Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Изчезване на снимки
#1

Здравейте! На mi10T pro постоянно ми изчезват новокачените снимки. Има си доста които стоят, но след тях които качвам вече се премахват.  Всеки ден ги качвам и на другия ги няма. Предполагам някакво почистване на файлове го прави, но не виждам начин да го спра, а само какъв период да почиства. Как може да се поправи този проблем?

Poco F3
Цитирай
Аксесоари
#2

Какво имаш предвид под качване?
Цитирай
#3

От компютъра чрез onedrive ги прехвърлям в телефона. Т. е. ги свалям от облака.

Poco F3
Цитирай
#4

И не ги виждаш в галерията или в папката, в която очакваш да са свалени?
Цитирай
#5

(2021-05-12, 01:47:19)trifon81 написа:  От компютъра чрез  onedrive ги прехвърлям в телефона. Т. е. ги свалям от облака.
Инсталирай си onedrive на телефона.
Цитирай
#6

(2021-05-12, 05:52:22)suffer написа:  И не ги виждаш в галерията или в папката, в която очакваш да са свалени?
Да, ни в галерията, ни в папката. И забелязвам, че май около 12ч вечерта изчезват.

(2021-05-12, 06:57:44)DoryanY написа:  Инсталирай си onedrive на телефона.

Инсталиран е, нали чрез него си ги свалям.

Poco F3
Цитирай
#7

При мен ги запазва в албум download,а екранните в browser.
Цитирай
#8

(2021-05-12, 20:47:57)DoryanY написа:  При мен ги запазва в албум download,а екранните в browser.

Да и си ги местя в папка, която съм си направил. И като стане 00ч изчезват.

Poco F3
Цитирай
#9

Тогава сигурно оптимизатора ги трие автоматично,виж му настройките и спри автоматичното почистване,почиствай ръчно като огледаш кое да се трие.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#10

(2021-05-12, 21:09:04)DoryanY написа:  Тогава сигурно оптимизатора ги трие автоматично,виж му настройките и спри автоматичното почистване,почиствай ръчно като огледаш кое да се трие.

От къде да го изключа? Махнал съм отметката тук, но май пак си действа
[Изображение: Screenshot-2021-05-12-22-31-22-009-com-m...master.jpg]

Poco F3
Цитирай
#11

Предотвратяване на почистване на избраните файлове,изключения,сложи графика да е на най голям интервал.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#12

На изключения няма никакви опции. А интервала само удължава времето. Вместо да ги изтрие за ден, за 15 ще е.

Poco F3
Цитирай
#13

Нека някой от раздела да помогне,аз нямам телефон на марката за да пробвам.
Цитирай
#14

Кажете какво точно да направя, за да помогна на колегата да разбере къде е проблема.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#15

С ми 10т съм, ползвам onedrive, но такива номера не ми е правил. Сваленото от облака си седи в телефона и не изчезва. Не е нормално оптимизацията да маха потребителски файлове. Вероятно има нещо омазано и мисля, че единствения изход е досадната фабрична настройка. Аз това бих направил, колкото и да е неприятно.
Цитирай
#16

Проблема няма връзка с Onedrive. С него само си ги прехвърлям на телефона. И ги премествам в папка DCIM/Canon. След преместването става.

Poco F3
Цитирай
#17

Сега забелязвам, че проблема е само когато снимките са свалени от OneDrive. Ако ги сваля от компютъра с кабел, няма ядове. И след хард ресет си го прави.

Poco F3
Цитирай
#18

да не отиват в папка с .nomedia файл вътре?
Цитирай
#19

(2021-06-15, 18:48:48)suffer написа:  да не отиват в папка с .nomedia файл вътре?

След свалянето отиват в download и аз вече си ги местя в друга. Нямам такава папка, поне не намирам.

Poco F3
Цитирай
#20

Как е кръстена? Да не е на кирилица?

Свалих one drive, но нямам снимки там.
Според мен просто снимките, които искате да се виждат и да не изчезват трябва да се маркират като available offline.  И да не се местят повече, за да може да си ги индексира галерията
Цитирай
#21

(2021-06-15, 22:32:21)suffer написа:  Как е кръстена? Да не е на кирилица?

Свалих one drive, но нямам снимки там.
Според мен просто снимките, които искате да се виждат и да не изчезват трябва да се маркират като available offline.  И да не се местят повече, за да може да си ги индексира галерията

Не е на кирилица. Но в същата папка ги слагам пак, когато ги прехвърля чрез кабел и си стоят. Ролята на onedrive приключва след като ги сваля. Аз ги махам от него и няма връзка вече с действията със снимките. Повече от 5г процедирам по същия начин с другите модели телефони и нямах този проблем. Затова съм убеден, че е нещо в апарата. Може би някоя настройка.

Poco F3
Цитирай
#22

името на папката да не е с точка отпред?
Цитирай
#23

Не. Папката е системната DCIM и в нея съм създал отделна.

Poco F3
Цитирай
#24

човек, кажи името на папката.
Може да е системно и mi облака да решава, че е празна като синхронизира и да я трие
Цитирай
#25

(2021-06-16, 15:12:35)suffer написа:  човек, кажи името на папката.
Може да е системно и mi облака да решава, че е празна като синхронизира и да я трие

DCIM/Canon/2 
Това е пътя и папката реално е наименувана 2.

Poco F3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)