Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да споделя папка от компютър към Тв бокс?
#1

Здравейте,закупих Тв бокс с андроид TOX1.Сега обаче,като се опитам да шерна папка филми или други,които искам да гледам на бокса не става.Аз съм с Windows 10 Pro.В гугъл също пише,че новата версия е по трудна за споделяне на папки Кабела е свързан с бокса от рутера ми до бокса LAN>LAN.Когато отворя бокса там през Файловия мениджър и от др.места става през плеари се вижда името на Plexa и името на компа,но само в Plex има папка филми отваря я но без субтитри.Като отворя другата мрежа с моето име на компа там папка филми няма.Какво ще предложите за да се вижда папка филми в бокса.Ще стане ли без да се шерват папки и как?Говорих с този дето ми даде бокса и той каза че е трудно нещо се пипало по регистрите.Доста уроци изчетох и защитна стена изключвах и не ще.Иначе в папка Мрежа на компа се виждат и името на Plex и името на моят компютър Pancho и TOX1 се вижда.
Цитирай
Аксесоари
#2

На Windows-a включи смб версия 1 (и сървър и клиент) после като споделяш папката от виндовса, ползвай смб версия 1
https://winaero.com/enable-smb1-sharig-p...indows-10/
На токса, трябва да търсиш cifs клиента и там да сложиш споделената папка от виндовс, не зная в токса, в угос има
CIFS and NFS Clients

These functions make shared Windows folders visible in Android system. It will looks like you have the mirror of actual folder on your device.

There is a simple sequence on how to add your folder:

Enter device IP address in local network, where folder stores

Enter folder name or/and path to the folder

Input login and password if need (only for CIFS client)

Input folder name for TV Box, which can be created and connects with that one on anther device.

If after all settings finished, you try to turn on the function and nothing happen, please check you settings again, or accessibility of a folder.
[-] 2 потребители изказват благодарност на tolostoi за това мнение:
  • pancho1960, trolazol
Цитирай
#3

Благодаря,но пуснах един Plex на бокса и всичко си тръгна.Сега искам да Ви попитам едно нещо.Имам Miracast,но като го пусна от бокса нищо не става,изписва нещо Oreo 8 версия.Имам на бокса и Airscreen с него мога от телефона ми,който е Samsung да предавам на бокса видео от You Tube и мой клипове,но ако пусна филм от Plex,който имам на телефона върви,но без субтитри.Мисълта ми е как може и с коя програма да инсталирам на бокса,ако трябва и на телефона например имам игра свалена на телефона от Google play магазин и да си я играя на бокса,като се вижда и на телевизора.
Цитирай
#4

При активна самба на Уина и споделена папка, Х-Плоре също я вижда и нещата са лесни.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#5

Здравейте alexbg67,може би не сте ме разбрали правилно.На компютъра си имам Universal Media Server.Аз съм с Windows 10 Pro 20H2.При него папки трудно се споделят.Пратиха ми една статия как става,но много не се разбира,а иска и ровене по регистрите ето:https://winaero.com/enable-smb1-sharig-protocol-windows-10/
Аз не искам да споделям папки това го прави UMS с изтеглен VLC Player android на TOX1-player.Така си гледам филмите от компа направо на Бокса без споделяне на папка филми примерно.Въпросът ми е друг.Как да накарам телефона на който имам една игра свалена с коли тя е андроид свалена от Google play да си я играя на телевизора посредством TOX1 Бокс.Имам миракаст,но не се свързва с него и телефона.Имам и др.приложение Airscreen на Бокса с него мога от телефона ми,който е Samsung да сдвоявам на телевизора,като се вижда само на телевизора без на телефона само клипове мой или от You Tube.Гледал съм клипове за боксове как от телефона си играе играта на телевизора.Този,който ми го продаде ми каза,че тая програма не ставала трябвала друга подобна хромекаст ли нещо подобно.Бокса ми казаха че не е рутнат защото бил на Ugos ама не знам.Има някаква функция за ROOT в менюто за да се рутне,но не съм се занимава
Цитирай
#6

Свали си апк-то на играта и я качи на бокса и инсталирай...!

Sent from my PoCo M3 using Tapatalk
Цитирай
#7

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#8

Да,Благодаря аз си гледам филмите на бокса и телефона през VLC.Може и от там както Вие сте посочили и от други места.Зора беше да угодя на жената и децата за игра през телефона да играят и да се вижда на телевизора от сорта на Miracast ама не става.
Цитирай
#9

(2021-05-05, 21:01:16)pancho1960 написа:  Въпросът ми е друг.Как да накарам телефона на който имам една игра свалена с коли тя е андроид свалена от Google play да си я играя на телевизора посредством TOX1 Бокс.....
трябвала друга подобна хромекаст ли нещо подобно.
Купи му един геймпад, сваляй играта направо на ТОХ-а и готово.
....
Хромкаст има само в Гугъл сертифицирани боксове (т.е. с Андроид ТВ) или като отделно устройство.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • pancho1960
Цитирай
#10

... и пак има лаг, за игри не става!
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • pancho1960
Цитирай
#11

Много Ви благодаря.Весел празник.
Цитирай
#12

Здравейте!!
Искам да ви попитам как да сваля елементал на тв бокса ми. Опитах във google play но там го няма като app?
Цитирай
#13

Тук го има:
https://apkpure.com/elemental-tv-for-and....elemental
Цитирай
#14

(2021-05-06, 15:14:58)alexbg67 написа:  Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Здравей как погкара субтитрите , при мен не тръгват .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)