Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос за PocketBook Touch Lux 5
#1

Здравейте!

За рожденият ден на майка ми съм намислил да ѝ взема четец за е-книги, тъй като е от хората, които четат доста Big Grin . Към момента съм се насочил към PocketBook Touch Lux 5, тъй като мисля, че от тези, които се предлагат на нашият пазар е най-удачен откъм функционалност.

Въпросът ми е: Доколкото разбрах, е възможно с малко играчка да му се сложи CoolReader (или някое друго приложение), чрез което да могат да се четат книги с бял текст на черен фон(останах с впечатлението, че това го няма фабрично като опция). Някой от вас би ли могъл да потвърди, че това действително е възможно?

Отделно ще се радвам евентуално да споделите своите впечатления от този четец или други на марката.

Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Купих преди години (3) на майка ми, пак покетбук, пак тач но не помня колко. Добро устройство, не знам за четенето на черен фон, но мисля че няма смисъл от това. Този тип дисплей не дразнят очите, просто е удоволствие да се ползват, това с черен фон, ще е все едно да си купиш книга с черни страници. Не съм го пробвал, но имам усещането, че ще е нещо подобно. Иначе за покетбука като го взимах, го сравнявах с един kindle на близка цена. Общо взето киндъла беше по-бърз, плавни движение в менюто, по-бърза смяна на страниците (покетбука не е бавен, просто киндъла е по-бърз). Но пък за сметка на това, покетбука четеше почти всички формати. Свързах го с wifi и го свързах към dropbox, от там майка ми казва искам тази, онази книга, аз ги качвам в дропбокса и те автоматично и отиват на книгата.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#3

POCKETBOOK INKPAD

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#4

Избраният от Вас четец е с ниска резолюция (768х1024).
По-добре дайте малко повече пари (349 лв.) и вземете POCKETBOOK TOUCH HD3 PB632 (1072х1428). По-гладко се очертават буквите.

Иначе още по-добрият вариант, според мен, е 8" екран, но там цената е около 450 лв. Поне такъв купих на шефката за Нова година (6" са ѝ малко - доста години четеше на 8" IPS таблет). 

Още нещо.
Горещо препоръчвам закупуването и на фирмен калъф за четеца. Смарт е, стабилен е и улеснява ползването. Минус - по-скъп е, но си заслужава.

Поздрави. 

P.S. Относно цветните четци. Този малък екран и цвят - не си заслужава.
За интернет - четците са много бавни в сравнение с всичко останало. 
Цвят, евентуално ако ще гледате pdf-и, анимета и манги. Но 6-8" и pdf, не е това. А и цветните e-ink екрани все още не са пълноцветни и усещането е като на телефоните отпреди 15 години. 
Това, естествено, е мое мнение и не го налагам на никого.
Цитирай
#5

(2021-05-06, 00:36:49)asar_bg написа:  Избраният от Вас четец е с ниска резолюция (768х1024).
По-добре дайте малко повече пари (349 лв.) и вземете POCKETBOOK TOUCH HD3 PB632 (1072х1428). По-гладко се очертават буквите.

Иначе още по-добрият вариант, според мен, е 8" екран, но там цената е около 450 лв. Поне такъв купих на шефката за Нова година (6" са ѝ малко - доста години четеше на 8" IPS таблет). 

Още нещо.
Горещо препоръчвам закупуването и на фирмен калъф за четеца. Смарт е, стабилен е и улеснява ползването. Минус - по-скъп е, но си заслужава.

Поздрави. 

Хм, бях останал с впечатление, че и този е с 300 ppi резолюция, покрай ровенето по сайтове съм го изтървал. Lol
A за този, който споменахте, погледнах че в eMAG му предлагат някакъв Limited Edition комплект(четец+калъф), който с отстъпката излиза около 370 лв.


(2021-05-05, 20:19:55)dada_ написа:  Купих преди години (3) на майка ми, пак покетбук, пак тач но не помня колко. Добро устройство, не знам за четенето на черен фон, но мисля че няма смисъл от това. Този тип дисплей не дразнят очите, просто е удоволствие да се ползват, това с черен фон, ще е все едно да си купиш книга с черни страници. Не съм го пробвал, но имам усещането, че ще е нещо подобно.

За черния фон питах, защото Kindle-ите го предлагат като фабрична опция, а и като чете на телефона си доста често чете в този режим, така че предполагам, че би искала и на четеца да е така.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)