Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi9 слагане на xiaomi.eu
#1

Здравейте, на някой да му се намира урок за слаганe на друг ром. Телефона вече е с отключен.

Благодаря Ви за разбирането.
Цитирай
Аксесоари
#2

xiaomitool си свали и той прави всичко автоматично.
Цитирай
#3

има ли значение дали е версия едно или две
Цитирай
#4

(2021-05-28, 11:05:26)rosenkaradakov написа:  има ли значение дали е версия едно или две
Най-новата си свали версия, аз съм с xiaomi.eu сложен през xiaomitool v2 на mi9t pro и съм доволен, няма никакви безумни ограничения от google и всичко работи супер!

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Aft3rsh0k за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#5

Пробвах няколко пъти.. но някъде при twrp (стъпката) ми дава пс-то, че нещо спира да работи и след това и програмата не може да свали ром-а.
Цитирай
#6

трябва да кажеш какво точно спира да работи. Може да иска нещо, или да липсва някой файл
Цитирай
#7

след малко ще пробвам пак и ще направя скрийн и на грешката и на това, което ми дава програмата.

Ето и снимки


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#8

тук проблемът мисля, че е с Driver signature enforcement, което си е проблем от самия компютър.
Не знаех, че още има машини с Windows 7.
Kaто се каже, че изтича поддръжката на дадена ОС винаги е добре да се мине на по-горна версия

https://c.mi.com/oc/thread-2527586-1-0.html?mobile=no

С тази процедура ще могат да се инсталират драйвърите
Цитирай
#9

На служебния толкова... явно ще го правим вкъщи Smile Smile

Пробвах и с това, което даде, но пак не става.

Вече се прехвърляме на windows10. Започвам и всичко върви и стигам стъпка в която twrp-то ми иска някаква парола за юзър0 ?? слагам паролата, която съм сетнал за отключване.. виждам, че изписва съксес.. след това изписва два, три реда нещо свързано с рековъри, след това рестарт, адб кънекция и пак че иска да влезе в рековъри през това време twrp седи и нищо не става просто виждам главното меню и след малко вади тази грешка...

Пробвах да сваля рома на компа и да инсталирам от него.. но там пък дава друга грешка, че не мога да копирам файла, след малко ще направя скрийн и на нея


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#10

Е, щом си го докарал до момента да си в TWRP просто виж дали телефонът се вижда в компютъра като флашкa, качи рома и после wipe cache, dalvik, data
И флашваш.
Цитирай
#11

Даде някаква грешка и си на мамицата... След това се наложи да правя опция две... Повреден телефон.. няма да се отказвам. Като прикарам децата да спят продължавам да опитвам. Но се надявах на нещо урок.
Цитирай
#12

урокът е:
Докато си в TWRP проверяваш дали компютъра вижда телефона като флашка и копираш предварително сваления ром (xiaomi.eu.........zip)
oтиваш на Wipe - advanced И слагаш отметки на cache, dalvik, data.
Триеш.
Отиваш на Install Избираш рома и инсталираш. След рестарт трябва да изгрее с Xiaomi.eu
Aко не се вижда телефона на компа опитваш format data от менюто Wipe
Ако и тогава не се вижда - през fastboot си флашваш ром, с който да зареди телефона, защото може нещо да се е омазало

Хубаво е колега с модела да се обади тук, защото понякога има неща, които са типични за модела
Цитирай
#13

Телефона се виждаше на компа но не ми даваше да пействам рома на тела. Другото странно нещо е че всички тези грешки се изпариха след като премахнах паролата за отключване на екрана.
Цитирай
#14

Това май иска format data или нещо от този род:

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1665410
Цитирай
#15

(2021-05-29, 10:24:13)suffer написа:  урокът е:
Докато си в TWRP проверяваш дали компютъра вижда телефона като флашка и копираш предварително сваления ром (xiaomi.eu.........zip)
oтиваш на Wipe - advanced И слагаш отметки на cache, dalvik, data.
Триеш.
Отиваш на Install Избираш рома и инсталираш. След рестарт трябва да изгрее с Xiaomi.eu
Aко не се вижда телефона на компа опитваш format data от менюто Wipe
Ако и тогава не се вижда - през fastboot си флашваш ром, с който да зареди телефона, защото може нещо да се е омазало

Хубаво е колега с модела да се обади тук, защото понякога има неща, които са типични за модела

Така... стъпките до Install и рома... след това нямаше изгряване а по скоро някакъв цикал на логото Ми... програмата не можа да разпознае след това телефона, но го виждам като флашка.. влизам и гледам странни файлове с имена от сорта на aijda7d8a7s8d7ajasidiadu788

(2021-05-29, 13:49:50)suffer написа:  Това май иска format data или нещо от този род:

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1665410

Стана по този начин. БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО
[-] 1 потребител изказва благодарност на rosenkaradakov за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#16

Много странно. Сигурно е от версията на андроида. До 9 всичко беше лесно
Цитирай
#17

То и сега не беше трудно просто грешен подход хаха
Цитирай
#18

Цъкай формат дата, паметта ти е криптирана.

След формат дата в TWRP отиваш на главното меню, цъкаш Reboot и даваш Recovery
Сега свързваш и прехвърляш рома и флашкаш рома
След това даваш factory reset и след това формат дата > yes

Това където си направил е по бавния вариант, вместо сам да си декриптираш паметта с формат, ти си буутнал в MIUI за да си оправи бакията

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)