Анкета: Коя версия на Windows използвате на личния Ви компютър? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Windows XP
4.48%
3
4.48%
Windows Vista
0%
0
0%
Windows 7
16.42%
11
16.42%
Windows 8
2.99%
2
2.99%
Windows 10
76.12%
51
76.12%
Друга версия
0%
0
0%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коя версия на Windows използвате на личния Ви компютър?
#26

Сига де, все едно да кажеш, че смарт няма нищо общо с мерцедес!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
Аксесоари
#27

(2021-05-07, 19:47:04)hazART написа:  Какво е това LTSC и другите съкращения
Каква е разликата от Home, Education, Entrprice и с какво се различават
С какво е по-различен Windows 10 Pro от 10
Къде гледате с коя версия сте
Май от тука, само аз не знам.

търсачката на Cortana  - пишеш INFO

https://www.microsoft.com/en-us/windowsf...ss/compare

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#28

10 про.Няма начин.Иначе ми допадаше и XP и 7цата,ама еволюция,няма мърдане Smile

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#29

(2021-05-06, 21:41:21)Legend написа:  Ползвам си Ubuntu-то 20.04.

Недей така - въпроса беше за „Джама” (Windows)'
Около мен има (почти) всички версии - от 3.11 до 8.1.
На личната ми машина - Lubuntu 20.04.

(2021-05-08, 00:22:08)bojoviki написа:  10 про.Няма начин.Иначе ми допадаше и XP и 7цата,ама еволюция,няма мърдане Smile
Няма начин … да няма начин!
На един стар лаптоп си държа ХР - заради конкретен софтуер. Даже ъпдейти получавам.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#30

Windows 10 Pro с всички ъпдейти.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#31

(2021-05-07, 19:47:04)hazART написа:  ...Каква е разликата от Home, Education, Entrprice и с какво се различават...

Разликите са несъществени/неразличими за масовия потребител и той по никакъв начин не би се затруднил в работата си дори и при "най-елементарната" версия - Education/Обучение (Образование). Ползвай си със здраве тази, която имаш и не се тормози излишно.
Цитирай
#32

@Compare @L1892 мерси, наистина няма голяма разлика. Ето от сайта, който сподели l1892, какво пише за версиите.
Windows 10 Home е стандартна оферта и включва всичко необходимо на домашните потребители.

Windows 10 Pro се основава на Home и включва допълнителни функции за опитни потребители и използване на малък бизнес.

Windows 10 S е съкратен конкурент на Chromebook, който ви позволява да инсталирате приложения за Windows Store.

Windows 10 Enterprise  има разширени функции за широкомащабно внедряване на предприятия.

Windows 10 Education  е разклонение на Enterprise със стандартни настройки за образованието и по-ниски разходи за училищата.

Windows 10 Pro Education се предлага предварително инсталиран на компютри, които училищата могат да закупят с отстъпка, и предлага специфичен за обучението вкус на Pro.

Windows 10 Mobile е мобилната операционна система на Microsoft, която не е твърде популярна.

Windows 10 Mobile Enterprise позволява на предприятията да управляват Windows 10 мобилни устройства за своите служители.

Windows 10 IoT замества Windows Embedded, лека версия на Windows, която любителите или фирмите могат да инсталират на малки изчислителни устройства, както и роботи и търговски приложения.

Windows 10 Team е специализирана версия на Windows 10, която работи само на интелигентната платка Surface Hub.

Windows 10 Pro за работни станции за работни станции поддържа мощни компютри, които редовно правят изчислителна интензивност

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#33

Аз затова съм с про, хоум няма някои нещо които ползвам. Синът ми си купи от щатите лаптоп с инсталиран хоум , но за неговите потребности е добре. От време на време има някои спънки, но излиза от положението, за 2-3 пъти спънки годишно не е искал да дава излишно пари за софт - не че ги е нямал.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#34

Със седмицата...инсталирана SP 1....с изключени ъпдейти.Лаптопа ми е ,,тъжен",демек стар,че чак и абсолютно най-лекия антивирус не трае.Ама нямал съм никакви проблеми-фърка си сякаш вчера съм го инсталирал...И твърдо на контра до последно ще съм на нея.На дъщерята на лаптопа сложих 10...изтрая го половин час ииии ,,връщай си ми седмичката".

nokia 3650---sony-ericsson p900---nokia 3230---nokia n95 8gb---lg optimus 3d---samsung galaxy s4 9505----lenovo p2-----samsung galaxy a71
Цитирай
#35

Като се замисля май само от Windows 8 хората не бяха доволни, всичко от XP, 7, 10 все стават.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#36

Windows Vista също не им беше сполучлива,аз не съм я ползвал.От windows 7 ultimate,за малко използвах 8.1 и на 10 Про,тя най ми допада.
Цитирай
#37

Като се спомня преди години като излезе 7-та 64bit и я инсталирах , компютъра направо литна , все едно бях с нов ,а с ХР направо се мъчеше. Сега е с Win10.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#38

(2021-05-13, 15:37:13)DoryanY написа:  Windows Vista също не им беше сполучлива,аз не съм я ползвал...

Имам купен през 2008 г. от САЩ лаптоп Тошиба с фабрично инсталирана Виста. Ползвал съм я години наред без никакви проблеми чак до появата на 10-ката; още и е с оригинала, само дето на лаптопа му изгоря захранването преди време.
Цитирай
#39

Днес си сложих Windows 10 Pro.
Преинсталирах с надеждата ,че няколкото ми важни текстови файла ще могат да се прочетат-уви, само въпросителни вместо букви.
И май са нацяло погубени! Няма четене.

А иначе Pro-то е наблъскана с 1000 глупости ,ефекти и екстри. Засега е стабилно. Ама май ще продам лаптопа.
Мисля да си взема друго HP. Ще видя.
Цитирай
#40

(2021-05-13, 18:34:05)greensmoke7777 написа:  ... 
Преинсталирах с надеждата ,че няколкото ми важни текстови файла ще могат да се прочетат-уви, само въпросителни вместо букви.
И май са нацяло погубени! Няма четене....

Проблемът ти не е в ОС.
Цитирай
#41

(2021-05-13, 18:34:05)greensmoke7777 написа:  Днес си сложих Windows 10 Pro.
Преинсталирах с надеждата ,че няколкото ми важни текстови файла ще могат да се прочетат-уви, само въпросителни вместо букви.
И май са нацяло погубени! Няма четене.

А иначе Pro-то е наблъскана с 1000 глупости ,ефекти и екстри. Засега е стабилно. Ама май ще продам лаптопа.
Мисля да си взема друго HP. Ще видя.

Напиши в търсачката Region и от изкочилия модал, избери втория таб, избери Bulgaria и рестартирай.

.jpg Clipboard01.jpg Размер: 77.49 KB  Сваляния: 94


Относно версията на Windows - ползвам 10 Pro - заради поддръжката на отдалечен достъп.

Като цяло не разбирам хората, които искат да си стоят на 7цата, защото от потребителска гледна точка, няма абсолютно никаква разлика на коя ОС си ползваш програмите, а още повече че доста програми вече не поддържат 7.
Цитирай
#42

Човек , абсолютно всичко съм пробвал, не става и не става. Най-лошото е ,че май съм ги запаметил просто като въпросителни и няма начин да се оправи.
Нито в браузъра ми излизат точно, нито в текстовите програми.
Цитирай
#43

(2021-05-14, 14:59:38)greensmoke7777 написа:  ...че май съм ги запаметил просто като въпросителни и няма начин да се оправи.
Май или наистина си го запаметил с въпросителните? Ако първото, няма шанс, но проблемът не е в ОС.
Цитирай
#44

(2021-05-13, 15:26:35)hazART написа:  Като се замисля май само от Windows 8 хората не бяха доволни, всичко от XP, 7, 10 все стават.
E що не са доволни от 8 ? Аз от Windows XP , преминах директно на Windows 8.1 . Вече ако има разлика между 8 и 8.1 , съгласен съм. Ползвал съм и Windows 7 на доста мои компютри - нормално си работи.
А с Windows 8.1 бях до оня ден. 5 или 6 години не съм преинсталирал. Имам над 100 програми инсталирани , дето даже не ги помня коя за какво беше. И си работеше. Не съм виждал сини екрани изобщо. Имаше един недостатък със цветове след събуждане, ама това ясно че е от драйвери.
Та , за мен Windows 8.1 си е напълно работещ.

Вече ползвам Windows 10 Pro .
Цитирай
#45

(2021-07-22, 19:53:57)TiratroN написа:  E що не са доволни от 8 ? Аз от Windows XP , преминах директно на Windows 8.1 . Вече ако има разлика между 8 и 8.1 , съгласен съм.

Чистата осмица си беше „дърво“ - и Майкрософт си признаха!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#46

XP и чат-пат 7-ца Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#47

Вистата беше голяма греда... Иначе от експито не знам дали имаха по-сполучлива версия.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)