Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок] Отключване на Bootloader стъпка по стъпка
#1

Здравейте!
От месец и нещо ползвам Mi 10T 6/128 и гледам, че форума постепенно се разраства с нови ползватели.
Позволявам си с Ваша помощ (коментари и мнения от тук), както и материали от Интернет, да направя този урок и се надявам да бъде полезен за в бъдеще на всеки, който иска да направи нещо повече с телефона си.

Процеса по отключване на Bootloader-а е изключително лесен и може би това е причината да няма урок за него, но аз имам желанието да направя такъв.

Както споменах вече, ползвам Mi 10T, но и при Pro-то и при Lite-а трябва да е същото. Моля, някой разбиращ да ме поправи ако греша.

За целта Ви е необходим Mi акаунт, който можете да създадете от Settings, скролвате надолу и влизате в Mi Account. Регистрацията мисля да не я разглеждам детайлно. Въвеждате имейл адрес, телефонен номер и потвърждавате като получавате кодове под формата на смс и/или имейл, които ползвате за автентикация.
Необходимо е също да отключите Developer options, което става от Settings, About phone и цъкате няколко пъти (6-7) върху MIUI version. Тук ще Ви излиза подсказка още колко пъти Ви остава и накрая ще получите известие, че вече сте разработчик. Връщате се обратно в Settings, скролвате надолу и избирате Additional settigns и най-долу Developer options. От тук включвате ОЕМ unlocking и избирате Mi Unlock status, откъдето добавяте устройството в сървъра с броя за отключване. Важно е да сте спрели Wi-Fi. Всъщност, ще получите подсказка да го направите, ако не сте. Връщате се назад и по-надолу намирате и включвате USB debugging. До тук добре, сега трябва да свалите Mi Unlock Tool от тук. След като сте го свалили, разархивирайте в Disk C: и стартирайте файла "batch_unlock.exe" като администратор! Сега трябва да "вкарате" телефона в FASTBOOT, което най-лесно става като го рестартирате и задържате Volume Down, докато не се появи логото на Mi и го пускате. Готово, телефона е в FASTBOOT. Сега го свържете с компютъра посредством USB кабел и би трябвало да се появи като нов ред и устройство в програмата Mi Unlock Tool    
Избирате реда и след това бутона Unlock (F6), и като зареди ще се появи съобщение колко време Ви остава до отключването.
.jpg 2.jpg Размер: 18.27 KB  Сваляния: 567

Към момента съм в изчакване да свърши времето, след това ще допълня какво се случва.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
[-] 6 потребители изказват благодарност на Ivan_Bonev за това мнение:
  • Be6i4, KenLii, skysoft, suffer, trifon81, yvor
Цитирай
Аксесоари
#2

Искам да вметна, че преди да свържете телефона с компютъра, трябва да си впишете Mi акаунта в Mi Unlock Tool и също така отключването на буутлоадера води до ресет на телефона! Направете си копие на информацията!
Във видеата, които гледах имаше предупреждение, но на мен такова не ми излезе и директно след като цъкнах Unlock телефона се рестартира.

Качвам драйвъра UniversalAdbDriverSetup.msi, в случай, че на някой не му разпознава телефона програмата.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
[-] 2 потребители изказват благодарност на Ivan_Bonev за това мнение:
  • Be6i4, trifon81
Цитирай
#3

Реших се да го отключа и аз накрая обаче ми даде 168 часа ....сериозно ли трябва да се чака толкова много

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Да за съжаление.
[-] 1 потребител изказва благодарност на gdgrozev за това мнение:
  • nenasit4o
Цитирай
#5

Здравейте! Имам проблем и програмата не ми намира телефона. Инсталирани са нужните драйвъри, компютърът разпознава телефона, но не и програмата. Идеи?
Цитирай
#6

В някакъв момент трябва да позволиш през телефона достъпа до ADB
вероятно това спира по-нататъшното продължаване.
Излиза едно съобщение, което трябва да приемеш
Цитирай
#7

(2021-08-03, 11:36:58)suffer написа:  В някакъв момент трябва да позволиш през телефона достъпа до ADB
вероятно това спира по-нататъшното продължаване.
Излиза едно съобщение, което трябва да приемеш.
Приемам го. Всички стъпки до натискането за флашване изпълнявам.
Цитирай
#8

Каква грешка дава програмата?
Цитирай
#9

(2021-08-03, 14:55:51)suffer написа:  Каква грешка дава програмата?

Не дава грешка. Компютърът издава сигнал, че телефонът е свързан когато е във Фастбуут, но програмта не открива телефона.
Цитирай
#10

(2021-08-04, 12:13:57)daesoner написа:  Не дава грешка. Компютърът издава сигнал, че телефонът е свързан когато е във Фастбуут, но програмта не открива телефона.

Като Администратор ли я стартираш? Пробва ли на друг USB порт, с друг кабел?

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#11

Включил ли си USB debugging от опциите на програмиста?
Цитирай
#12

(2021-08-04, 12:13:57)daesoner написа:  Не дава грешка. Компютърът издава сигнал, че телефонът е свързан когато е във Фастбуут, но програмта не открива телефона.
И при мене е същото положение при xiaomi mi 10t pro и не намирам решение Sad
Цитирай
#13

Решението е да включите disable driver signature enforcement, да рестартирате компютъра и чак тогава да инсталирате драйвърите през mi flash или xiaomitool
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • mrasniko
Цитирай
#14

(2021-08-10, 15:35:28)suffer написа:  Решението е да включите disable driver signature enforcement, да рестартирате компютъра и чак тогава да инсталирате драйвърите през mi flash или xiaomitool

Благодаря за помоща, получи се. Остава ми да чакам сега 164 часа  Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на mrasniko за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#15

Ето и едно видео по темата макар и на английски.

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 2 потребители изказват благодарност на Friz за това мнение:
  • Ivan_Bonev, suffer
Цитирай
#16

Здравейте! Искам да попитам гаранция отпада ли като отключа bootloader-a и ако го заключа ще важи ли в случай, че пада ако е отключен? Пиша, защото не намерих актуална информация по темата
Цитирай
#17

Да, гаранцията не важи, когато си си отключил буутлоадера, но като го заключиш отново няма проблем. Стига разбира се да си със стоковия ром, а не къстъм такъв.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#18

(2022-03-24, 12:58:09)Ivan_Bonev написа:  Да, гаранцията не важи, когато си си отключил буутлоадера, но като го заключиш отново няма проблем. Стига разбира се да си със стоковия ром, а не къстъм такъв.

Бях с къстъм и ми изяждаше батерията по 2 пъти на ден. Вчера сложих Глобал Miui от сайта и сега искам да го заключа и да го занеса да му проверят батерията, защото в началото Ромът беше добре, но след 1 месец ми даваше по 30% Android System usage. Направих фул ресет, но нищо не се случи. Ще му дам 1-2 дена да се стабилизира батерията и ще видим как ще се държи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)