мнение /подкрепено с аргументи/ са едва ли не чумави.
Ти си се ваксинирал, щото имаш белодробно заболяване. Добре. Рисков случай си. Аз защо да го правя като не съм? Който се чувства застрашен, да се ваксинира, негово право. Да наричате другите антиваксари, маниаци на тема 5G и чипиране е тотално простащина обаче.
Звучите точно като някаква секта, сериозно говоря.
#56

(2021-05-01, 11:24:16)jivkojj написа:  А това с локдауните не може да продължи вечно. Полека лека ще спре всичко.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

Кой ти каза,че не може?
Точно вечно може да си продължи до тоталното заробване на всички.
Само да кажат.
Първа, втора, трета вълна, бразилски щам, германски, таджикистански, ескимоски утре ще се появи, български може би-нови и нови ваксини ли ще си биете?
Всичко е за пари и контрол!
#57

(2021-05-01, 11:34:46)greensmoke7777 написа:  Кой ти каза,че не може?
Точно вечно може да си продължи до тоталното заробване на всички.
Само да кажат.
Първа, втора, трета вълна, бразилски щам, германски, таджикистански, ескимоски утре ще се появи, български може би-нови и нови ваксини ли ще си биете?
Всичко е за пари и контрол!
Иди в Пирогов или която и да е друга болница и кажи на хората с тръба в гърлото как всичко е измама.

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk
#58

Двамата с жена ми се ваксинирахме.След някой друг ден втората доза ще слагаме.С Астрата сме двамата,никаква драма.

Samsung Galasy S23 Ultra
#59

Не знам от къде вземате информация че болните се увеличават,след ката вече са 7,5% преди бяха 25%.Аз съм се записал при личния лекар за ваксина,не съм избрал конкретна,но няма да е AstraZeneca,поради притеснение от тромбози.Иначе спазвам мерките,нося маска N95 в магазини и  места където има ступване на хора,и си дезинфекцирам ръцете преди влизане и след като излеза от там.
#60

За мен няма смисъл да продължавам спора. Антиваксъри, кеймтрелъри, чипирани, плоскоземци и т.н. конспиративни теоретици, колкото и разумни аргументи да изкарваш, няма как да ги убедиш, а аз не искам да убеждавам никого. Всеки решава за себе си.
Ако имате право, до няколко години Израел и САЩ ще изчезнат или ще е апокалипсис там. Времето ще покаже.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
#61

Драмата е в главите на невярващите.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
#62

Баща ми в момента е с пневмония, много лоша, с два отрицателни теста, ренгени скенери и пкк, ако нямах познат да ми помогне, нямаше да бъде приет в болница, а щеше да се прибере вкъщи, където по думите на доктора, щеше да умре. Подписах декларация, че съм съгласен да го хоспитализират в ковид отделение, с риск да се зарази, само и само да се лекува венозно с антибиотик. А кажете ми това нормално ли е? Всичко е ковид, а другите да умират.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
#63

Ъъ, обидил съм?

Това ограничен и простск идва от теб. Не знам модератори дали четат тука.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
#64

ЪЪ... "Антиваксъри, кеймтрелъри, чипирани, плоскоземци" много мило звучи, нали?
#65

Ами това не са обиди. Изразяват това в което хората вярват. Ако ти кажа левскар, цска-р пак ли ще се обидиш?

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
#66

Риска да се гътнеш от ковид е хиляди пъти по голям от риска да имаш "усложнения" от ваксина. То антиваксърите до ден днешен тръбят ще ваксинацията водила до синдром на Даун

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
#67

(2021-04-30, 20:22:03)whitehart написа:  Овце сте "умниците", дето много ви е страх някой да не ви чипира и пороби. И заради такива като вас още дълго време няма да можем да си върнем нормалния живот.

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk
А ти Професоре колко ИЗОЛИРАНИ случая знаеш,повтарям ИЗОЛИРАНИ да се вземат проби клетки от заразен с ковид и да се види конкретната корона бактерия.......А ,колко хващам се на бас,че НИКОЛКО.Онзи починал от инфаркт(ковид),онзи в катастрофа(ковид) другия от бял дроб (ковид).Ми то да забраним и автомобилите,знаеш ли колко измират с тях от катастрофи всекидневно(те там е страшно)Ама, нейси..Ами захарта.....лелеее то май КОВИТО е само параван.След още някой месец ще въведат и задължително поставяне на ректална мас преди преглед,знаеш защо е нали..?

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk
#68

(2021-05-01, 12:13:18)gazibarev написа:  Риска да се гътнеш от ковид е хиляди пъти по голям от риска да имаш "усложнения" от ваксина. То антиваксърите до ден днешен тръбят ще ваксинацията водила до синдром на Даун

Как разбра какъв е рискът от усложнения, като ваксините са в ТЕСТОВ ПЕРИОД и НИКОЙ, повтарям НИКОЙ, дори производителите, не могат ти кажат какви са възможните усложнения в ДЪЛГОСРОЧЕН ПЛАН? Що те карат да се подпишеш преди ваксинацията, че не отговарят за негативните последствия?
Ти колко пъти досега преди ваксинация си се подписвал за такова нещо? Аз нито веднъж. Не познавам и друг да го е правил.

Антиваксарите, които тръбят за ваксинациите, че водят до синдром на Даун, нямат нищо общо с хората, които не са съгласни КОНКРЕТНО с Ковид ваксините.
#69

А как разбра какъв е рискът от странични ефекти от ваксината? Знаеш ли? Не се ваксинирай. Изчакай си да видиш дългосрочния ефект от ваксината. Защото аз видях ефекта от вируса върху близки. Единия си замина за 4 дни. Е да. Сега ще кажеш "писали го Ковид"
Викаш цял свят всяка държава е в конспирация със рептилите и Ротшилд срещу собственото си население

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
#70

(2021-05-01, 11:55:55)vovalinder написа:  Баща ми в момента е с пневмония, много лоша, с два отрицателни теста, ренгени скенери и пкк, ако нямах познат да ми помогне, нямаше да бъде приет в болница, а щеше да се прибере вкъщи, където по думите на доктора, щеше да умре. Подписах декларация, че съм съгласен да го хоспитализират в ковид отделение, с риск да се зарази, само и само да се лекува венозно с антибиотик. А кажете ми това нормално ли е? Всичко е ковид, а другите да умират.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Няма да ти отговорят.
Защото за тях това е напълно нормално.
Новата религия-КОВИД !

[Изображение: 180352287-2953232661626580-7252244158570062092-n.jpg]
#71

(2021-05-01, 12:20:48)gazibarev написа:  А как разбра какъв е рискът от странични ефекти от ваксината? Знаеш ли? Не се ваксинирай. Изчакай си да видиш дългосрочния ефект от ваксината. Защото аз видях ефекта от вируса върху близки. Единия си замина за 4 дни. Е да. Сега ще кажеш "писали го Ковид"
Викаш цял свят всяка държава е в конспирация със рептилите и Ротшилд срещу собственото си население
Ама много хора имат познати, заминали от грип/вирус и усложнения. Страшно е, особено когато става дума за млад човек. Спор няма. Решил си, че е по-добре да се ваксинираш, направил си своя избор. Аз го уважавам. Просто няма нужда да се лепят етикети на хора против Ковид ваксините ЗАСЕГА и да се слагат под общ знаменател с други, които принципно са антиваксари. Разликата е огромна.
Какъв е рискът от странични ефекти, както споменах, никой не знае. Това е и най-големият ми мотив ЗАСЕГА да се откажа от ваксинацията. После са различните щамове, като определени ваксини не действат на определени щамове и накрая е фактът, че броят на заразените не спада откак има ваксинация и здрави мерки, а напротив - покачва се. Поне там, където живея, е така.
#72

Както казах, не виждам смисъл да споря, още повече, че най-разумните доводи са от типа чух тук и там, а аргументи от типа 1-2% смъртност срещу 5 случая на 3 000 000 не се признават. Та:

[Изображение: 6e2cf323b3da7cdaa90beca14c6cd732.jpg]

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
#73

(2021-05-01, 12:27:41)Harbinger написа:  и накрая е фактът, че броят на заразените не спада откак има ваксинация и здрави мерки, а напротив - покачва се. Поне там, където живея, е така.

Ами я да погледнем Израел тогава...

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)